Грижа за лицето за дами в прекрасната възраст 40+ № 8

  • 58 594
  • 843
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 1 610
Тази ли е млечната киселина за суха кожа?
https://douglas.bg/the-ordinary-lactic-acid-10-ha-2-050574

# 151
  • Мнения: 18 542
ДА, тази е 10% има и 5%.

# 152
  • Мнения: 1 610
В дъглас само тази ми излиза. Много ли е силна, дали  да търся 5% от друго място?
И друг въпрос... Колко близо до очите я нанасяте. Често получавам възпаления на очите от продукти.

# 153
  • Мнения: 18 542
Ами зависи си от кожата. На мен не ми е силна. Ако си с много реактивна кожа, може би по-добре първо 5%, но ако ти е нормална и 10% би трябвало да е добре.

Щом имаш чувствителни очи, пази си ги и експериментирай.

# 154
  • Deutschland
  • Мнения: 5 394
Косата ми е все така гъста и расте бързо, въпреки косопада ( все пак родих преди 5 месеца). Не държа на супер скъпи продукти, купувам каквото ми хареса. Сега основно ползвам шампоан против косопад + ампули към него.
Вие какви маски за лице ползвате?

# 155
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Ползвам различни маски за лице - Сефора с мехурчета, пилинг маски с ензими на Емма.С.  или с киселини на Oридниери, подхранващо хидратиращи на Klairs, Burtandbee, Body shop.
Чат чат купувам и хартиени маски в пликчета.

# 156
  • Мнения: 54
Много обичам маски аз.  Снимах повечето от маските си, но утре ще кача снимки, че забравих зарядното в работата. )))
Имам една любима маска- от всичките най-любимата. Това е маската с моринга на Емма Харди.



Дори не знам защо- тя не мирише приятно, но усещам че работи.  Мисля че в нея има киселини- аз ги чувствам. Обаче прерових интернет и никъде не намерих подтвърждение.

Пристигнаха ми продуктите от Д-р Деннис Грос. Серумът има по-скоро лекарствен аромат. Не ми върви с миризмите на козметиката напоследък. ))) Нямам търпение да ги пробвам в действие.

# 157
  • Мнения: 18 542
Аз мразя маски. Първо ми е нетърпимо да стоя с тях и второ, ефектът им е кратък. Реално нямам нужда и не ползвам. Преди докато имах черни точки правех от тези с клей.

# 158
  • Мнения: 54
Ммм...не на всички ефектът е кратък. Зависи от маската. Принципно в нея се съдържа много по-силно и бързо-действащо вещество от който и да било друг продукт. Това я прави скъп козметичен продукт. Корейците обичат да правят т.нар. "нощни маски", които престояват цяла нощ. Така спестяват от бързодействащо вещество.

Момичета, пробвах салфетките. Мммм....бях забравила колко много ги обичам! Толкова са силни- лицето ми пламна сякаш е натрито с люта чушка )))) Това са най-страхотните пилинг-кърпички.

# 159
  • Мнения: 18 542
Може, може, просто аз не виждам и никога не съм имала дълготраен ефект от маски.
Преди, почистващите не почистваха добре и дълготрайно, а сега един хубав базов хидратиращ крем ми е достатъчен.
Аз имам само едно активно вещество в режимът си и то върши всичко което ми е нужно.

Не ме разбирайте погрешно, който го кефи, нека си ползва маски, просто казвам, че не са панацея за всички.

# 160
  • Мнения: X
Аз ползвам тези корейски лентички-маски за очи:

Както и еднократните маски на Balea.
Доволна съм и от двете.

# 161
  • Мнения: 54
Аз ползвам тези корейски лентички-маски за очи:

Както и еднократните маски на Balea.
Доволна съм и от двете.

Не знам за тези, но съм ползвала пилинг-чорапките на тази филма и са голям боклук. Уважавам корейската козметика но далеч не всичката.

Последна редакция: вт, 10 сеп 2019, 19:27 от Не се сърди, човече

# 162
  • Deutschland
  • Мнения: 5 394
Тук в Германия Балеа е на почит, пък нека е евтина. Аз също харесвам еднократните им маски и си ги ползвам с кеф

# 163
  • USA
  • Мнения: 675
Косата ми доста капе в последните месеци, не си обяснявам защо. В предменопауза съм от 3-4 години, така че едва ли е от това (промяна в хормоните имам предвид). Не знам дали нещо от боята, в която слагам няколко неща. А може и да е период. Иначе ползвам Olaplex-3, 6, и 7. Номер 3 е като маска преди шампоана, №6 е като стерилизиращ балсам или нещо такова и №7 е олио. Всички продукти уж действат за предотвратяване и поправяне на цъфтеж. Не знам дали действа понеже аз си изгорих косата от изправяне с много силна четка/сешоар и сега съм я оставила на спокойствие. Ползвам шампоани и балсам без силикони, SLS и т. н. Само на една марка са им добри, но мноооого парфюмирани. С чупливо-къдрава коса съм.

https://olaplex.com/

Шампоанът ми в момента, много съм доволна https://www.iherb.com/pr/Giovanni-Tea-Tree-Triple-Treat-Invigora … fl-oz-250-ml/6412

Един от балсамите ми, парфюмиран Sad https://nymbrands.com/royal-honey-naturals-set/

Маски за лице почти не ползвам, май ме мързи за тях. Имам една от хума, за която се сещам веднъж на няколко месеца, а вчера за първи път правих с белтък и салфетки, уж махала черни точки и не знам си какво, освен че ми дръпна мъхът от лицето, не знам дали имаше някакъв ефект.

# 164
  • Мнения: X
Тук във форума съм чела супер теми за косопад, потърси. Ползвала съм ги в такъв момент и бързо се оправих.
По темата за грижа за лицето скоро направих една черна маска на Лореал от ДМ и ефектът ми хареса. Колко е траен ефектът не знам, но бе бърз.
Чакам си любимо кремче от Айхерб  https://www.iherb.com/pr/InstaNatural-Retinol-Moisturizer-Anti-A … l-oz-100-ml/72638
Ако искате да променим заглавието на темата -" грижи за всичко", не само за лицето?

Общи условия

Активация на акаунт