Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - тема 9

  • 31 123
  • 747
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 7 517
Гаранция за успешна бременност няма.
Освен тромбофилията и създадените от нея проблеми могат да се объркат още стотици неща. Така че всичко е въпрос на спазване на нещата, които могат да ти помогнат, правилно проследяване на бременността + късмет.
Стискам палци!

# 241
  • Мнения: 2 038
Момичета, дайте малко надежда. Колко е ефикасна терапията за тромбофилия?
Означава ли, че ще треперя цяла бременност Sad
Не означава. Прави каквото зависи от теб и се радвай на бременността си. Ако това ще те окуражи, имам две успешни бременности с тромбофилия. Стискам палци Simple Smile

# 242
  • Sofia
  • Мнения: 277
Здравейте! Другата седмица имам час за Паскалева, но мисля да си пусна изследванията анти-XA, D-dimmer и фибриноген предишния ден в Токуда. Дали Паскалева ще има нещо против, че изследванията не са пускани при нея, а я търся за консултация?
Не те съветвам да ги пускаш в токуда. Аз пуснах анти ха там. Референтните стойности бяха различни от това, което имаше при Паскалева. При Паскалева те разпитват подробно в коя седмица си и прочие и реф стойности за д димера и фибриногена са съобразени със седмицата- поне на моите изследвания е така. По резултатите от антиха в Токуда ми излезе, че клексанът от 0.4 не ми е достатъчен. При паскалева- че е идеално, къмто горна граница на реф стойности за профилактика. Само споделям моят опит.

# 243
  • Мнения: 210
А според вас вливане на интралипид в същия ден на изследването дали ще се отразина показателите анти XA, фибриноген и d-dimer? Предпилагам, че да, но искам поне още едно мнение...

# 244
  • Мнения: 16 876
Едното няма нищо общо с другото.

# 245
  • София
  • Мнения: 10 642
А според вас вливане на интралипид в същия ден на изследването дали ще се отразина показателите анти XA, фибриноген и d-dimer? Предпилагам, че да, но искам поне още едно мнение...
Да, ще се отрази, заради липемията в серума (серума става мътен, като мляко). Знаете, че самия разтвор е като мляко
Първо изследванията после вливката.

Последна редакция: чт, 24 окт 2019, 09:37 от Nandin

# 246
  • Мнения: 12
Здравейте Simple Smile Нова съм и не знам дали точно тук мога да задам един въпрос. Ако нещо съм сгрешила още от сега се извинявам. Бременна съм в 15 г.с. и съм на фраксипарин 0.4 и Аспирин протект. Лечението ми бе изписано от АГ при която съм решила да раждам, но за съжаление не води бременност и се наложи да се запиша при друга. Тя обаче макар всичките ми изследвания реши да замени фраксито със таблетки Натаспин. Та въпроса ми е дали някоя от Вас е изпадала в такава ситуация? Двете ми АГ с различно мнение и аз не знам какво да правя. Благодаря предварително Simple Smile

# 247
  • Мнения: 5 424
Добро утро и от мен! Simple Smile
Тази сутрин реших да си пусна изследванията за коагулация малко по-рано от поисканото от Конова.
За жалост Д-Димер ми излезна на горна граница: 0,536 про реф до 0,55.

С Конова имам среща след 3 седмици, но преди малко звъннах на акушерката за да коментирам с нея и да видим какво да правим. Струва ми се, че не е хубаво да е толкова висок.
АПТТ и Фибриноген са ми в граници, но сега този Д-Димер ще ми стопи лагерите.
Някой има ли идея колко е сериозна тази стойност в момента?

# 248
  • София
  • Мнения: 10 642
За бременни референтните стойности са други (за първи триместър до 0,95), а твоят е в норма дори за небременни

# 249
  • Мнения: 5 424
Мерси, Нандин.
Аз като давах кръв за АПТТ и фибиноген-а ми казаха, че референтните стойности са еднакви за бременни и небременни.
Но за Д-Димер ми взимаха кръв на друго място и там не съм питала. Ще взема да им звънна в лабораторията.

# 250
  • Мнения: 81
Здравейте! Бременна съм в 5 седмица след инвитро и съм на НМХ и аспирин от месец. Преди няколко дни имах кървене и ми спряха аспирина за 4 дни, след което кървенето спря. Още на следващия ден след като го започнах отново прокървих малко. Възможно ли е да е от аспирина и кой е по-големият риск, да спра отново аспирина или да кървя. Хетерозигот по Фактор V Лайден съм.

# 251
  • Мнения: 619
За мен беше много интересно,както предполагам и за вас Simple Smile Тук пак се говори за натаспин,явно вече се прилага масово..
https://www.bnt.bg/bg/a/trombofiliya-i-bremennost-23102019

# 252
  • София
  • Мнения: 10 642
Мерси, Нандин.
Аз като давах кръв за АПТТ и фибиноген-а ми казаха, че референтните стойности са еднакви за бременни и небременни.
Но за Д-Димер ми взимаха кръв на друго място и там не съм питала. Ще взема да им звънна в лабораторията.
Ами всъщност са  прави само за аРТТ, то се променя само с терапия (прост хепарин). За това не виждам абсолютно никакъв смисъл да се следи особено през 2-3 седмици.
Фибриногена също има отделни референтни стойности за бременни по триместри. Като всеки белтък той се повишава при възпаление. По време на бременност организма обикновенно реагира като на лека инфекция, за това е нормално всички показатели, които показват възпаление да са леко завишени (левкоцити, СУЕ, CRP, фибриноген...) (По-високите референтни за Д-димира са по друго направление)

# 253
  • София
  • Мнения: 7 517
Референтни стойности на д-димер и фибриноген при бременност:

http://perinatology.com/Reference/Reference%20Ranges/Fibrinogen.htm
http://perinatology.com/Reference/Reference%20Ranges/D-Dimer.htm

# 254
  • Мнения: 5 424
Благодаря, все пак ще взема да го коментирам с АГ, че той имаше идея за редуване на АП и Натаспин.
Да видим какво ще каже за резултатите.
Фибиниген ми е иначе 2,4
А АПТТ - 31

Общи условия

Активация на акаунт