Обсъждане на имотни обяви, тема 12

  • 30 403
  • 758
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: X
Овча купел в частта над Славия е доста приятен квартал, особено там, където има къщички. Така или иначе е по-различен тип от Драгалевци, спор няма, но със сигурност, ако си нямаш друга работа и се разходиш пеша из някои негови части, защото той е идеален за разходки, ще се изненадаш.

# 196
  • Мнения: X
Овча купел в частта над Славия е доста приятен квартал, особено там, където има къщички. Така или иначе е по-различен тип от Драгалевци, спор няма, но със сигурност, ако си нямаш друга работа и се разходиш пеша из някои негови части, защото той е идеален за разходки, ще се изненадаш.
Аз живея до най-добрите за мен места за разходки. Нямам нужда да ходя до край на града, който въобще не харесвам, но благодаря за предложението. П.П. Вярвам, че и в ОК има приятни части.

# 197
  • Мнения: 677
Аз живея до най-добрите за мен места за разходки.
ОФ топик
До езерото в Дружба ли живееш?

# 198
  • Мнения: 5 639
Добре, ще го кажа така - има хора, които предпочитат да живеят в града, с канализация и транспорт, а не на село, без такива.

Нико, не си запознат с цялата ОК в детайли, че да коментираш, че квартала не е желан за къщи. Има такива места там, дето ще ти скрият шапката. И представи си, желан е за къщи и то от много богати хора, които могат да си купят и онова нещо, което ти показа. Сега вярно, че има и големи коптори там, ама то и в Драгалевци и Бояна ги има.
Абсолютно, не съм запознат. Малкото пъти, които ми се е налагало да стъпвам в този квартал са ми били неприятни. Отдалечен, сравнително грозен и най-вече за да стигна дотам минавам през неприятни райони на София. Аз в Драгалевци имам транспорта, от който се нуждая. Детегледачката ми когато идва без кола пътува с метрото до Парадайс център и от там с рейс. Научила е разписанието и не и пречи. Аз в ГТ не се качвам. Когато съм в центъра не ми се налага, а когато съм в Драгалевци стигам с кола сравнително бързо и през приятни за мен райони. Да не говорим, че ОК въобще не е по-близо до НДК и Витошка.  Имам канализация и централна газ. С канализацията си признавам, че е голям късмет и хич не е масова. Благодарен съм на предишния собственик. Много пари ми е спестил. П.П. Нотарис не знам защо я продават, но цената е много добра. Аз не съм ходил да я гледам, защото имах други изисквания и тази къща не ги покрива. Но според мен е страхотна оферта.

Така е. Така изглежда.

# 199
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 700
Циганите в Овча купел са повече от обичайното. То не че не са навсякъде де.

# 200
  • София
  • Мнения: 878
Циганите в Овча купел са повече от обичайното. То не че не са навсякъде де.
  Циганите в старата част на Овча Купел от Цар Борис и до района северно от Боряна (рядко ходя много на север от Боряна) са по-малко от обичайното- всъщност не съм видял до момента да живеят такива, като изключим разни преминаващи с каручки. ЖК Овча Купел 1 и ЖК Овча Купел 2 са съвсем различни квартали нямащи нищо общо с квартал Овча Купел въпреки еднаквото име.

# 201
  • Мнения: X
Аз живея до най-добрите за мен места за разходки.
ОФ топик
До езерото в Дружба ли живееш?
Там няма ли цигани?

# 202
  • Мнения: 51
Тази сграда е в обеля 1 . Знаете ли нещо за тях ?

# 203
  • Мнения: 71
Здравейте

Какво ще кажете за района става ли за семейство с малко дете.
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1c15664687838596 … k=4ujqou&f1=6

# 204
  • София
  • Мнения: 1 103
Здравейте

Какво ще кажете за района става ли за семейство с малко дете.
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1c15664687838596 … k=4ujqou&f1=6

 Мястото според мен е доста шумно и е по-подходящо за офис отколкото за живеене.

# 205
  • Мнения: 9 809
Близо е до Женския пазар, просто по уличките между Христо Ботев и пазара има движение на субекти (продавачи) от пазара. Релсите на трамвая по Христо Ботев са в окаяно състояние, самият трамвай в един участък така се клати, все едно всеки момент ще дерайлира.
Ако трябва с една дума да отговоря - НЕ, не е подходящо за семейство с малко дете. Самият апартамент е в окаяно състояние и ще глътне много сериозна сума за основен ремонт.

Офтопик-като видях жиците/кабелите, прекарани през кахлената печка/камина, ми се доплака. То бива бива, ама това си е пълна мърлящина (да о@кат хубавата печка) и техническа неграмотност.

# 206
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 700
Абе може да се оправи, не е толкова страшно. Много пари ще трябват за баня и кухня обаче. И за дограми.

# 207
  • Мнения: 71
Благодаря за отговорите.
Мен ремонта не ме плаши понеже имам време .Този апартамент отговаря по параметри на това което търся-
квадратура,цена,етаж, тип строителство ако имате инфромация за нещо подобно в по добър квартал моля пишете
може и на лични ако е против прашилата на форума.

# 208
  • Мнения: 9 884
на тази цена друго такова в друг квартал няма да намериш.
аз не се притеснявам от субектите, щом като е на главната улица.
Притеснявам се, че е на нисък етаж, а булевардът е много шумен и прашен.

# 209
  • Мнения: 9 809
Има и такъв момент, че стаите или едната стая и кухнята са преходни от хола (заедно с вестибюла). Поне едната спалня гледа към Христо Ботев май, което значи, че е наистина много шумно, почти невъзможно да се стои/спи на отворен или открехнат (на ножица) прозорец. Банята е малка, при това тясна и дълга, доста неудобно като разпределение.
Големите идеални части от парцела вдигат силно годишния данък сгради (и смет съответно засега), а от друга страна, ако останалите съсобственици на парцела са чепати, трудно ще стигнете до съгласие за ремонт на общи части - стълбища, фасада, ВиК инсталация и т.н. Това са негативите от (идеална) съсобственост върху земя със сграда - етажна собственост.

Общи условия

Активация на акаунт