Обсъждане на имотни обяви, тема 12

  • 30 321
  • 758
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 878
Тук въпросът е, не дали къщата струва толкова и какво да ѝ се ремонтира,  а че купувачите, разполагащи с 600к евро  едва ли биха се спряли на тази къща.
  To на продавача му стига и един само да се спре ... Аз на мястото на продавачите (а предполагам и Вие) нямаше да се съглася на нищо под 500-550 по простата причина, че видимо големия парцел води с лекота до подобна сума при хипотеза строеж на кооперация. При това положение собственика подаръци ли да прави?

 (извинявам се за двойния пост)

# 181
  • Мнения: 40 865
Основно изолира стъклопакетът, не дограмата. Сложете троен, ако искате шумоизолация.

# 182
  • Мнения: X
Тук въпросът е, не дали къщата струва толкова и какво да ѝ се ремонтира,  а че купувачите, разполагащи с 600к евро  едва ли биха се спряли на тази къща.
  To на продавача му стига и един само да се спре ... Аз на мястото на продавачите (а предполагам и Вие) нямаше да се съглася на нищо под 500-550 по простата причина, че видимо големия парцел води с лекота до подобна сума при хипотеза строеж на кооперация. При това положение собственика подаръци ли да прави?

 (извинявам се за двойния пост)
Парцелът не струва 600 хиляди евро. Собственикът е добре да реши, къща ли продава или парцел, щото не става едновременно. За справка подобни имоти, на по-хубави улици, с по-съвременно обзавеждане и на по-ниска цена. Не вярвам някой да примира, да го гледат от съседната кооперация, как се пече по бански, ама знае ли човек, луди много...

# 183
  • Мнения: 105
Как да не става едновременно. Искате собственикът или да подари къщата или да подари земята.
Що за претенции.

# 184
  • Мнения: 40 865
Ценността на един имот е въпрос на гледна точка Twisted Evil


# 185
  • Мнения: X
Как да не става едновременно. Искате собственикът или да подари къщата или да подари земята.
Що за претенции.

Претенции? И към кого? Хайде, малко по-нормално да четем и пишем.

Ако ще си продава парцела, за да се строи на него, не виждам кой ще му плати къщата. Ако ще продава къщата с двора, не виждам кой ще го обезщетява за парцела. А най-добре да прегледате обявите в някой сайт и да видите, че къщата е доста надценена и после да пишете дрънканици.

# 186
  • София
  • Мнения: 5 943
Пробват се , що не? Или не бързат и не на всяка цена , искат да продават. Или са много наследници и всеки гледа да си купи апартамент срещу част от къщата Thinking
Пък и имайте предвид, че там ако отиде някой да преговаря сигурно корекцията може да стигне до 50k или повече евро...
В момента е ерата на парцелите, парцел в София да имаш си цар

# 187
  • Мнения: 105
Код:
За какво обещетение говорите? Как решавате вместо купувачът за какво купува имот. 
Глупости пишете вие. Две изречения с един и същ смисъл, като две различни опции.

# 188
  • София
  • Мнения: 878
Претенции? И към кого? Хайде, малко по-нормално да четем и пишем.

Ако ще си продава парцела, за да се строи на него, не виждам кой ще му плати къщата. Ако ще продава къщата с двора, не виждам кой ще го обезщетява за парцела. А най-добре да прегледате обявите в някой сайт и да видите, че къщата е доста надценена и после да пишете дрънканици.
Да- заинтригувах се и потърсих офертите и явно съм бил в заблуда за цените на къщите и парцелите в махалата.  За парцел цената е много висока, за къща също. Мислех че парцела е по-голям, по Google Earth е не повече от 700 квадрата и едва ли става за кой знае каква кооперация или въобще не става.

# 189
  • Мнения: X
Как да не става едновременно. Искате собственикът или да подари къщата или да подари земята.
Що за претенции.
Няма смисъл от спор. Имота е тотално надценен. Ето едно сто пъти по-добро предложение и то на по-ниска цена. https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1j15651256874693 … k=4u5uql&f1=1. . .

# 190
  • Мнения: X
Е не всеки иска да живее в покрайнините. И в ОК има хубави имоти, но този не е сред тях. Цената е смешна, но пък реално никой не им пречи да си я искат.

# 191
  • Мнения: X
Е не всеки иска да живее в покрайнините. И в ОК има хубави имоти, но този не е сред тях. Цената е смешна, но пък реално никой не им пречи да си я искат.
Точно Овча купел си е в покрайнините. И то в покрайнините, които не са желани за къщи. Затова и цените там са по-ниски. Както по-горе писах хората, които са склонни да дадат една торба пари за къща го правят за имоти в полите на Витоша.

# 192
  • Мнения: X
Добре, ще го кажа така - има хора, които предпочитат да живеят в града, с канализация и транспорт, а не на село, без такива.

Нико, не си запознат с цялата ОК в детайли, че да коментираш, че квартала не е желан за къщи. Има такива места там, дето ще ти скрият шапката. И представи си, желан е за къщи и то от много богати хора, които могат да си купят и онова нещо, което ти показа. Сега вярно, че има и големи коптори там, ама то и в Драгалевци и Бояна ги има.

# 193
  • Мнения: 5 639
ОК си е тотален шит.
Нико, къщето е супер. Красота. И що ли го продават.

# 194
  • Мнения: X
Добре, ще го кажа така - има хора, които предпочитат да живеят в града, с канализация и транспорт, а не на село, без такива.

Нико, не си запознат с цялата ОК в детайли, че да коментираш, че квартала не е желан за къщи. Има такива места там, дето ще ти скрият шапката. И представи си, желан е за къщи и то от много богати хора, които могат да си купят и онова нещо, което ти показа. Сега вярно, че има и големи коптори там, ама то и в Драгалевци и Бояна ги има.
Абсолютно, не съм запознат. Малкото пъти, които ми се е налагало да стъпвам в този квартал са ми били неприятни. Отдалечен, сравнително грозен и най-вече за да стигна дотам минавам през неприятни райони на София. Аз в Драгалевци имам транспорта, от който се нуждая. Детегледачката ми когато идва без кола пътува с метрото до Парадайс център и от там с рейс. Научила е разписанието и не и пречи. Аз в ГТ не се качвам. Когато съм в центъра не ми се налага, а когато съм в Драгалевци стигам с кола сравнително бързо и през приятни за мен райони. Да не говорим, че ОК въобще не е по-близо до НДК и Витошка.  Имам канализация и централна газ. С канализацията си признавам, че е голям късмет и хич не е масова. Благодарен съм на предишния собственик. Много пари ми е спестил. П.П. Нотарис не знам защо я продават, но цената е много добра. Аз не съм ходил да я гледам, защото имах други изисквания и тази къща не ги покрива. Но според мен е страхотна оферта.

Общи условия

Активация на акаунт