ДЕКЕМВРИйски мами се вълнуват, започват за бебчо да пазаруват! Тема 7

  • 24 301
  • 766
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 270
Момичета,някъде пише ли колко см е бебчо,че хич не се ориентирам

Аз не виждам см.

# 721
  • Германия
  • Мнения: 73
Моите познания на тази тема са изключително от опит и следването на съветите на нашият педиатър и акушерката, която ни помагаше през първите месеци. А именно, че новородените се слагат по гръб по време на нощен или следобеден сън и в чувалчета. Мога да кажа, че тези две правила съм спазвала винаги. Моят син спеше в чувалче докато навърши три години, след това просто не му намерих за него и преминахме на нормална завивка и възглавница, (затова за себе си реших, че най-непотребните покупки бяха - възглавница, завивка и обиколник за бебето, както и комплектите чершавчета за тях).

"През първата година от живота бебето трябва да бъде слагано по гръб, за да спи. В това положение то може най-добре да диша. Проучванията показват също, че има връзка между позицията на сън и внезапната детска смърт. Тъй като през последните години родителите се съветват бебето да бъде полагано по гръб, броят на случаите на внезапна детска смърт значително е спаднал. Ако бебето е будно и активно, то трябва често да лежи на корема. Това укрепва мускулите на корема, шията и гърба и е добра подготовка за седене.
Страничното положение също не се препоръчва, тъй като бебето може лесно от тази позиция да се обърне по корем и да се задуши.
Разбира се, има причини, които правят особено необходимо новородените да ги слагат странично или редуващо от двете страни: Асиметрията на главата след раждането или скъсяването на мускулите в областта на шията може да са такива причини. Винаги обаче трябва да обсъдите това с педиатъра или с физиотерапевта."

В Германия (и в много англосаксонски държави) се водят кампании на тази тема, за да се достигне до родителите, както и се спонсорират от държавата научни изследвания, за да се намали броят на починалите деца от синдромът на внезапната детска смърт. Разбира се има различни фактори, които още не са проучени и не бива да се притесняваме още от сега, а да се опитаме да следваме проучени методи който биха намалили риска.
Някъде имам листа от родилното за безопасен сън при бебетата, която при интерес мога да  преведа и публикувам.

Последна редакция: ср, 25 сеп 2019, 19:50 от CheGuevara

# 722
  • Мнения: 5 304
Добре дошла на новата мама! И аз до знам това за спането по гръб. За чувалче се чудех, но съм взела одеалце.. Знам ли, може и чувал да вземем,но не си разбирам много.
Моята невралгия се влошава, не знам как ще изкарам до 9тия месец. Нещо страшно е, не мога да седя, не мога да лежа.. Няма и с какво да се мажа и какво да пия Cry

# 723
  • Мнения: 4 660
То сантиметрите се се изчисляват по някаква формула, ама трябва да потърся каква беше.

Последна редакция: ср, 25 сеп 2019, 21:18 от kikair

# 724
  • Мнения: 82
Формулата е: 6.18 + 0.59 x femur length in millimeters

Тоест, дължината на плода според FL = 53.1 мм е 37.509 см

# 725
  • Мнения: 697
Момичета, здравейтеее!
Първо да вметна - ще пусна новата темичка довечера!

Аз онзи ден нещо се тръшнах с висока температура, кашлица и хрема. Не знам от къде го пипнах това, сигурно каката го довлачи от училище. Едно още по-отпаднало и уморено ми е и по цял ден спя и лежа и направо се чувствам като парцал. Сега като че ли се чувствам по-добре, дано да ми мине по-бързо. Връщам се да си ви чета, че ви поизпуснах 2 дни. 😘 Хубав и спокоен ден на всички и се пазете доколкото е възможно.❤

# 726
  • Пловдив
  • Мнения: 126
Момичета, здравейтеее!
Първо да вметна - ще пусна новата темичка довечера!

Аз онзи ден нещо се тръшнах с висока температура, кашлица и хрема. Не знам от къде го пипнах това, сигурно каката го довлачи от училище. Едно още по-отпаднало и уморено ми е и по цял ден спя и лежа и направо се чувствам като парцал. Сега като че ли се чувствам по-добре, дано да ми мине по-бързо. Връщам се да си ви чета, че ви поизпуснах 2 дни. 😘 Хубав и спокоен ден на всички и се пазете доколкото е възможно.❤

Мисля, че някакъв вирус имало Sad

# 727
  • Мнения: 62
Беърче, оправяй се бързо! Simple Smile Blush

# 728
  • Мнения: 354
Добро утро , страхотни теми сте подхванали Simple Smile
Беърче, гаден вирус е и аз съм с него, вече 6ти ден носът ми е бетон и няма оправия Sad
Правя си промивки със спринцовка и физиологичен , та малко помага, но далеч не колкото очаквах.
За спането по гръб или настрани- признавам си не бях чела. Аз слагах каката настрани подпряна с тези ограничители, тя самата се обръщаше по гръб и си въртеше главата. Мн полезна информация ми дадохте, че тогава мн се тревожех да не се задави , ако повърне. Винаги съм я държала известно време права след хранене, за да й слегне малко.
За чувалчетата съм със смесени чувства за началото, ползвам ги мн сега с каката и въобще от момента , в който св въртят, но сега нз дали искам да ползвам за новородено. Вкъщи е доста топло и каката се потеше още от бебе ( а , принципно казват, че бебетата не се потят). Затова май ще изчакам с чувала. Иначе за малко по- натам тези с крачета на Angel baby наистина са супер Simple Smile

# 729
  • Мнения: 25
Здравейте,
От месеци Ви чета и се каня да се включа, та..ей ме Grinning
Първа бременност, от София съм на 27години. Вече 27с+5дни с много активно момченце и термин 21.12 Simple Smile
Като цяло, освен нормалните запек, изморяване и подобни, само веднъж съм имала леки контракции с главоболие поради стрес в работа в 17с, мисля че нямам проблеми (вече 4та седмица съм болничен). Вече съм качила 14кг и от XS минах на M размер, а съм ниска и накрая направо ще се търкалям Flushed Grin  Преди няколко дни ми се появиха малко стрии на дупето, ама защото него не го мажа редовно.. та сега съм се вманиачила и по 2 пъти на ден- яко мазане! Ползвам на WELEDA олио, което щом на корема нямам, значи помага!
Следя се в Св. Анна при д-р Дачева и смятам там да раждам.
Много са ви хубави коремчетата Heart Eyes На мен много от рано ми личи, пък сигурно е било и от газове, но вече ме питат, няма ли да раждам, защото съм с огромен корем, а бебчо си върви съвсем нормално, без да е по-голям.
Все още боядисваме детската стая (което ще се ползва като "склад" първоначало), не сме купували абсолютно нищо и вече започвам да се притеснявам, че няма да смогнем с всичко, но тези дни гледам по-активно ии до края на седмицата поне леглото ще сме го избрали. ММ е доста зает с работа и допълнителни ангажименти, та време почти не му остава, а аз не искам да го лишавам от удоволствието да разглежда, и взима участие в избора и не смея да купя и една шапчица :/ Grinning
В Събота ще ходим на форума на Raya Toys с ММ, та след това ще започна и по събития през седмицата, но поне и той ще е чул нещо, та няма да се чувствам, че го изолирам.
Спирам да пиша, че стана много дълго Grin
Вече и аз ще се включвам Simple Smile

# 730
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Добро дошла, Виктория! Аз също ще раждам в св. Анна. Живот и здраве, второ раждане ще ми е там.

# 731
  • Мнения: 257
Здравейте,
От месеци Ви чета и се каня да се включа, та..ей ме Grinning
Първа бременност, от София съм на 27години. Вече 27с+5дни с много активно момченце и термин 21.12 Simple Smile
Като цяло, освен нормалните запек, изморяване и подобни, само веднъж съм имала леки контракции с главоболие поради стрес в работа в 17с, мисля че нямам проблеми (вече 4та седмица съм болничен). Вече съм качила 14кг и от XS минах на M размер, а съм ниска и накрая направо ще се търкалям Flushed Grin  Преди няколко дни ми се появиха малко стрии на дупето, ама защото него не го мажа редовно.. та сега съм се вманиачила и по 2 пъти на ден- яко мазане! Ползвам на WELEDA олио, което щом на корема нямам, значи помага!
Следя се в Св. Анна при д-р Дачева и смятам там да раждам.
Много са ви хубави коремчетата Heart Eyes На мен много от рано ми личи, пък сигурно е било и от газове, но вече ме питат, няма ли да раждам, защото съм с огромен корем, а бебчо си върви съвсем нормално, без да е по-голям.
Все още боядисваме детската стая (което ще се ползва като "склад" първоначало), не сме купували абсолютно нищо и вече започвам да се притеснявам, че няма да смогнем с всичко, но тези дни гледам по-активно ии до края на седмицата поне леглото ще сме го избрали. ММ е доста зает с работа и допълнителни ангажименти, та време почти не му остава, а аз не искам да го лишавам от удоволствието да разглежда, и взима участие в избора и не смея да купя и една шапчица :/ Grinning
В Събота ще ходим на форума на Raya Toys с ММ, та след това ще започна и по събития през седмицата, но поне и той ще е чул нещо, та няма да се чувствам, че го изолирам.
Спирам да пиша, че стана много дълго Grin
Вече и аз ще се включвам Simple Smile

  Добре дошла, Виктория!
Лека бременност и успешен финал! Ние се движим почти заедно - моят термин е на 28.12, но ще раждам секцио - та, живот и здраве ще бъде по рано.
  Сега съм в 26 седмица и 5 дни, аз също чакам момченце Blush

Ох, във връзка със стриите, до скоро нямах никакви, скоро забелязах, че ми излезнаха по краката от двете страни и по една на всяка гърда. Много е неприятно, надявам се да не ми излизат повече,  ама.. каквото дойде!
И аз се мажа непрекъснато, но уви!

Както казах вчера - има намаления в Айко, та уикенда мисля да го посетим и възнамерявам доста от нещата да ги купим от там. Кошарка, гардеробче, матрак - този, който си бях харесала е намален с 40 лв. надолу, както и другите неща де. Комплекти на Авент - мисля да купя също. Blush

Вчера пък поръчах от емаг - памперси Huggies 160 броя - за 54 лв. и судокрем също намален.

# 732
  • Мнения: 489
Явно всички сме се отдали на пазара. Аз вчера поръчах скрин от Jysk- от мебелите само това беше останало.
След две седмици спирам работа и вече почвам сериозно пазаруване на дрешки и подобни.
Шишета имам, биберон също, количката е харесана и ще я поръчаме като родя и съм напълно спокойна.
Хубав ден на всички!

# 733
  • Мнения: 5 304
Добре дошла, Виктория. Ох нашия татко си идва във вторник и ще поръчваме легълцето и още някои довършителни неща. Козметика имаме, памперси е купил от Англия. Обиколник и драперия за легло искам, харесала съм в Икеа.

# 734
  • Мнения: 871
Момичета, може ли да се взима биозин мама и витамини за бременни едновременно

Общи условия

Активация на акаунт