Обсъждане на имотни обяви, тема 12

  • 30 382
  • 758
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 9 877
А според теб кое е правилното?
Знаеш ли каква равносметка си направихме тази вечер с мм?
Онези обикновените бели памучни тениски преди около 3-4 години струваха за мъжките, 2.99. А сега за юноша, платих за същото нещо, 10 лв.
Значи цените на по-ежедневните неща не ни вадят очите, но цената на мястото, в което живеем, не е реална?? Спрямо кое не е реална?
Защото което преди години струваше 300 лв -когато минималната заплата беше 260, сега същото струва 300 евро, когато минималната заплата е 560 лв.
Не искам да ви обиждам, а само ви призовавам да си извадите главата от пясъка, и да се огледате з цената за живот на останалите неща, които потребявате.
Щото ако имаше тема за белите тениски, и там така щеше да се коментира (да се чака някакъв спад на цената на памука на световните пазари)

# 421
  • Мнения: 18 526
Как да не са реални цените, като хората наемат доброволно и очевидно има търсене.
Пазарна икономика.

# 422
  • В планината / На морето
  • Мнения: 1 011
А може би нашепва, че хората не желаят да плащат 300 евро на месец за 43 квадрата апартамент.
Ти не прочете ли какво написах? Обявите със същата цена стоят по 2-3 дни. Само една се задържа 2 седмици, но тя беше без пералня и бойлери. Всички са по 300 евро. Щат или не щат, явно ... Плащат
Румка , а вашите 2 дадохте ли ги вече и за по колко ?
Навсякъде по света от най-малките жилища , най-много наем на квадрат се извлича.
А вашите са и новички и с всички удобства.
Пералните къде ги монтирате ? Спалня 140  или 130 влиза ?

Последна редакция: пн, 07 окт 2019, 09:22 от RichiRich

# 423
  • Мнения: 2 694
В моите блокчета наемът е 300 евро, и изчезват или за два-три дни, или за до две седмици.
Ето една
https://m.imot.bg/details/2c157017719877337
Това е катакомба, кой балък ще даде 600лв за това? Викаш за 560лв се избиват.... съмняаа ме Grinning

# 424
  • В планината / На морето
  • Мнения: 1 011
В моите блокчета наемът е 300 евро, и изчезват или за два-три дни, или за до две седмици.
Ето една
https://m.imot.bg/details/2c157017719877337
Това е катакомба, кой балък ще даде 600лв за това? Викаш за 560лв се избиват.... съмняаа ме Grinning
Идеално си е за 1 или 2-ма , ново е , с евтини разходи за отопление и охлаждане,
че е и на центъра, и на спирка на метрото, и до магазини.

# 425
  • Мнения: 2 694
При продажна цена от 45 000 евро на завършен такъв, дали ще го вземеш под наем за 600лв? Трябва да си много тъп честно Grinning

https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1b14836108644225 … k=4w5od1&f1=1

И странно виждане имаш за "идеален", аз съм обикалял по квартири, но толкова тясна не съм виждал и на оглед дори Simple Smile
На центъра било? Стига бе Grinning Grinning Grinning Банишора вече бил станал Център Grinning Grinning Grinning

# 426
  • Мнения: 40 937
Това че плащат  само защото всички са по 300 евро не значи че това е правилно. и не значи че тези цени са реални.

A как една цена, която се приема от пазара, е нереална?  newsm78  Нали знаеш какво е цена - това е сумата, която някой е готов да плати за нещо. Няма нищо общо със себестойността или с платежеспособността на купувачите, ако те си плащат.

# 427
  • В планината / На морето
  • Мнения: 1 011
При продажна цена от 45 000 евро на завършен такъв, дали ще го вземеш под наем за 600лв? Трябва да си много тъп честно Grinning

https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1b14836108644225 … k=4w5od1&f1=1

И странно виждане имаш за "идеален", аз съм обикалял по квартири, но толкова тясна не съм виждал и на оглед дори Simple Smile
На центъра било? Стига бе Grinning Grinning Grinning Банишора вече бил станал Център Grinning Grinning Grinning

Да, бих го взела и да - центъра е.

# 428
  • Мнения: 2 694
кв. Банишора не е център, смешна си... и вноската по ипотечен кредит ще ти е 500лв за това "жилище"... аааа и тераса няма. Къде ще сушиш дрехите... не знам Simple Smile

# 429
  • Мнения: X
Не знам защо спорите. Румка иска да се похвали с добрата си инвестиция, няма лошо, форумът е предимно за това. А ще й кажа "Браво, Румка, все така успешни инвестиции да имате"!
Колкото до наемането, и ние отдаваме под наем и  съм доста наясно със ситуацията. По принцип най-малките жилища са с най-добра доходност на кв, но това все пак  зависи и от други неща, а и когато човек купува имот, не винаги гледа само доходността от наеми, а и други евентуални възможности - един ден сам той да го ползва, за детето си, за продажба и т.н. Което значи, че имотът не само трябва да е с добра доходност, но и да има и други плюсове. За мен мястото и вида на имота на Румка не са достатъчно съвместими с другите ми изисквания и затова не бих го гледала при каквато и да било доходност.  Но за нея може да е друго, така че не виждам причина да спорим по въпроса.
Румка, със здраве да си го ползвате!
А иначе, ако се е намерил клиент за 300 евро,  значи, това му е пазарният наем. Друг няма.

Последна редакция: пн, 07 окт 2019, 10:07 от Анонимен

# 430
  • Мнения: 19 485
Вярно е това, което писа Румка за поскъпването. Навсякъде е, но ние тук само за имотите и наемите коментираме, като че ли не усещаме другите неща.

# 431
  • Мнения: X
кв. Банишора не е център, смешна си... и вноската по ипотечен кредит ще ти е 500лв за това "жилище"... аааа и тераса няма. Къде ще сушиш дрехите... не знам Simple Smile
С това съм съгласна, Банишора не само че не е център, но и е от евтините квартали близо до центъра, защото има и скъпи. За мен за покупка за живеене не става, само за под наем, така че ипотечната вноска тук е нерелевантна, това е едно общежитие, не знам кой разумен човек ще тегли ипотека и ще си даде парите, за да живее постоянно в общежитие.

Иначе има един такъв момент при наемите - много е важно какъв човек е насреща. Някой може да се съгласи и на 350 е наем, но да ти закъснява, да не плаща, да прави поразии в имота и т.н. А друг честно да си каже, че тази цена не му е посилна и иска намаление, но да плаща съвестно и да пази имота. За мен си струва да го дадеш на втория човек, стига да можеш да прецениш кой какъв на ранен етап, което не винаги е възможно, стават и грешки. Всъщност Румка много добре знае това.

# 432
  • Мнения: 3 367
Хубава тема, но много жлъч. Защо веднага скачате дали бихте го ползвали вие или не?! За всеки влак си има пътници и колкото и да се тръшкате факт е, че имотите се отдават на тази цена. Щом не ви харесва не наемате, търсите по-вашите критерии и толкова.
 Римска пожелавам ти съвестни наематели, на тези които само си чешат пръстите не им обръщай внимание. Всъщност много полезна информация даде още от самото начало, но нали знаеш понякога гроздето е кисело.

# 433
  • Мнения: 2 694
но нали знаеш понякога гроздето е кисело.
Една от любимите ми реплики евър Grinning Grinning Grinning
Tя нали темата си е за обсъждане на имотни обяви, пуснал съм обява, обсъдил съм я от моя страна. За всекидневна 16кв, която е холо-кухня говорим все пак, без тераси... няма как да ме убеди някой, че това е добра инвестиция. Че и на цена от 1100+ евро на квадрат.... ку ку Grinning Grinning Grinning

# 434
  • Мнения: 40 937
Хубава тема, но много жлъч.

Това учудва ли те? Още като млада майка забелязах, че ако се похвалиш пред други майки с нещо от сорта на "На 4 годинки моето дете вече може да чете" те не чуват това, а чуват "Твоето дете е по-тъпо от моето" Twisted Evil

И тука е така, когато някой се похвали с нещо, другите чуват "вие сте били тъпи/некадърни да направите същото". И респективно се впрягат да доказват, че дадената покупка съвсем не е за хвалба Mr. Green Има го навсякъде в живота това, защо тук да го няма?

Общи условия

Активация на акаунт