Пазарът на недвижими имоти-какво се случва реално? - 38

  • 41 912
  • 761
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 11 517
Да, съгласна съм с това. Затова по-горе казах, че едва ли апартаментите за под наем в новопостроените сгради биха се заели на 100%. Според мен в Студентски град предлагането е по-голямо от търсенето.

# 76
  • Мнения: 234
От любопитство погледнах - има 100-тина обяви активни в момента за Студентски град. Едностайните започват от 230 евро и стигат до 390, което е много много пъти повече от цените за общежитие в предния пост. Със спестената сума на месец може доста да се облагороди стая в общежитие и предполагам това също наклонява везните. А и гледам, че някои университетски блокове се обновяват, поне външно (нямам представа как е с интериора). Аз лично не бих инвестирала.

# 77
  • Мнения: 4 762
Много е относително с наемането от студенти. Всеобщото мнение в темата за наеми е, че повечето не пазят. В общежитието едва ли могат да си запазят стаята всяка година, че да инвестират сериозно в обновяване, поне допреди години беше така. Зависи дали искат да са сами или приемат съквартиранти. Някои блокове и стаи са обновени, но май не са толкова много. В блоковете на СУ преди години имаше купени нови мебели, но стояха неразопаковани, даваха се само по преценка на домоуправителите, да не вземат да се счупят. Голям проблем ни беше липсата на кухня и лошите бани. Някои бяха поносими, макар и стари, в други - просто не си представям как се къпеш. А това не става с лек ремонт.

Другите проблеми бяха хлебарките (не знам в новите блокове как е) и редовното вдигане на шум. Никой не обръщаше внимание на шумни купони, ако сте повече хора в стаята си пречите и т.н. Който може да си позволи квартира, избягва тези "екстри". Някои искат и след завършване да останат, понеже са си свикнали с квартала.

# 78
  • София
  • Мнения: 4 192
Здравейте отново на всички.  bouquet 
След 5 месечна отпуска се завръщам с пълна сила. Връщам се да чета, акъл по-късно ще раздавам  Mr. Green

# 79
  • София
  • Мнения: 6 025
Здравейте отново на всички.  bouquet 
След 5 месечна отпуска се завръщам с пълна сила. Връщам се да чета, акъл по-късно ще раздавам  Mr. Green
Ама почивка ли 5 месеца, че ми стана интересно? Ако е истинска отпуска, не те съжаляваме изобщо Wink

# 80
  • София
  • Мнения: 4 192
Работата беше досега, скоро почва половингодишната почивка  Crazy

# 81
  • Мнения: X
От любопитство погледнах - има 100-тина обяви активни в момента за Студентски град. Едностайните започват от 230 евро и стигат до 390, което е много много пъти повече от цените за общежитие в предния пост. Със спестената сума на месец може доста да се облагороди стая в общежитие и предполагам това също наклонява везните. А и гледам, че някои университетски блокове се обновяват, поне външно (нямам представа как е с интериора). Аз лично не бих инвестирала.

То колкото и да облагородиш е несравнимо самостоятелното жилище с живот с още двама човека в малка стая. Казвам го като човек, изкарал 4 години в общежитие в Студентски.

# 82
  • Мнения: X
А и гледам, че някои университетски блокове се обновяват, поне външно (нямам представа как е с интериора).
И вътре са обновени.
стая от общежитие ТУ:
Скрит текст:
Скрит текст:

# 83
  • Мнения: 2
При нас във Връбница се построиха за една година 6 нови блокчета.Прави ми впечатление че са започнали да строят доста по качествено като наблюдавах вложените матеряли.Хубавото на квартала е,че има 2 метростанции и няма точка на квартала от която да не си на повече от 7-8 мин пеш от метрото.Другия плюс е съседството с северния парк който е реновиран и е доста приятен за разходки и спорт.
Това което не ми допада е липсата на  интерсни места и неща за правене които един млад човек би посещавал или ползвал.Надявам се след като се засяелят повече млади хора това да се промени.

# 84
  • Мнения: 234
От любопитство погледнах - има 100-тина обяви активни в момента за Студентски град. Едностайните започват от 230 евро и стигат до 390, което е много много пъти повече от цените за общежитие в предния пост. Със спестената сума на месец може доста да се облагороди стая в общежитие и предполагам това също наклонява везните. А и гледам, че някои университетски блокове се обновяват, поне външно (нямам представа как е с интериора). Аз лично не бих инвестирала.

То колкото и да облагородиш е несравнимо самостоятелното жилище с живот с още двама човека в малка стая. Казвам го като човек, изкарал 4 години в общежитие в Студентски.

Така е, но тази почти безплатна алтернатива силно стеснява потенциалния пазар на наематели.

# 85
  • Мнения: X
От любопитство погледнах - има 100-тина обяви активни в момента за Студентски град. Едностайните започват от 230 евро и стигат до 390, което е много много пъти повече от цените за общежитие в предния пост. Със спестената сума на месец може доста да се облагороди стая в общежитие и предполагам това също наклонява везните. А и гледам, че някои университетски блокове се обновяват, поне външно (нямам представа как е с интериора). Аз лично не бих инвестирала.

То колкото и да облагородиш е несравнимо самостоятелното жилище с живот с още двама човека в малка стая. Казвам го като човек, изкарал 4 години в общежитие в Студентски.

Така е, но тази почти безплатна алтернатива силно стеснява потенциалния пазар на наематели.
Ето нещо интересно по темата. Около шестата минута се говори точно за Студенски град. https://m.youtube.com/watch?v=mKjrZhf0Kk8

Последна редакция: чт, 05 сеп 2019, 02:46 от Анонимен

# 86
  • Мнения: X
Имам познат брокер, който твърди, че по това време на годината, търсенето в студентски е доста голямо. Двустайните са с наем около 350 евро, но ако е по-луксозно и блокът е хубав, можело да стигнат и 400-500 евро. За тристаен пък цените са около 450-700 евро. Зависи колко е голямо и луксозно. И най-странното е, че се наемали. Търсели се. Имам познати, които са в района, но по-скоро частта до резиденциите. В техния блок апартаментите, които са под наем не са наети от студенти. По-скоро вече завършили или млади семейства.

# 87
  • Мнения: 2 320
Не мисля, че е странно. СГ отдавна не е само студентски град..

# 88
  • Мнения: 19 525
700 евро наем в СГ не ми се струва достоверно.

# 89
  • София
  • Мнения: 11 517
Ами то не е.

Общи условия

Активация на акаунт