Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - тема 9

  • 31 311
  • 747
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 10 642
Идеални са

# 256
  • Мнения: 5 458
Връщам се ок АГ точно. Погледна изследванията и не ги комнетира подробно. Само каза, че Д-Димер е нормално да бъде леко завишен щом има бременност.
Нареди обаче да почвам да редувам АП и Натаспин през ден.
Като се видим след 2 седмици и половина ще правим доплер и ще решаваме за Фраксипарин.
Но аз мисля да го натисна евентуално да го почвам, защото рано или късно ще се стигне до него, така като гледам.
Има ли и други момичета, които са почнали Фракси към 9та седмица с успешен край?
Че сега малко се притеснявам да не го забавим прекалено много.

# 257
  • Мнения: 1 041
Рокет, аз съм само на клексан, от 6+1 седмица, реално 7-ма започната. За моят доктор беше много важно да се чуе пулс и чак тогава да го започна, т.к в 6+1 не чухме пулс, той каза, че като отида следващата седмица чак и се чуе, тогава ще ми изпише клексана. Аз изпаднах в тих ужас и само заради това ми го назначи по-рано. Иначе щях и аз чак в 8-ма да го започна.
АП пих от 4 до 6 само. После не съм пила и Паскалева сега кза, че нямам нужда и на ФМ това ми казаха.
А имай предвид, че аз съм с двете най-високо рискови / Leiden& Протромбин хетерозигот/ Simple Smile

Абе, не се притеснявай, нали знаеш, че може и да не е тромбофилията повода за предишната ти загуба. Спокойно , аз се запознах наскоро с момичета, започнали терапия чак в 12-13 и дори 20-та седмица, а също са с Leiden.. Simple Smile
9-та седмица за започване изобщо не ми се вижда чак толкова късно. Нека и другите да кажат Simple Smile

# 258
  • Мнения: 5 458
Мерси, Sunshine!
Знаеш си ме, че съм мааалкоо шаш и паника.
Така и така няма дама да си го назнача, и ще си чакам прегледа. Дано този път и двете изкараме късмет. Стискам палции! Simple Smile

# 259
  • Мнения: 16 897
Кой е този доктор, ако не е тайна? За първи път чувам някой с мутация по Лайден да чака емнайсета седмица, за да започне терапия.

Последна редакция: чт, 24 окт 2019, 21:08 от ver4eto_sv

# 260
  • Мнения: 36
Здравейте ,момичета! Доста съм озадачена от различните терапии , които се изписват при тромбофилия. Бременна съм в 16г.с и съм с 4г/4г. От самото начало съм само на АП и аг то ми твърди , че е напълно достатъчно, но не съм си пускала никакви изследвания за кръвоотока. Бях на бхс при Стратиева , тя е на същото мнение. Виждам , че повечето сте и на фракси/клексан и това доста ме притеснява. За сега всичко с бебето изглежда нормално , но предполагам че тромбофилията може да се отключи всеки един момент и да направи беля. Имате ли идея на какъв принцип ги изписват тези терапии?

А да допълня , че на бхс показателите от доплера бяха добри и лекарката каза че няма място за притеснение. Но уви.. не мога да спра да го мисля..

Последна редакция: сб, 26 окт 2019, 08:21 от AnMary

# 261
  • Мнения: 631
А да допълня , че на бхс показателите от доплера бяха добри и лекарката каза че няма място за притеснение. Но уви.. не мога да спра да го мисля..
Не се тревожи и слушай доктора си,щом по негова преценка всичко е наред.Аз съм на фракси и аспирин през ден,ако питаш повечето тук във форума,терапията ми е безмислена,но не сме създадени всички по калъп,за да се боцкаме всекидневно с фракси.

# 262
  • Мнения: 1 041
Кой е този доктор, ако не е тайна? За първи път чувам някой с мутация по Лайден да чака емнайсета седмица, за да започне терапия.

Семерджиева, Томи Попмарков и в последствие Сигридов.
Причината: Имам една извънматочна бременност в лява тръба, завършила със животоспасяваща лапароскопия и запазена лява тръба, която категорично НЕ пропуска. Веднага след “+” тест отидох на преглед и се видя жълто тяло в ляво, тоест овулация в ляво. Предположенията бяха за нова извънматочна бременност, поради което не ми назначиха ВЕДНАГА терпия. След като се видя сакче в матката искаха да изчакат да се чуе и сърце, но аз настоях да започна инжекциите и ги започнах.
В 8+5 правих консултация при Сигридов и кръвотока беше ок.
Сестра ми със същите мутации спря терапията в 7-ми месец и износи съвсем нормално , без проблеми, а е на 35 - аз съм на 28. Майка ми със същите мутации е износила мен и сестра ми (мен на 28 )без даже да е чувала за хепарин.
Както ми обясни и проф. Паскалева - не винаги това, че някой е предразположен към тромбофилии ознавача, че нещо ще стане. Лайден е най-разпростанената мутация, ако трябва да сме обективни.
Хетерозигота е предразположен 4-6 пъти повече, а хомозигота 80. Разликата е от Земята до небето..
Пред кабинета имаше момиче с хетерозигот PAI , която беше направила масивен тромб две седмици след раждане 🤷♀
Въпрос на късмет и много други фактори.
Наскоро се запознах с момиче, пак с Лайден, което в 18-та е започнала терапия, защото дотогава не е знаела, че има. Еми , жената си е добре, бебето й е добре Simple Smile
Което отново доказва тезата ми, че всичко е късмет. Медицината не е точна наука- както аз нямаше как да забременея от запушена лява тръба и О. в ляво, така някой може да образува тромб и без да има мутация по нито един ген 🤷♀

# 263
  • Мнения: 16 897
Благодаря за отговора. Както казах не бях чувала за такъв случай.
Но тя Семерджиева не е много любител май на тези терапии.
Както и да е. Успех!

# 264
  • Мнения: 412
Сестра ми е хетерозигот по Лайден, хомозигот по Паи и си износи първото дете без да е чувала за Нмх или аспирин. С второто отиде в 8ма седмица да чуе сърце при Сигридов и той я накара да пусне генетични изследвания и я сложи на терапия. Божа работа, можеше и с второто да е успешно и без. Няма правила

# 265
  • Мнения: 16 897
Аз за себе си се убедих, че терапиите определено увеличават шансовете. Само ако знаех, това което знам сега, и превантивно бих ги взимала, само и само да не ми се бяха слували абортите.

# 266
  • Мнения: 167
Аз също съм хетерозигот по Лайден.Износих първата си бременност без да знам за тромбофилията.Всички фетални моефологии правих при Сигридов.Никой дори не е споменавал за подобно нещо.Сега си направих изследвания след като във 6+4 дни плода спря развитие и така и не се чу сърцице.Просто ей така реших да пусна за да съм спокойна,като въобще не очаквах да излезе тромбофилия.Искам да подчертая че първото ми дете е момче-четох някъде че при момчета се засилва тромбофилията и че забременях на 32 т.е и не съм била първа младост.Аз също смятам,че за абортите нещата са комплексни,не е само тромбофилията.Четох че по напред се обсъжда,че терапиите са различни.Нормално ние сме различни организми,различни възрасти,килограми,някои имат придружаващи заболявания,други не.Едни реагират добре на една терапия,други на друга.Така че стигнах до извода,че си трябва и доза голям късмет.

# 267
  • Мнения: 1 041
Аз за себе си се убедих, че терапиите определено увеличават шансовете. Само ако знаех, това което знам сега, и превантивно бих ги взимала, само и само да не ми се бяха слували абортите.

Според мен също увеличават. Аз бия клексан превантивно, дефакто нямам спонтанен аборт/мисед.
За тромбофилията разбрах от сестра ми и от бегемама 😂 Сама си назначих изследването. Доволна съм, че моят следящ АГ също смята, че при открити мутации не е необходимо да чакам 2-3-5 аборта , за да започна терапия. Той също участва в това прословуто ESHRE, но не подкрепя това, че само след N на брой аборти се почва терапия.
Даже се чудя защо от всички хора само аз не съм на АП и никой не ми го е предложил - ни моя доктор, ни Паскалева, ни Сигридов 🤔🤷♀

# 268
  • Мнения: 1 501
Аз съм хомозигот PAI 4G/5G   и не съм изследвала никакви други гени. При Сигридов отидох в 13 г.с.  До тогава никаква терапия не съм приемала. След като ходих при него, той ми изписа само АП за 1 месец към 20 г.с. и това беше всичко. Никакви други терапии за риска от тромбофилия не съм приемала. Тогава бях на 25 г. обаче. Сигридов ме предупреди, че при следваща бременност на 30 или повече от 30 години, най-вероятно ще съм на фракси.
ПС. : Да добавя и, че родих в 38 г.с. и 5 дни с планово секцио, иначе нямаше никакви изгледи да се роди дъщеря ми в скоро време. Даже бях с късна овулация забременяла, тоест е имало може би повече от 10 дни до термина ми. Дъщеря ми се роди 3320 грама и 50 сантиметра. Не е имала проблеми. В болницата по протокол ми слагаха фракси, след секциото 5 дни, но това си е стандартна процедура. Чела съм тук в БГ мама за прокървявания, но аз никога не съм имала такова през бременността. А даже имах двуплодна бременност, която остана само едноплодна. Тоест единия ембрион се е саморедуцирал. И това го разбрах от лекарите, не съм прокървила дори тогава.

Последна редакция: пт, 25 окт 2019, 10:48 от Desert^girl

# 269
  • София
  • Мнения: 10 642
Аз за себе си се убедих, че терапиите определено увеличават шансовете. Само ако знаех, това което знам сега, и превантивно бих ги взимала, само и само да не ми се бяха слували абортите.
Верче, аз бях на терапия и при първата бременност, но въпреки нея направих аборт.

Общи условия

Активация на акаунт