Какво повече НЯМА да купя - 16

  • 88 453
  • 735
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 1 376
Аз не му мисля много, просто взимам това с най-малко съставки. Даже и по селата и "био" фермите са се изхитрили, та не винаги си заслужава да се дават толкова много пари.

# 286
  • Стара Загора
  • Мнения: 255
Мини меденки Дома с ябълков пълнеж. Днес реших да ги тествам от Кауфланд намалени на 2 лв. Малки кръгли мини шоколадови меденки в кутия с фолио. Изглеждат апетитно, обаче на вкус са ужасни, имат някакъв дъх на изветряло масло, освен че бяха направо сухи като курабийки.

Аз също взех мисля от същите преди две седмици, но бяха прекрасни, пресни, без дъх на лошо, в цялата кутия имаше само една суха, която ме изненада, но дори и тя ми хареса. Аз даже не бях видяла, че вътре са с ябълка и ме хвана яд, защото не обичам пълнежи, но се оказаха вкусни и почти цялата кутия си я изядох.

# 287
  • Мнения: 343
Внимавайте при пазаруване в Била и си гледайте касовите бележки!!!
Вчера ходих да пазаря и си взех един крем за ръце на Нивеа, който беше намален на 1.70 и сметана за готвене на Президент, намалена на 3 и нещо.
Прибирам се аз и гледам - крема за ръце е 2.70, сметаната 5 и нещо...
Много ме хвана яд. Това е честа практика и в Кауфланд. Досега не ми се е случвало подобно нещо в Била, но вече ще бъда нащрек.

# 288
  • София
  • Мнения: 8 141
Намалението с Била кард ли е? Тогава отстъпките не се ли изписват долу на касовия бон?

# 289
  • Мнения: 3 745
Ирландско безсолно масло от Лидл, абсолютно смес с маргарин, макар че пишеше "чисто масло".

# 290
  • Мнения: 343
Аглея, използвах Била карта, общата отстъпка на касовия бон беше 80 ст.
Слагат намаления по етикетите и не ги сверяват на касите. Другия вариант е да са просто тарикати и да се надяват, че никой няма да забележи.

# 291
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 682
За Била - когато нещо е на промоция, това се отразява първо в компютрите на касата, и след това излиза етикет. Този етикет, обаче, има нужда някой физически да го вземе и постави на мястото му. Обекновено това е липсващата звено в системата. Хората не стигат и няма нито кой да сложи новия етикет на рафта, нито дори кой да мине и "изскубе" старите, неактуални цени.
Уви, на ръководството в съответната верига - тези с костюмите из централите звена, не ръководството на местно ниво, в магазина, ама хич не се вълнува от този факт. Печатат си брошурките, обявяват половината магазин на -25% за два дни и са готови. С чисти ръчички... А пък хората в магазина, че нямат по 100 ръце или пък, че клиентите се чувстват излъгани не ги брига грам. Побългарена е работата...

# 292
  • Мнения: 1 376
Мен в Била една касиерка веднъж ми върна 5 ст вместо 5 лв. Не съм за тия 5 лв, но бях сигурна какви пари имах и дадох, та броиха касата пред мен. А оная беше много арогантна и не се и извини. И аз съм работила с пари, грешки стават, но такова поведение от служител на голяма верига е недопустимо.

# 293
  • София
  • Мнения: 30 205
Аз пак ще кажа, че избягвам вече хипермаркетите. За да откриеш нещо свястно, трябва да преровиш една камара боклуци, които се опитват да пробутат на масовия потребител.

За обслужването донякъде мога да им вляза в положение, макар и често да не ми е било приятно отношението им. Представете си колко народ минава през една касиерка за една смяна и всеки с претенциите си? ooooh! Това е някакъв ужас сигурно. Тези дни се оплаквах от предколедната истерия. Народът пазарува като за последно.

По темата: сирене "Дестан", безвкусно ми беше.

# 294
  • Мнения: 2 057
Последните два месеца все сиренето Ведраре купувах. Смес краве и биволско,  или овче. Много ми харесваше,  докато не реших да пробвам сиренето Пастир,  похвалено по-напред в тази тема. Много ми хареса Пастира,  по-мазно е от Ведраре и не толкова солено. Засега оставам на него.

# 295
  • София
  • Мнения: 30 205
На мен Ведраре ми е много солено. У дома харесваме "Добротица", но нямах време да отида до магазина им и купих "Дестан".

# 296
  • Мнения: 33
Ирландско безсолно масло от Лидл, абсолютно смес с маргарин, макар че пишеше "чисто масло".
Истинското ирландско масло е Kerrygold. Това ирландско масло в Лидл и още едно в Кауфланд са просто ментета. Не случайно на визия копират опаковката на Kerrygold, за да внушават на клиента, че е едно и също нещо или поне близко. Същото е положението и с т. нар. Deutsche Marken Butter, които са поне 5-6 вида в различни опаковки и почти всички се пакетират в България или се произвеждат за български дистрибутор, което е същото. "Ирландското" масло в Кауфланд също мисля се произвежда за български дистрибутор. Маслото Goldendorf също се пакетира у нас. Достатъчно е само да видиш, че се продават на двойно и тройно по-ниска цена от истинските масла или са постоянно на промоция. Истинските масла са President, Meggle, Kerrygold, Lurpak, Frico и още едно френско с по-дълго име, което не помня. Сигурно има и още, но поне аз не се сещам. Аз си купувам най-често Lurpak, защото му правят добри промоции и се запасявам с няколко броя. Останалите, ако са на добра промоция също си вземам. Може и Deutsche Marken Butter да се купува, но трябва да се чете внимателно откъде идва, защото другите са просто по-скъп маргарин. Био маслото на Лидл ( не помня Pilos или Milbona беше ) също се произвежда от компанията, която произвежда Lurpak - Arla. Нормалното масло Pilos се произвежда от немска компания Fude+Serrahn, които май не слагат примеси, но купуват понякога не особено прясна сметана за маслото, което също не е особено добре.

# 297
  • Мнения: 229
Аз пък си купувам масло Родопчанка! Има същия вкус и аромат като маслото, което баба ми избива от каймака на домашно кисело мляко! Купувам обаче големи разфасовки - около 400гр, защото има и малки, които пък ми миришат на маргарин

# 298
  • софия
  • Мнения: 2 463
аз пък ползвам свинска мас Wink

# 299
  • София
  • Мнения: 8 141
От 27 изследвани шоколада, само два са шоколад.
https://m.offnews.bg/news/Obshtestvo_4/Samo-2-ot-27-marki-shokol … kolad_717554.html

Общи условия

Активация на акаунт