Грижа за лицето за дами в прекрасната възраст 40+ № 8

  • 58 659
  • 843
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 22 786
Колко държи, зависи колко бързо организмът се справя с разграждането на ботулиновия токсин.
И това сигурно, но всички дерматолози ми казват, че с времето се удължава действието му.Имаше някакво обяснение, но не помня.

# 721
  • Мнения: 18 542
Да и аз знам, че е така. Развива се резистентност до някаква степен вероятно  Thinking

# 722
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 340
На 40 години съм и се чудя дали не е рано още за ботокс....

не е, точно навреме

# 723
  • София
  • Мнения: 8 932
За себе си съм решила, че преди 50 няма да прибягвам до ботокс или други хирургически интервенции. После може да си направя една блефаропластика, ако много ме дразни падналият клепач.

# 724
  • Мнения: 22 786
За себе си съм решила, че преди 50 няма да прибягвам до ботокс или други хирургически интервенции. После може да си направя една блефаропластика, ако много ме дразни падналият клепач.
До 50 се прилагат неинвазивни процедури като ботокс, филъри, апаратни процедури..След 50 много често само скалпелът помага...
Въпросът е в поддръжката..Независимо каква.Но да смятаме, че след 50 започва грижата- много грешно! Разковничето е в превенцията, а не ликвидация на последствията.
Като се появят дълбоките бръчки вече няма спасение Simple Smile

Последна редакция: чт, 07 ное 2019, 11:06 от ДХ3

# 725
  • София
  • Мнения: 11 477
Не знам какво ще правя след 50 с тези инвазивни процедури. Много ме е страх от болката Grin
Не че към момента нямам нужда да запълня гневната бръчка и назолабиалните Rolling EyesWeary

Едит - аз ботоксът и филърите ги слагам към инвазивните Grinning

# 726
  • Мнения: 22 786
Не знам какво ще правя след 50 с тези инвазивни процедури. Много ме е страх от болката Grin
Не че към момента нямам нужда да запълня гневната бръчка и назолабиалните Rolling EyesWeary

Едит - аз ботоксът и филърите ги слагам към инвазивните Grinning
Ами, какво им е инвазивно:) За 5 мин с три бодвания Simple Smile)) Няма нищо страшно, никаква силна нетърпима болка, дане кажа почти нищо не се усеща повечето пъти.
На 50 малко вече е късно да се започва при повечето жени .
Но най-важното е жената да се харесва!!! Ако се харесва не й трябва нищо, освен ежедневната грижа Simple Smile))

# 727
  • София
  • Мнения: 8 932
За себе си съм решила, че преди 50 няма да прибягвам до ботокс или други хирургически интервенции. После може да си направя една блефаропластика, ако много ме дразни падналият клепач.
До 50 се прилагат неинвазивни процедури като ботокс, филъри, апаратни процедури..След 50 много често само скалпелът помага...
Въпросът е в поддръжката..Независимо каква.Но да смятаме, че след 50 започва грижата- много грешно! Разковничето е в превенцията, а не ликвидация на последствията.
Като се появят дълбоките бръчки вече няма спасение Simple Smile
Ами аз се грижа - от 20 годишна. И определено си личи. Така че не смятам, че имам нужда от ботокс и филъри засега. Може пък и да не съм особено суетна. И за мен ботоксът и филърите са си инвазивни. А и почне ли се веднъж си изисква постоянна поддръжка.

# 728
  • София
  • Мнения: 4 878
За себе си съм решила, че преди 50 няма да прибягвам до ботокс или други хирургически интервенции. После може да си направя една блефаропластика, ако много ме дразни падналият клепач.
До 50 се прилагат неинвазивни процедури като ботокс, филъри, апаратни процедури..След 50 много често само скалпелът помага...
Въпросът е в поддръжката..Независимо каква.Но да смятаме, че след 50 започва грижата- много грешно! Разковничето е в превенцията, а не ликвидация на последствията.
Като се появят дълбоките бръчки вече няма спасение Simple Smile

Скалпелът помага да се обезобразиш, за друго не виждам как може да помогне.
Помага и на някои да припечелват, разбира се.
За мене превенцията се състои преди всичко в режим на хранене и живот и качествена и подходяща (по възможност натурална) козметика. Има и такива, които пушат и си инжектират ботокс, като си мислят, че "превенират" появата на бръчки...

И за мен ботоксът и филърите са инвазивни. Вкарването на токсични вещества в организма, които блокират мускули не може да не е инвазивна процедура. Освен това си личи и стои неестествено.

Последна редакция: чт, 07 ное 2019, 12:02 от Alexandria*

# 729
  • София
  • Мнения: 11 477
Попушвам и аз Flushed
Не съм забелязала да имам повече бръчки от връстници, които не пушат.

# 730
  • Мнения: 18 542
Цигарите съсипват кожата и в една по-късна възраст си личи коя жена пуши и коя не.

# 731
  • Мнения: 1 336
Скалпелът помага да се обезобразиш, за друго не виждам как може да помогне.
Помага и на някои да припечелват, разбира се.
За мене превенцията се състои преди всичко в режим на хранене и живот и качествена и подходяща (по възможност натурална) козметика. Има и такива, които пушат и си инжектират ботокс, като си мислят, че "превенират" появата на бръчки...

И за мен ботоксът и филърите са инвазивни. Вкарването на токсични вещества в организма, които блокират мускули не може да не е инвазивна процедура. Освен това си личи и стои неестествено.

Да не преувеличаваме, има доста жени, които са прибегнали до скалпела и не самo, че не са обезобразени, но не личи да са правили нещо. Нито пьк сьм сьгласна, че ботокса винаги си личи и изглежда неестествено. Всичко опира до мярката. Натурална, ненатурална козметика няма да ни направи без брьчки или по млади, но пьк може да забави процесите.
Без или с корекции, важно е всеки да се чувста добре в кожата си, другото няма значение

Последна редакция: пт, 08 ное 2019, 08:30 от blue75

# 732
  • Мнения: 2 156
То обикновено не е само скалпела, има и доста допълнителна поддръжка към "рязането". Има и доста други хирургически услуги, които ги водят "с козметична цел", но не са непременно за естетика, а има някакъв здравословен проблем - пластики, очни операции, тумори. Външният вид е отражение на здравето ни, в него трябва да инвестираме, колкото можем.

# 733
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Познавам доста жени с ботокс на околоочния контур, не на челото, и честно да ви кажа, на никоя не личи - нито има ококорен вид, нито е опната като струна. Сигурно зависи от дозата, от вида на ботокса, от лекаря...сигурно са много факторите,  но бръчките тип "пачи крак" се образуват от контракцията на околоочния мускул, а третирането на външната част на този мускул позволява леко повдигане на веждите и "отваряне" на окото, освен това се забавя задълбочаването на бръчиците, което е неизбежно обикновено при всяка мимика.

# 734
  • Мнения: 1 765
Ботоксът и филърите са в съседната тема. Yum - https://www.bg-mamma.com/?topic=1142113.570

Общи условия

Активация на акаунт