Какво повече НЯМА да купя - 16

  • 88 667
  • 735
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 1 376
То това е публична тайна... Не ям шоколад, но повечето са меко казано отвратителни. Само някои марки натурален биват, другото е маргарин със захар и есенции. Бонбоните също. Преди години не беше така.

# 301
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Само не разбрах кои са те.

# 302
  • Мнения: 9 050
То нищо не се разбира от тази таблица. Кое му е странното в шоколад да има лактоза?! Удебелили някакво неща, незнайно защо. Забележките са "претенция за 31% какао". Това какво значи? Не е ясно. Има ли толкова какао, няма ли? Поредният линк, споделен за генериране на посещения на пишман сайт.

Иначе, себестойността на качествен шоколад (и говоря за стойност на вложени продукти, без труд, опаковка, транспорт и оборудване) е около 50 лв. за килограм. По-ниска от тази цена означава или компромис със съдържанието, или че производителят е решил да продава на загуба.

# 303
  • София
  • Мнения: 8 165
Само не разбрах кои са те.

Според статията Ritter sport (Cocoa selection) и Ritter sport (Fine milk chocolate) отговарят на определението на ЕС за шоколад, т.е. съдържат 35% и повече какаова маса, според изследването. А дали е така, не знам.

# 304
  • Мнения: 1 376
Само не разбрах кои са те.

Според статията Ritter sport (Cocoa selection) и Ritter sport (Fine milk chocolate) отговарят на определението на ЕС за шоколад, т.е. съдържат 35% и повече какаова маса, според изследването. А дали е така, не знам.
Възможно е, Ritter Sport и в Германия не бяха от най-евтините шоколади.
По принцип, всичко на Монделийз (бившето Крафт) и Нестле е боклук. Това са големи концерни, които изкупиха всичко и сега си правят разни бъркочи на воля.

# 305
  • Мнения: X
Внимавайте при пазаруване в Била и си гледайте касовите бележки!!!
Вчера ходих да пазаря и си взех един крем за ръце на Нивеа, който беше намален на 1.70 и сметана за готвене на Президент, намалена на 3 и нещо.
Прибирам се аз и гледам - крема за ръце е 2.70, сметаната 5 и нещо...
Много ме хвана яд. Това е честа практика и в Кауфланд. Досега не ми се е случвало подобно нещо в Била, но вече ще бъда нащрек.

И във фантастико го правят

# 306
  • Мнения: 3 965
Навсякъде го правят този номер с касовите бележки. И не само у нас Simple Smile.

# 307
  • Sofia
  • Мнения: 26 635
В Била не можах да ги убедя преди 2-3год.,че кетчупът трябва да е на цената,която е в брошурата,а не тази на етикета или на касата...пълни дебили Angry
Проверявам сметката,ако има грешка и я неглижират,връщам стоката Angry

# 308
  • Мнения: 10 214
Навсякъде го правят този номер с касовите бележки. И не само у нас Simple Smile.
А, в САЩ редовно ми се случва. Но цената на каса ми е по-ниска от тази на етикет. 😄

# 309
  • Мнения: 3 965
Навсякъде го правят този номер с касовите бележки. И не само у нас Simple Smile.
А, в САЩ редовно ми се случва. Но цената на каса ми е по-ниска от тази на етикет. 😄

При мен в някои вериги са ми чуквали по нещо в плюс. Ама дебна.
Иначе шокинг преживях, когато разбрах, че за всяко нещо можеш да се пазариш за дискаунт. Особено за нехранителни стоки. Нека...

# 310
  • Сан Франциско
  • Мнения: 1 698
А, в САЩ редовно ми се случва. Но цената на каса ми е по-ниска от тази на етикет. 😄

Ние няколко пъти ядохме безплатно месо от Whole Foods, заради разминаване на цени - накрая аз им се скарах да си оправят цифрите, че ми беше неудобно да им показвам грешката, когато се усетя на касата. Защото, ако има разминаване в цените на етикет и на касова бележка, в твой ущърб, директно ти дават стоката - такава им е политиката.

# 311
  • София
  • Мнения: 5 161
Шоколад взимам само на Линд, не знам дали попада в числото на "истинските". Милка са някакъв мазен отврат, който блъскат с различни вкусове, че да не си личи колко е гаден.

# 312
  • Мнения: 130
Шоколад взимам само на Линд, не знам дали попада в числото на "истинските". Милка са някакъв мазен отврат, който блъскат с различни вкусове, че да не си личи колко е гаден.
Поне там в Лидъла нещата ми изглеждат 1 идея по истински,добре правиш.

# 313
  • Мнения: 1 376
Шоколад взимам само на Линд, не знам дали попада в числото на "истинските". Милка са някакъв мазен отврат, който блъскат с различни вкусове, че да не си личи колко е гаден.
Тъмните шоколади не са лоши, но състава на скъпите Линдор е под всякаква критика.

# 314
  • Мнения: 10 214
Ние няколко пъти ядохме безплатно месо от Whole Foods, заради разминаване на цени - накрая аз им се скарах да си оправят цифрите, че ми беше неудобно да им показвам грешката, когато се усетя на касата. Защото, ако има разминаване в цените на етикет и на касова бележка, в твой ущърб, директно ти дават стоката - такава им е политиката.
В България ДМ са така, това четох.

Общи условия

Активация на акаунт