Мартенски бебета 2019г. - Тема 2

  • 18 305
  • 583
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 549
Всеки път като си помисля, че малката има режим и тя ми показва обратното. Изобщо вече не се тормозя. Тя сама се наглася и прави нещата, когато й дойде времето. До скоро на обяд заспиваше сама. Вечер сравнително бързо. От 10 дена е ад. Първо трябва да си поплаче и умори. После по 15,20 мин. някои просто трябва да стой до кошарата, да вижда, че има човек при нея, за да заспи. Оставяла съм я да реве. Няма умора. Иска компания. Мога само да се надявам, че скоро пак ще пожелаяе да заспива сама.
Много се рафва като види други деца. Бяга към тях, а после се стаписва и замръзва.

# 481
  • Мнения: 8
Мами на мартенски бебета 2019- имам един странен въпрос ама съм в една чуденка - може ли да ми кажете горе-долу колко високи са вашите бебенца и колко е дължината на крачето, не на стъпалцето ами на самото краче до свивката:bowtie:проблема е че моето момченце е с много дълго торсче и крачетата му са доста къси...много нестандартно ми изглеждат. Педиатъра ни каза, че няма нищо притеснително ама...

# 482
  • Мнения: 176
Здравейте мами, отдавна не съм писала. Във връзка с ваксината за морбили и аз реших да не я слагам. Страх ме е да не се получи усложнение след като вече 2 деца мартенчета получиха гърч. Не сме ходили още при педиатърката, но ще трябва скоро да и пусна кръв и урина, задължителните след годинка.
Иначе сама си направи режим и премина на едно спане на обяд от 12 до 14ч., сутрин става в 8, вечер ляга в 8.30.
Ще махна и аз залъгалката скоро. Мамите, които са научили децата да спят сами бихте ли казали как го постигнахте? Аз малката я приспивам с мен на спалнята и после я местя в кошарата. Тя обаче доста често се събужда около 3 сутринта и идва на нашето легло, гушка се в мен и заспива.
Има ли мама, която е махнала среднощното хранене или ще чакате те сами да се откажат?

# 483
  • Враца
  • Мнения: 1 425
То май всички бебета изглеждат като с къси крачета. Малката е 74см, но не съм и мерила само крачетата. Все пак всеки човек е различен, а и щом педито ти е казал така, не би трябвало да се притесняваш.

Ние среднощно хранене нямаме от както стана на месец, но не сме критерии защото и мляко не пие вече. Голямата ми дъщеря си го махна сама на годинка, а на годинка и 1 месец махна и вечерното мляко.
За приспиването малката също от новородено си заспива сама в стаята. Някой път плаче защото уж не и се спи, пускам телевизора на реклами, новини или кулинарния канал и след 5 минути е заспала. Голямата я приспивах на ръце до година и 3 месеца, защото разбрах, че съм бременна, а тя много тежеше. Тогава ми беше доста трудно да я свикна да заспива с гушкане. Сега още заспиваме гушнати.

# 484
  • Мнения: 367
happy_85 и Матео е 74см висок. Дължината на краката никой не ги мери. Те се развиват различно. Не се притеснявай. Всичко му е наред на човека Blush
Ваксината за морбили днес му я сложиха (на 1г. и 2м.). Не сме имали сериозни проблеми след ваксини. Веднъж вдигна температура след първата пневмококова. Притеснявам се леко, но не съм мислила да я отказвам.
Bibito аз още го уча да заспива сам. Преди близо 2 седмици започнах. Попаднаха ми статии за sleep training методи. Гледах и клипчета в youtube. Мисля, че е трябвало да го науча да заспива сам преди да може да се изправя сам в креватчето, защото сега е много трудно и напрягащо, честно казано. Но има напредък. Вече заспива за около 20 минути, като аз седя на стол до леглото и ако се изправи го слагам обратно легнал или ако се превъзбуди или разплаче го успокоявам. Преди по време на следобедния сън се будеше на 40-тата минута и трябваше пак да го гушна и да го приспя. А сега вече няколко пъти или не виждам да се буди, или се повърти 5 минути и заспива САМ Heart Eyes Всъщност е важно да могат да заспиват сами, защото сънят им е на цикли като на възрастните (от 4-месечна възраст) и когато се събудят между циклите заспиват и така имат хубав, продължителен и здрав сън. А като не могат да заспиват сами се будят по няколко пъти. Това научих от статиите. Grinning Иначе и той откакто стана на 1 месец спеше по цяла нощ и не съм го хранила през нощта.

# 485
  • Мнения: 549
Нощното хранене си го спря сама към края на 9тия месец. Две вечери не се събуди, аз реших да не я насилвам и така. Млякото за сън беше спряно месец по-късно. Както и АМ. На 1 г. махнахме и залагалката. Сега е ред да я отучвам пт водата вечер. Когато се пробуди, реве или размрънква вечер й давам по няколко глъдки вода и веднага се успокоява. Това помага и на мен да не се разсънвам, но мисля, че е време да сложим край на този лош навик.
От ваксината за морбили мина месец без нищо лошо да се е случило, Слава Богу. Аз съм на мнение, че щом една ваксина е задължителна има за какво и не мисля да я пропускаме.
Преди на обяд заспиваше сама. От два месеца седим на стол до кошара. Никога не съм я приспивала на ръже. С гушкане ми се случвала много рядко, когато е свръх превъзбудена. Не, че не съм искала да я гушкам. Просто съм виждала от познати, че трудно се отучват от този навик.
Скоро не съм я мерила. Последно беше 71см. На мен също ми се вижда късокрака. Ама май всички деца са така.

# 486
  • Враца
  • Мнения: 1 425
Аз пък не съм се замисляла, че водата е вреден навик, малката се буди често и си мисля, че е точно защото е жадна. От вечерта преди да легне до сутринта си изпива почти цяло шише с вода. Аз също пия вода през нощта, каката и тя пиеше до преди няколко месеца, сега спи почти непробудно. Според мен всичко си е с времето си. Биберона, мляко, памперси, детето когато е готово се отбива само.

# 487
  • Мнения: 92
Здравейте
Ние сме 83 см 12.100кг
Става в 8 понякога спи сутрин 1ч и 30/мин от 10:30-12 понякога не .Ако спи сутрин спи и 1ч и 30 мин следобяд от 14:30-16 +- 30мин.Иначе 1 път на ден от 13:40 до към 16:15-20
За ваксината и ния я отложихме поради наши връстничета получили гърчове 1 в кома и 1 ангелче (извинявам се за това което казвам)
Ще я сложим по-натам.
Приспиваме се на ръце все още (мъкааа)
Но ако е много изморен за 2 мин заспива пак гушнат.
4 хранения 8:30-12:30-16:30-20:30 +-30 мин като вечерното му давам Ам 280мл самоче със спринцовка защото не иска да пие от биберон млякото .Скоро го махаме вечер млякото и да си хапва супичка.Аз искам да попитам горе долу по-колко грама хапване вие е 1 ядене

# 488
  • Мнения: 549
nelegalnata2, аз също пия вода вечер. От една страна сега става горещо и е нормално да иска вода. От друга като изпия цялото шише, което е почти всяка вечер, памперса не здържа. В 2-3 през нощта трябва да го сменям. Понякога тя се разсънва и й е нужно почти час да заспи. На сутрнта всички сме като зомбита. Нямам идея кое е правилно: да я оставям или да я махам. Със смесени чувства съм.
Оли, като чета тук какво пишете за ваксината настръхвам. Но от друга страна се чудя как се получават такива неприятни ситуации от масова ваксина. Нали има стандарти.

# 489
  • Мнения: 8
Да се включа и аз - малей то било много яко в тази група Blush Значи ваксината я поставихме преди две седмици. Не смея да не я слагам ама имам ужас от тия пусти ваксини(последната, незнам коя точно, изкара с висока температура и 2 дни не можа да я свали). Та и аз като Танчето съм вярваща прекръствам се преди ваксина Господ да го пази от по-сериозни последствия и я слагаме. Тази за морбилито педиатъра ни предупреди, че дава резултат след около седмица - възможни обриви и ниска температура...едвам дочаках 7-мия ден и викам разминахме се ама...на 8-мия вдигна температура - не висока (доколкото може да се измери с тия тъпи електронни термометри) около 37,5 и бързо се повлия - от нурофена я сваляше, но два дни поддържаше такса темоература...ужас...дано само с това се размине, че косата ми настръхва като чета ...пихме по предписание на педиатъра и капки противоалергични профилактично 2 дни, че наскоро прави алергия от 🥝...то и аз се обърнах след него та явно си е било нещо в точно тази партида кивита.
Все още не ходим самички - имаше период около годинката когато се отпусна и започна да прави крачки, ама и аз една паника и само повтарях "да не паднеш, да не паднеш" и дали това съчетано с няколко падания му повлия та още ми стиска ръката, ако не се усети ,че не го държим ходи, в момента който усети, че ни няма и сяда на земята. Ей, такива работи.
Иначе със забавленията не ни се получава много...значи вълнува се от пералнята, прахосмукачката, ютията, електрическата кана, тенджерата, тигани да премята, но не и от играчките ...здраве да е...викам си трябва да опознава света:). Обича книжките от много малък, но...изобщо не и да му чета или да му показвам - сам си ги разглежда бързо, бързо припряно Joy направи където, каквото има да се прави (обикновено се отварят капачета) и хвърли настрана. Обича да маже - всичко от супата до пяната за бръснене на баща му. Слагам му от пяната върху тези гумените килимчета , че лесно се мият после и го оставям ама ...все ме е страх да не лапне от пяната или да не си потърка очите...опитах със сметана от тази дето е в шишетата за пръскане и не я ще, вика "не, не,не" и я бута ...айде де иди го рзбери то разлика няма , само дето със сметаната ще ми е по-спокойно ама...И малко спагети му давам сварени да рови - това много го обича:). Мама още не ще да каже само като е много на зор, ама тате едно сладко, сладко казва Imp. Не казва много думички Mask, само баба, дядо още не ще, бан - бан за къпането, ау-ау за кучето ама не така ясно и забелязах, че замества буквите - вместо мау - бау и вместо муууууу - буууууу, вместо пипипи - папапа Astonished Ама за сега мисля да не му се впрягам и да го оставя да си живее спокойно Stuck Out Tongue Closed Eyes

# 490
  • Враца
  • Мнения: 1 425
mety, каката спеше със шише вода в креватчето, ставаше и си пиеше сама (и още е така). На нея и сменях памперса всяка нощ, но когато не се събудех на време избиваше и айде преобличай боди, пижами, чаршафи Cold Sweat . Детето се разсъни и седим по 1 час будни, но и това мина. Братовчедка ми също ми се оплакваше за същото на възрастта на дъщеря си, и при нея мина. Малката също започна да прелива нощем, за това минах на по голям памперс за през нощта, слагам 5-ица. Понякога когато пие повече вода преди да легне, сменям и него през нощта за всеки случай.

Морбилито ние я сложихме миналата седмица, преди 2 вечери вдигна лека температура 36.7 подмишница, 35.4 в ухото (още не мога да го схвана този термометър). Дадох Нурофен, но го отдавам на зъбче, защото лигите и се стичаха като на куче.

Обяда ни е 220-250гр + намачкани плодове около 150гр или друг десерт пак толкова, а вечери супа 220-250гр + около 150-200гр кисело мляко с бисквити. Сутрин и следобяд пак около 220-250гр. Отделно почна да хрупа бисквитки, сухарчета, пуканки покрай кака си, от баща си отвлича по някое парче луканка, а от мен хляб.( ей много го обичат този хляб децата, и на каката и дсй сух хляб да дъвче и не я търси.)

# 491
  • Мнения: 80
Здравейте, момичета!
Да се включа и аз по темите - ваксината срещу морбили, паротит и рубеола поставихме преди повече от 20 дни, нямаше абсолютно никакви неразположения след това. Дано и занапред е така при всички дечица! Мислихме много, но решихме да я поставим.
Количества храна не мога да кажа като грамаж, но си хапва сутрин по една купичка макарони за закуска, примерно, или една филия с масло и сирене, принцеса и т.н. Обядва и вечеря същото количество супа или манджа+филия хляб. Междинни закуски има две - тогава яде плодове, кисело мляко, бисквитена торта и т.н.
Пие доста вода, но не и нощем. Нощем, ако е жадна - суче за картко в просъница. Случва се все по-рядко и сутрин памперса е сух, пишка като се събуди и мисля да вкарвам гърнето в действие, само да издържа още две седмици на дистанционното обучение и баткото да изкласи, че сега няма да успея да я гоня из къщи с гърне и диктовки да правя.
Иначе всичко разбира като ѝ говоря, трупа пасивен речник. Към активния прибавя по малко всеки ден. Казва кратки думички, които разбираме, като например дай, ела, коте, заце - зайче, бзз - пчела, мисинце - мишленце, бода - вода, ценце - цвете, бау - куче, па-па - пате, ко-ко - кокошка/петел, кау - крава, бата - бате, татей - тате, баба, мама(само при спешни случаи), леле - леля, чеке - четката за зъби и т.н.
Бяга, когато е вкъщи, но навън я придържам от време на време, ако сме на тврда настилка, че ще остане без зъби с тази бърза крачка. Много е горда, че сама обикаля из стаите и постоянно си намира поводи да го прави.
И тя обича книжки, разглежда ги, говори по тях, но най-обича да ги яде. Simple Smile
Тежи близо 10 кг и е около 76 см. Скоро се връщам на работа, но за малко и излизам в отпуск, което ще рече че ще я пусна на ясла, живот и здраве да е само(и да има ДЯ).
Играе основно с коли, мечове, топки и автомати, бръмчи яко и всяка кръгла играчка е волан, който върти. На моменти се чудя две момчета ли имам...

# 492
  • Враца
  • Мнения: 1 425
Момичета, пускахте ли изследванията на малките? При нас се оказа, че има нещо в урината. ЛЛ ни изпрати при специалист детски болести, гледа я на ехограф и уж всичко е добре. Само каза, че има леко удебелена стена на пикочния мехур или нещо такова, което е в нормата. Даде ни сироп червена боровинка да пие и направление за нова урина, но този път и за някакви бактерии. Днес трябваше да са готови, но не са, в лабораторията са казали на ММ че изследват и някаква друга бактерия. Cry А аз вече искам да разбера какво се случва. Докторката каза, че ако се потвърдят старите изследвания ще изпише и антибиотик. Дано утре вече стане ясно.

# 493
  • Мнения: 1 472
Правихме изследвания. Урината беше голям зор, докато успеем да съберем.  Записано е някакви съкращения, които не разчитам. Още не съм ги носила на доктора. Следващата седмица е нс консултация. А не искам да се вкарвсм във филми.
На предишната урина имаше друго написано. Ходихме профилактично на нефролог. Мнението и бе, че най-вероятно сме замърсили урината. Сто пъти слагах и махах контейнери в памперса. Каза да повторим изследването.
Сложиха му ваксината за рубеола и т.н
Сега ще слагат и другата. Аз съм за ваксини. Получават се странични ефекти, но пък са необходими.

# 494
  • Мнения: 549
nelegalnata, споко едва ли е нещо сериозно. Или сте замърсили пробата или е лек цистит. Всичко ще е наред с бебчо.
Още не сме пускали ние изследвания. Може би този месец. Аз й взимам проба от урината сутрин. Оставям я и я заигравам на повивалника. Да не шава много и да е без памперс. Не е лесно, но... Ще видим сега как ще е.
Започна да свиква с по-ранното лягане. Даже си го търси. Чак не мога да повярвам.

Общи условия

Активация на акаунт