Обсъждане на имотни обяви, тема 12

  • 30 273
  • 758
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 19 472

Някъде назад в имотните теми, се коментираше, че наемателите вече претендирали уреди и мебели на под 5 г . При подобни претенции, считам, че наемите даже са ниски и не отразяват дори инфлацията за последните години.
Да, нови мебели и уреди, ама наемът 50% нагоре и имат всичко желано утре! Както и дългосрочен наемен договор. По принцип всичко е възможно на съответната цена.

# 451
  • Мнения: 105
50% отгоре спрямо кое? Наемите за последните цели 10 г не са скочили и с 10%, в масовият случай. Напротив едва преди 10 дни сключих договор на цена за обзаведен двустаен, равна на необзаведен преди 11г.
П.П.  А наемът преди 10-11 г. ми поемаш двойно повече разходи от сега. В същото време  % който отделят от доходите си наемателите е далеч по-нисък. Това не е мое твърдение, а неоспорим факт.

# 452
  • Мнения: 9 851
Продаваха, защото са започнали и друг голям обект, и им трябват пари.
 А инак, аз и преди съм писала, че сме с три момчета, и искам да  има в един момент до колкото се може, по равно на тримата. И да не се карат.
Пералнята е до мивката. То е 2 в 1 - пералня и сушилня

# 453
  • В планината / На морето
  • Мнения: 1 011
Не е нужно да си счетоводител, за да знаеш, че има разнообразни разходи:
- данъци за имотите
- данъци върху наемите
- периодична подръжка
- през 5-10 години по-голям ремонт
- ...
след 10 години ще са им донесли 72 000 (плюс) евро, могат да отделят по нещо и за горните 4,
пък и това не им основният доход на семейство "Румка",
просто са си вложили излишните пари на по-висока лихва от тази в банката,
пък и така им държат стойността въпреки инфлацията.

# 454
  • Мнения: 19 472
50% отгоре спрямо кое? Наемите за последните цели 10 г не са скочили и с 10%, в масовият случай. Напротив едва преди 10 дни сключих договор на цена за обзаведен двустаен, равна на необзаведен преди 11г.
П.П.  А наемът преди 10-11 г. ми поемаш двойно повече разходи от сега. В същото време  % който отделят от доходите си наемателите е далеч по-нисък. Това не е мое твърдение, а неоспорим факт.
Например наем от 600 евро става 850 и всичко  става ново. Плюс договор за поне три години и така..... Всъщност отдаването под наем си е бизнес и трябва да се влага доста в него. Ремонти, поддръжка, подмяна. Ако искаме коректност и качествени наематели, това е задължително. Има доста предложения за наеми на пазара, но са ми споделяли, че има изключително много фалшиви обяви и аз не мога да се ориентирам дали многото наистина е така, или е само за зарибяване.

# 455
  • Мнения: 105
50% отгоре спрямо кое? Наемите за последните цели 10 г не са скочили и с 10%, в масовият случай. Напротив едва преди 10 дни сключих договор на цена за обзаведен двустаен, равна на необзаведен преди 11г.
П.П.  А наемът преди 10-11 г. ми поемаш двойно повече разходи от сега. В същото време  % който отделят от доходите си наемателите е далеч по-нисък. Това не е мое твърдение, а неоспорим факт.
Например наем от 600 евро става 850 и всичко  става ново. Плюс договор за поне три години и така..... Всъщност отдаването под наем си е бизнес и трябва да се влага доста в него. Ремонти, поддръжка, подмяна. Ако искаме коректност и качествени наематели, това е задължително. Има доста предложения за наеми на пазара, но са ми споделяли, че има изключително много фалшиви обяви и аз не мога да се ориентирам дали многото наистина е така, или е само за зарибяване.
Сметката ви е вярна, но важи само за високият клас наеми.
36м*250Е=9000Е
С такъв ресурс и ремонт ще се направи, и подмяна на мебели и уреди  и кеш ще ви остане.
Сметката обаче не се връзва с едногодишен наем от 300Е, със същите разходи. Може и на загуба да излезе. Не смятайте само от собствената си камбанария.

# 456
  • Мнения: X
В моите блокчета наемът е 300 евро, и изчезват или за два-три дни, или за до две седмици.
Ето една
https://m.imot.bg/details/2c157017719877337
Това е катакомба, кой балък ще даде 600лв за това? Викаш за 560лв се избиват.... съмняаа ме Grinning
Идеално си е за 1 или 2-ма , ново е , с евтини разходи за отопление и охлаждане,
че е и на центъра, и на спирка на метрото, и до магазини.
Като гледам какви неща пишеш за Дружба разбирам защо Банишора ти се вижда център 😁😁😭. Родителите ми дават на 200 метра от това място под наем двустайна панелка. Трябва да им кажа, че за такива като теб това се води център и да вдигнат наема 😁.

Последна редакция: пн, 07 окт 2019, 13:53 от Анонимен

# 457
  • Мнения: 19 472
Добре, обаче наемателите в ниския сегмент нямат право да искат супер мега лукс и всичко ново, а ако поискат - отиват във високия, така че се уравновесяват нещата. Като плюс на ниските наеми мога да отбележа, че почти не остават празни и се бият по няколко наемателя за тях, което за скъпите наеми далеч не е така и преседяват с месеци, особено къщите...те пък го откарват години празни.

# 458
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 090
кв. Банишора не е център, смешна си... и вноската по ипотечен кредит ще ти е 500лв за това "жилище"... аааа и тераса няма. Къде ще сушиш дрехите... не знам Simple Smile

Е, разбира се. за тях това си е "перфектен" апартамент. а това че е пълен с недостатъци и е смешно да се казва че могат да живеят двама души е отделна тема.
  Смешно е и да си вярват, че това заслушава тези пари, за мен никой  с  поне малко самоуважение няма да се съгласи да живее в тази теснотия и да плаща тези пари.
Но нека си вярват.  Колкото повече си защитават теорията толкова по -смешни стават. Забавно е. Simple Smile

# 459
  • Мнения: 9 851
Deathcrush - ти си от онзи тип хора, които във фейса пишат гадни и зли коментари. Само не разбирам защо си го причиняваш? На мен не ми пука, разбирам че като се работи с хора е така. Не разбирам защо ти си го причиняваш. Ако бъдеш малко по-широко скроена, ще бъдеш по-малко черногледа и по-щастлива.

# 460
  • Мнения: 105
Добре, обаче наемателите в ниския сегмент нямат право да искат супер мега лукс и всичко ново, а ако поискат - отиват във високия, така че се уравновесяват нещата. Като плюс на ниските наеми мога да отбележа, че почти не остават празни и се бият по няколко наемателя за тях, което за скъпите наеми далеч не е така и преседяват с месеци, особено къщите...те пък го откарват години празни.
Бъркате подходяща инвестиция, в най-търсеният сегмент, с нанесени щети и скъпа, с ограничен /около 5%/ интерес. Грешката е в инвестицията, не в наемателите. И докато жилището или къщата не се отдава, никой не унищожава нищо, нито пък ви трупа не платени сметки. Сравнявате круши с ябълки.
И да отдават се за 2-3 дена, но след като пооправиш щетите и платиш сметките. Не се заблуждавайте, че някой ще наеме кочина.
П.П. А колкото струват печка, хладилник, пералня и сушилня в двустаен, толкова струват и в петстаен.

Последна редакция: пн, 07 окт 2019, 14:49 от Asya Asieva 636606

# 461
  • Мнения: 677
Изглежда са добра инвестиция тези общежития, щом се оценяват като идеални от багати хора с охолен живот.

# 462
  • Мнения: 40 726
Е, разбира се. за тях това си е "перфектен" апартамент. а това че е пълен с недостатъци и е смешно да се казва че могат да живеят двама души е отделна тема.
  Смешно е и да си вярват, че това заслушава тези пари, за мен никой  с  поне малко самоуважение няма да се съгласи да живее в тази теснотия и да плаща тези пари.
Но нека си вярват.  Колкото повече си защитават теорията толкова по -смешни стават. Забавно е. Simple Smile

А ти защо толкова се палиш? newsm78 Нали Румката не е инвестирала неудачно твоите пари, а нейните си. И да спечели, и да загуби, за теб разлика няма.
Иначе и аз не съм фенка на инвестирането на имот за под наем, ама не се пъна да обиждам тези с различно мнение.

# 463
  • В планината / На морето
  • Мнения: 1 011
В моите блокчета наемът е 300 евро, и изчезват или за два-три дни, или за до две седмици.
Ето една
https://m.imot.bg/details/2c157017719877337
Това е катакомба, кой балък ще даде 600лв за това? Викаш за 560лв се избиват.... съмняаа ме Grinning
Идеално си е за 1 или 2-ма , ново е , с евтини разходи за отопление и охлаждане,
че е и на центъра, и на спирка на метрото, и до магазини.
Като гледам какви неща пишеш за Дружба разбирам защо Банишора ти се вижда център 😁😁😭. Родителите ми дават на 200 метра от това място под наем двустайна панелкаТрябва да им кажа, че за такива като теб това се води център и да вдигнат наема 😁.
Ами Дружба2 я дадох за 3 дена и то дистанционно, без да съм в България, на добър наем и с превод на наема в сметката ми извън България,като намателите си ги избрах сред няколко кандидата.
Та толкоз за скапаната Дружба 2.

Последна редакция: пн, 07 окт 2019, 14:59 от RichiRich

# 464
  • София
  • Мнения: 5 931
Сега ще излезе че завиждате Wink
Тясно, пък общежитие , пък без тераса.... пък скъпо
Аз не ги знам точно блоковете, но са изцяло обновени, нали, ? нови са вътре с обзавеждане , нали?
Върху спирка на метрото, нали?
За един, двама млади хора са идеални.
Тераса не им е нужна, да висят кърпи и гащи + 2 саксии, айде няма нужда.
Терасата е екстра, тя добавя към 10 хил евро към общата цена понякога, като сложиш квадрати и общи части, тъй става нартая. Пък е мокра , мръсна цяла зима. За постоянно живеене да, важно е, и пак зависи къде гледа терасата. Ако е високо или гледа към булевард, няма нужда от нея. Те и без това ги затварят тези.
За отдаване под наем апп са добри и на прилична цена, има огромен наплив към София ( и чужденци се населиха много ) , и то точно тези млади, работещи хора, които искат да им е ново и чисто,  та няма да стоят празни тези жилища.

Общи условия

Активация на акаунт