Обсъждане на имотни обяви, тема 12

  • 30 280
  • 758
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 9 853
Квадратите са реално 43, тук са послъгали

# 406
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 092
Толкова пари за тази кибритена кутийка? дори моята квартира е по-широка а аз все се оплаквам , че е тясно и че нямам място за нищо. Е това доказва, че винаги може и по -зле. Grinning
тоя вид пазар съвсем  потъна.
 На зле отиват нещата.

# 407
  • Мнения: 9 853
Е, зависи от коя страна гледаш.
И аз мислех, че са много, но като кажа 560 лв, и още по телефона искат да го наемат, без да са го виждали. Значи, това ми нашепва, че 560 е ниско.

# 408
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 092
А може би нашепва, че хората не желаят да плащат 300 евро на месец за 43 квадрата апартамент.

# 409
  • София
  • Мнения: 17 773
На мен едно пиленце ми прошепна, че като пуснеш душа, ще поливаш тоалетната и че "спалнята" всъщност е стая, щото двете крила са за един човек, както и леглото.
Само не може да ми прошепне защо има тикче на "лукс" Sad

Тия бяха по 40к нали?

# 410
  • Мнения: 19 473

Предлагам да не споменаваме Лозенец въобще, че Попея се възпалява. От нея разбрах вече коя е най-лошата част на Лозенец и коя е най-добрата, нищо че съм родена там. Както и че нямам достатъчно пари според нея да живея  добре там, където съм сега. Мисля няма какво да се добави по въпроса, тя знае всичко, а каквото не знае, си го доизкусурява.
Не само ти си родена там, а откакто ти (и аз) си родена, са минали 50-ина години и нещата са се изменили много - някога районът на Семинарията беше приятно тихо място с къщички и зеленина, сега е презастроено, шумно и нагъчкано, същото се случи и с частта над басейна Спартак - места, които 1990 завари с много удобни за застрояване парцели, за разлика от други места в Лозенец. И дори ти го призна преди време, че се оглеждаш около вашите, но не ти харесва в какво се превърна района, и аз се съгласих напълно, само че не във всички части на Лозенец това се случи. Това са обективни дадености и ти ги знаеш, но не ти е приятно да ги признаеш.  И за мястото, където живееш, сама си казвала за задръствания и губене на много  време до центъра, и зависимостта от кола и липса на ГТ, на което аз те питах някой насила ли те кара да живееш там, след като е така. За пари нищо не съм споменавала, само съм пререзказала твоите думи - и няма да ти търся цитатите.
Напротив - точно ти твърдеше, че моят квартал е добър за Нико и той затова го харесвал, защото той имал пари и нещо за някаква прислуга спомена и не пътувал в пиковите часове, а за мен не, защото пътувам в задръствания. Интересно откъде си запозната с моя график и кога пътувам, както и какво е добре за мен. Представи си, че и на мен ми е добре и удобно да живея на 10 минути с кола от центъра, до денонощен магазин и да съм в планината всеки ден, а не когато ходя на екскурзия. Истината е, че Лозенец го съсипаха и вече не търся жилище там. Купих в друг квартал, където е доста приятно и наистина има оскъдно предлагане и високи цени. Но продължавам да си живея у дома и нямам намерение да се местя, спокойствието  и зеленината не си го заменям с никой друг квартал. Вече за стотен път пиша, че всеки си харесва там, където е избрал да живее, аз не ти натрапвам моя избор, моля да направиш същото.
Сега за обявите - от прегледа им и обявените цени като цяло виждам, че за готовите апартаменти цените са високи, тоест плавно се покачват. Но на колко се сключват сделки, Томева ще каже.

# 411
  • Мнения: X
Скрит текст:

Предлагам да не споменаваме Лозенец въобще, че Попея се възпалява. От нея разбрах вече коя е най-лошата част на Лозенец и коя е най-добрата, нищо че съм родена там. Както и че нямам достатъчно пари според нея да живея  добре там, където съм сега. Мисля няма какво да се добави по въпроса, тя знае всичко, а каквото не знае, си го доизкусурява.
Не само ти си родена там, а откакто ти (и аз) си родена, са минали 50-ина години и нещата са се изменили много - някога районът на Семинарията беше приятно тихо място с къщички и зеленина, сега е презастроено, шумно и нагъчкано, същото се случи и с частта над басейна Спартак - места, които 1990 завари с много удобни за застрояване парцели, за разлика от други места в Лозенец. И дори ти го призна преди време, че се оглеждаш около вашите, но не ти харесва в какво се превърна района, и аз се съгласих напълно, само че не във всички части на Лозенец това се случи. Това са обективни дадености и ти ги знаеш, но не ти е приятно да ги признаеш.  И за мястото, където живееш, сама си казвала за задръствания и губене на много  време до центъра, и зависимостта от кола и липса на ГТ, на което аз те питах някой насила ли те кара да живееш там, след като е така. За пари нищо не съм споменавала, само съм пререзказала твоите думи - и няма да ти търся цитатите.
Напротив - точно ти твърдеше, че моят квартал е добър за Нико и той затова го харесвал, защото той имал пари и нещо за някаква прислуга спомена и не пътувал в пиковите часове, а за мен не, защото пътувам в задръствания. Интересно откъде си запозната с моя график и кога пътувам, както и какво е добре за мен. Представи си, че и на мен ми е добре и удобно да живея на 10 минути с кола от центъра, до денонощен магазин и да съм в планината всеки ден, а не когато ходя на екскурзия. Истината е, че Лозенец го съсипаха и вече не търся жилище там. Купих в друг квартал, където е доста приятно и наистина има оскъдно предлагане и високи цени. Но продължавам да си живея у дома и нямам намерение да се местя, спокойствието  и зеленината не си го заменям с никой друг квартал. Вече за стотен път пиша, че всеки си харесва там, където е избрал да живее, аз не ти натрапвам моя избор, моля да направиш същото.

Твърдя го и сега, но и ти каза точно същото: това кой го написа:
. И аз живея в къща в покрайнините на София, засега ми е добре - чисто, спокойно, кристален въздух, птички, зелено, широко, но ходя на работа всеки ден и си мечтая да дойде време, когато няма  да се налага да се гмуркам в трафика, за да стигна до центъра. ...
И аз същото казвам, в Драгалевци е за хора, които не ходят всеки ден в час пик на работа. Явно не ти е чак толкова добре там и не си на 10 мин до центъра... И за ГТ си коментирала, колко е зле при вас. И не, не натрапвам нищо никому, а ти цитирам собствените ти думи.
И знам, че купи,но изначално го искаше за инвестиция, а не за живеене, и го отдаваш под наем в момента (специално за Румка, пише го ви темата за наемите, даже имаше драма със спалня - знам само каквото тука се пише Wink), а и из Долен Лозенец се огледа доста, въпреки че не ти харесва Wink - купи там, където си намери оптималното за парите, в Долен Лозенец просто не се появи такова  - пак твой цитат (темата е заключена и така само мога да цитирам):
milittana - Пристрастен# 3 56620 дек. 2017, 11:59 ч.
Прави сте за всичко, което пишете. Попеа, ще поразгледам в Долен Лозенец споменатите от теб улици и ще следя. На Галичица ако е толкова цената, разбира се че няма да участвам, то е ясно. Трябва ми хубав имот, но за инвестиция. Ако не мога да я "избия", по-добре да си вложа парите другаде. Вторичният пазар ме блазни с по-просторните жилища, и добри околоблокови пространства, обживян квартал с магазини и т.н. Обаче олющени фасади и грозни стълбища не понасям и много от имотите отпадат по този признак, иначе на Бигла в момента има едно добро място, което се предлага.

А също и че без кола не става:

milittana - Пристрастен# 4567 ян. 2018, 15:16 ч.
Понеже стана дума за мен, не си спомням да съм споделяла, че се налага да се вися с деца по спирки, а това, че колата е необходимост, а не глезотия в тези квартали точно за да не се виси по спирките.
И че няма удобен ГТ:
milittana - Пристрастен# 3898 март 2018, 12:03 ч.
Аз ако имам удобен транспорт, няма и да си помисля за кола в София.
И кога точно ходиш в планината всеки ден - преди или след висенето в задръстванията до и от центъра на София?

Не мисля повече да ти отговарям, защото не виждам смисъл да дискутирам с човек, който се отрича от собствените си думи. Но не заблуждавай хората относно живота в Драгалевци, защото от там пътуването е ад, независимо с кола или с ГТ,  освен ако не можеш да си позволиш да не пътуваш всеки ден до града в час пик.

Последна редакция: нд, 06 окт 2019, 21:18 от Анонимен

# 412
  • Мнения: 49
Здравейте, търся да закупя 2 стаен апартамент.  Според вас може ли да се намери такъв апартамент  около центъра с цена между 80к и 90к евро ?

# 413
  • София
  • Мнения: 878
Квадратите са реално 43, тук са послъгали
43??? Застроената площ на тези апартаменти не е ли нещо като 33???

# 414
  • София
  • Мнения: 17 773
Да, 42 е общата.
Застроената е около 30-те. 

# 415
  • Мнения: 19 473
Скрит текст:

Предлагам да не споменаваме Лозенец въобще, че Попея се възпалява. От нея разбрах вече коя е най-лошата част на Лозенец и коя е най-добрата, нищо че съм родена там. Както и че нямам достатъчно пари според нея да живея  добре там, където съм сега. Мисля няма какво да се добави по въпроса, тя знае всичко, а каквото не знае, си го доизкусурява.
Не само ти си родена там, а откакто ти (и аз) си родена, са минали 50-ина години и нещата са се изменили много - някога районът на Семинарията беше приятно тихо място с къщички и зеленина, сега е презастроено, шумно и нагъчкано, същото се случи и с частта над басейна Спартак - места, които 1990 завари с много удобни за застрояване парцели, за разлика от други места в Лозенец. И дори ти го призна преди време, че се оглеждаш около вашите, но не ти харесва в какво се превърна района, и аз се съгласих напълно, само че не във всички части на Лозенец това се случи. Това са обективни дадености и ти ги знаеш, но не ти е приятно да ги признаеш.  И за мястото, където живееш, сама си казвала за задръствания и губене на много  време до центъра, и зависимостта от кола и липса на ГТ, на което аз те питах някой насила ли те кара да живееш там, след като е така. За пари нищо не съм споменавала, само съм пререзказала твоите думи - и няма да ти търся цитатите.
Напротив - точно ти твърдеше, че моят квартал е добър за Нико и той затова го харесвал, защото той имал пари и нещо за някаква прислуга спомена и не пътувал в пиковите часове, а за мен не, защото пътувам в задръствания. Интересно откъде си запозната с моя график и кога пътувам, както и какво е добре за мен. Представи си, че и на мен ми е добре и удобно да живея на 10 минути с кола от центъра, до денонощен магазин и да съм в планината всеки ден, а не когато ходя на екскурзия. Истината е, че Лозенец го съсипаха и вече не търся жилище там. Купих в друг квартал, където е доста приятно и наистина има оскъдно предлагане и високи цени. Но продължавам да си живея у дома и нямам намерение да се местя, спокойствието  и зеленината не си го заменям с никой друг квартал. Вече за стотен път пиша, че всеки си харесва там, където е избрал да живее, аз не ти натрапвам моя избор, моля да направиш същото.

Твърдя го и сега, но и ти каза точно същото: това кой го написа:
. И аз живея в къща в покрайнините на София, засега ми е добре - чисто, спокойно, кристален въздух, птички, зелено, широко, но ходя на работа всеки ден и си мечтая да дойде време, когато няма  да се налага да се гмуркам в трафика, за да стигна до центъра. ...
И аз същото казвам, в Драгалевци е за хора, които не ходят всеки ден в час пик на работа. Явно не ти е чак толкова добре там и не си на 10 мин до центъра... И за ГТ си коментирала, колко е зле при вас. И не, не натрапвам нищо никому, а ти цитирам собствените ти думи.
И знам, че купи,но изначално го искаше за инвестиция, а не за живеене, и го отдаваш под наем в момента (специално за Румка, пише го ви темата за наемите, даже имаше драма със спалня - знам само каквото тука се пише Wink), а и из Долен Лозенец се огледа доста, въпреки че не ти харесва Wink - купи там, където си намери оптималното за парите, в Долен Лозенец просто не се появи такова  - пак твой цитат (темата е заключена и така само мога да цитирам):
milittana - Пристрастен# 3 56620 дек. 2017, 11:59 ч.
Прави сте за всичко, което пишете. Попеа, ще поразгледам в Долен Лозенец споменатите от теб улици и ще следя. На Галичица ако е толкова цената, разбира се че няма да участвам, то е ясно. Трябва ми хубав имот, но за инвестиция. Ако не мога да я "избия", по-добре да си вложа парите другаде. Вторичният пазар ме блазни с по-просторните жилища, и добри околоблокови пространства, обживян квартал с магазини и т.н. Обаче олющени фасади и грозни стълбища не понасям и много от имотите отпадат по този признак, иначе на Бигла в момента има едно добро място, което се предлага.

А също и че без кола не става:

milittana - Пристрастен# 4567 ян. 2018, 15:16 ч.
Понеже стана дума за мен, не си спомням да съм споделяла, че се налага да се вися с деца по спирки, а това, че колата е необходимост, а не глезотия в тези квартали точно за да не се виси по спирките.
И че няма удобен ГТ:
milittana - Пристрастен# 3898 март 2018, 12:03 ч.
Аз ако имам удобен транспорт, няма и да си помисля за кола в София.
И кога точно ходиш в планината всеки ден - преди или след висенето в задръстванията до и от центъра на София?

Не мисля повече да ти отговарям, защото не виждам смисъл да дискутирам с човек, който се отрича от собствените си думи. Но не заблуждавай хората относно живота в Драгалевци, защото от там пътуването е ад, независимо с кола или с ГТ,  освен ако не можеш да си позволиш да не пътуваш всеки ден до града в час пик.
Eй, не те домързя да търсиш цитати от преди две и три години, много ценни били моите мнения.....И къде точно съм се оплаквала от квартала си, пък ти си ме утешавала, щото и това писа.... А да ти минава през ума, че сега /след три години/може да ми е друг режимът и да не пътувам в час пик например.  И да - пътувам с кола, не вися по спирки, жива да ме ожалиш.  И да - имам пари - инвестирам там, където ми харесва и е доходоносно. Някакъв проблем ли имаш с това? А това, че животът е ад в Драгалевци е най-голямата тъпня, която съм чела напоследък, айде спри се малко. Няма нужда да ходя в планината, Попеа, тя ми е в двора. Съжалявам те, честно, излез си от коловоза и приеми и чуждите мнения. Светът не започва и не свършва с ДОЛЕН Лозенец.

# 416
  • В планината / На морето
  • Мнения: 1 011
Здравейте, търся да закупя 2 стаен апартамент.  Според вас може ли да се намери такъв апартамент  около центъра с цена между 80к и 90к евро ?
Да
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=3&slink=4w5od1&f1=1

# 417
  • Мнения: X
milittana, преразказах ти мненията, ти отричаш и ме принуди да те цитирам - не са ценни, а само полезни, защото илюстрират това, което казвам. Казах, че пътуването от/до Драгалевци е а ад, а не животът в него, има май разлика Simple Smile Ами ако не пътуваш вече в час пик, значи, си на режима на Нико или подобен, което е точно това, което и аз казах - АКО трябва да пътува някой в час пик е ад - ти когато пътуваше, се оплакваше от това и те цитирах с тези мнения. Ако някой може да си стои вкъщи, да работи дистанционно или да е пенсионер, или работата му е само в Драгалевци, е друго, тогава си е ок. И не, не ме интересуват нито парите ти, нито възможностите, нито пък какво даваш под наем - говорим за определени недостатъци на Драгалевци, които и ти самата отдавна си посочила.  Тук не става въпрос за мнение, че да го приемам, а за факти, и те са, че ако трябва да пътуваш час пик, е дълго и изнервящо, и това няма как да е приятно на никого  - и ти самата си написала същото. Какво сложно има в това, не разбирам. В интерес на истината, наистина ми е жал за теб, че ти се налага да пътуваш с кола в трафика на София, това и на врага си не го пожелавам, такова хабене на нерви е. Висенето по спирки е неприятно, но да ти тресне един юмрук някой откачалник, защото не си го пуснала да мине, ми се струва още по-лош вариант. Метрото е далеч за предпочитане, ако няма вариант за пеш, и при двете няма висене по спирки. Само  че от Драгалевци нито едното не е опция и това му е големят минус.
Не знам как планината може да е в нечий двор, за мен планината е поне половин час разходка сред дърветата по пътеките нагоре,  която в двора не виждам как ще се случи, освен ако не се въртиш в кръг безброй пъти. Ама явно за теб е друго нещо.
Разбира се, че не свършва, просто Семинарията стана по-лоша част на Лозенец от Долен Лозенец - и колкото и да ти е трудно да го приемеш, това е обективен факт, който е отразен и в цените. Пък ти дали го приемаш или не, това не го променя. Хайде със здраве.

Последна редакция: нд, 06 окт 2019, 23:40 от Анонимен

# 418
  • Мнения: 9 853
Малко съм тъпа, не разбрах какво искате да кажете с коментарите си за обявата в моя блок, която пуснах? Ако може, пишете ми пак, но като на прост човек.
Само казах, че наемните нива са високи, дори за мъничък имот.  Дали се мокри или не се мокри тоалетната чиния, няма значение, цената е такава в момента.
Ще ви пиша за чистата площ, трябва да видя в НА какво пише. Цената им сега е 48000.

# 419
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 092
Това че плащат  само защото всички са по 300 евро не значи че това е правилно. и не значи че тези цени са реални.

Общи условия

Активация на акаунт