Какво ни казват звездите тази седмица ? – 4

  • 39 821
  • 738
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 4 706
Тепърва се изучава? Мислих, че е най-древната точна наука.

# 721
  • Мнения: 1 750
Лично познавам капацитет в мунданната астрология, който  ,сигурна съм, е предвидил подобно нещо, не знам дали е  "улучил" и координатите на мястото. Но НИКОГА няма да тръгне да публикува своите разработки - работи като астролог повече от 30 год. Няма сайт, не публикува дори в подобни издания , просто ... си е скромна Дева.
На мен лично не ми се публикуват "Гадости" искам само "Радости" - виждате ли как само една буква  се променя и ситуацията е коренно различна  Simple Smile ! Но животът ни поднася всичко , явно сега сме в периода на "гадостите" и трудностите. Ако бяха само природните и естествените условия на живот една такава ситуация би могла да се предвиди по-лесно. Но ,когато имаме целенасочена човешка намеса нещата са доста трудни за прогнозиране .Не че не е възможно.

Последна редакция: пт, 13 мар 2020, 14:49 от Титания

# 722
  • Мнения: 1 286
Няма част от познанието, която да притежава абсолютното знание. Астролозите, които не са тъждествени с астрологията, не правят изключение. Тя не е панацея. Колкото човек е по-малко запознат, лаик или пък робува на чувството си за собствена значимост, толкова повече си вярва, че е хванал Господ за шлифера. Това не значи, че няма астрологични капацитети по човешките мерки и разбирания по целия свят, а че и те са просто хора, които не гледат кристално кълбо, не са ясновидци, а анализират тенденции.
Именно онези, които смятат, че астрологията е хвърляне на боб, се чудят защо не е познала нещо едно към едно.

Последна редакция: сб, 14 мар 2020, 02:25 от starinthenightsky

# 723
  • SF
  • Мнения: 21 223
[]Добре, аз ще опитам да направя много кратък анализ, въпреки че не съм мунданен астролог.

Въпреки че не съм никакъв астролог.

Юпитер, който отговаря за купоните, пътуванията, чужденците, е в 22-рия градус на Козирог и върви, върви към Плутон (трансформациите, парите, банките, кризите, метаморфозите, тайните и зровените неща), който е в 24-25-ия градус на Козирог. Тоест аспектът вече работи и скоро двете планети ще бъдат в мунданен съвпад. Юпитер дава разширения и разпространения - използвам тази дума заради контекста на коронавируса. Съвсем наскоро Юпитер, който дава широта, беше в секстил с Нептун в риби, който отговаря за заразите и не признава граници. Освен това Нептун е доста неясен и мъглив и в благоприятен аспект с Юпитер, който винаги налива допълнително енергия, положението става наистина неудържимо.
Обаче това не е всичко, защото след като Юпитер подмине Плутон, ще настигне Сатурн (стагнации, липси, ограничения, страхове, възрастните хора....).

Ето такива прогнози са давали редица астролози, даже са ползвали ефемериди и са казвали на кои дати ще е пикът, но хората четат без разбиране, защото не са запознати с астрологията и как работи тя.
Затова давам поясненията в скобите. Който проявява поне малко интерес и поставя въпроси, може да се опита да сглоби изреченията.
Аз само анализирам. Не предсказвам.
Плюс това го правя на възможно най-ниско ниво - транзит на планета  през знак и само по един аспект - съвпад между 2 транзитиращи планети.

# 724
  • Мнения: 548
Благодаря на всички ,които дават прогнози за бързо и поучително преминаване на този труден период за човечеството! Ние , като хора,бихме могли тихо и кротко да  притихнем и да  дочакаме спокойно по-добрите времена!
От публикациите преди моята разбрах , че Сатурн напуска Козирог и като пълен лаик да попитам- това добре ли е за хората , които са родени под знака на Козирог? Юпитер в момента не е добре позициониран също в този знак. Правилно ли съм разбрала?

# 725
  • Мнения: 1 750
Това връщане на Сатурн в Козирог не бе особено успешно за него , както и за всички  със Слънце или стелиум  / минимум три / от рождени планети.  Започна позитивно на 20. 12 . 2017 г  като навлезе в знака придружен от Слънцето и Венера . Но в Козирог се бе настанил Плутон от 2008 г и самият дом на Сатурн вече имаше "скорпионска"  енергетика, а тя е най-трудно "смилаема". С други думи Плутон ,като гост, беше вече задал нови задачи за изпълнение пред всички преминаващи през знака, включително и за самия стопанин. Така Сатурн не успя да изпълни на 100% своите намерения. Особено трудно стана когато се появи и Юпитер в Козирог в края на миналата година със своите претенции за разширение и разхищаване. Сатурн работи само с необходимите ресурси,не признава излишъци в каквото и да било. Единствено по отношение на изпълнението на кармичните задачи Сатурн изпълни своето предназначение, подкрепен от Южния лунен възел. Имах наблюдение върху мои приятелки козирожки - всичко недовършено или скрито от минали години излезе и те трябваше да се справят. Разбира се не е лесно , но от 05.05  Лунните възли напускат оста  Рак/Козирог и преминават  в  Близнаци/Стрелец, а от 22.03 до 01.07 Сатурн ще си  "почива" във Водолей ,но и там няма да му е комфортно, защото ще се натъкне на квадратура с Уран от Телец  /за около месец/. Затова считам,че това пребиваване на Сатурн в Козирог не бе особено успешно и напускането на знака ще е благоприятно. Предишната ингресия на Сатурн в Козирог през 1988 г. също не беше наред - тогава Нептун вече е гост, а пък Сатурн е придружен от размирника Уран. Когато Сатурн е сам в своите знаци ,Козирог и Водолей , има ред ,дисциплина, спокойствие, растеж, развитие по вертикала, но когато има и други тежки планети,това е невъзможно.

# 726
  • При децата ми
  • Мнения: 6 067
Докога Плутон е в Козирог? И защо толкова лош тоз Плутон?Grin Имам усещането, че е по-лош от Сатурн.Simple Smile

# 727
  • Мнения: 1 750
О-о-о , не е "лош" Simple Smile просто е най-силната  /енергийно/  планета и никоя друга не може да й противостои. В момента всички т.нар. "злосторници" са в последната декада на Козирог /без Уран/ - Марс,Плутон,Сатурн и един "добряк" в падение - Юпитер ,който само раздува положението. В момента единствено Слънцето и Нептун в Риби правят добър аспект към това струпване ,но не е достатъчен,за да се разсее напрежението ,тъй като е за кратко време.

# 728
  • Мнения: 24 346
Close

Последна редакция: пн, 16 мар 2020, 15:34 от Г-жа Рамацоти

# 729
  • При децата ми
  • Мнения: 6 067
О-о-о , не е "лош" Simple Smile просто е най-силната  /енергийно/  планета и никоя друга не може да й противостои. В момента всички т.нар. "злосторници" са в последната декада на Козирог /без Уран/ - Марс,Плутон,Сатурн и един "добряк" в падение - Юпитер ,който само раздува положението. В момента единствено Слънцето и Нептун в Риби правят добър аспект към това струпване ,но не е достатъчен,за да се разсее напрежението ,тъй като е за кратко време.

Абе, лош ми се струва на мен!:smile: Титания докога е в Козирог?

# 730
  • Мнения: 1 750
Плутон преминава окончателно във Водолей на 21.02. 2024 г,придружен от Слънцето !!! А от 23.03.2023 г до 11.06.2023 г ще бъде за кратко в този знак.

# 731
  • При децата ми
  • Мнения: 6 067
Плутон преминава окончателно във Водолей на 21.02. 2024 г,придружен от Слънцето !!! А от 23.03.2023 г до 11.06.2023 г ще бъде за кратко в този знак.

Охоооо, дет се вика, то не останало!

# 732
  • Мнения: 1 750
Днес,16.03 е ден на промените - лечителят Меркурий се върна в Риби ,за да твори лекарства за лечение , а не вируси за мъчение. Докато беше във Водолей и чакаше да се обърне в права посока имаше кофти кармичен аспект с Нептун, 20 гр. - от най-дребните, но вредните. И Луната вече е в Козирог и ситуацията съвсем се затегна и ще е така, докато не ингресира в Риби  /на 21.03,ок. обяд/,където ще навлезе във фаза Новолуние и ще стане балсамична - ще чисти,подпомогната от Нептун и Меркурий. От утре до 25.03 Уран, Меркурий и Лунните възли правят прекрасна конфигурация ,която ни дава надежда за изцеление , преди всичко на изстрадалите ни души. След два дни Венера от своя знак Телец започва да изпраща добра енергия към групата от планети в Козирог.

# 733
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 541
Благодаря за всичко, което пишете.
За мен, Рибата със Слънце и Луна в Риби , от 15февруари започна ужасен период от към здравето в личен план и така до днес .
На 19 февруари внезапно се разболя моят незаменим и незабравим свекър,  който на 5март ни напусна,  9 дни след това ни напусна втори баща от фамилията...
 Колкото и да са неща ,които се предполага, че ще се случат , когато е неочаквано, а и да не е   .... човек никога не е готов !

# 734
  • Мнения: 10 210
Съболезнования! Наистина е трудно за изживяване, щом става дума за обичано същество, дори и когато човекът е достигнал трицифрена възраст. Тези дни постоянно сънувам мои починали близки и се чудя какво ли ще означава това.

Общи условия

Активация на акаунт