Нашите орхидеи – тема 27

  • 29 021
  • 741
  •   1
Отговори
# 510
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Честито! Тъкмо за празника са те изненадали Simple Smile

# 511
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 974
Telipogon: изисква висока влажност.

# 512
  • Русе
  • Мнения: 4 774
Привет, момичета Simple Smile
От дълго време се чудех, че не получавам съобщения от темата, а то - имало нова ...
Поздравления за първите прекрасни цветове! Моите минита напъпиха, от другите - почти всички се гласят да цъфтят, ама ще е догодина като гледам Grinning
Деми, ще се справиш с дендито Hug Моето бяло толкова нарасна, че го разсадих успешно и новото също ще цъфти Simple Smile
Имам въпросче - не съм ги торила отдавна (свърши и торта, която ползвах и не си бях купила). Сега си купих една на COMPO и се чудя дали да ги подхраня малко, след като са с пъпки. Какво ще кажете?

# 513
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 974
Според мен няма да им навреди едно подхранване, стига да е умерено с торта̀.
Мойте минита половината са болни -  гниене ( без да са били мокрени). Явно така идват. Което оцелее, оцелее. Другите ще бъдат заменени с нормални.

# 514
  • Русе
  • Мнения: 4 774
Благодаря, Angela, дано се оправят всичките. Моите минита са от 2 години и цъфтят 2 пъти годишно, едната сега е с два цветоноса. Имам и една, чийто цвят се надявам да видя за първи път сега Simple Smile

# 515
  • Велико Търново
  • Мнения: 467
Здравейте, много много отдавна пишех в тази тема, защо спрях, не помня Flushed
Мисля да се поправя.
Първо показвам новата придобивка:

И един въпрос. Това сигурно не е добре, около 10 дни след последното поливане:

# 516
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 974
Защо да не е добре? Според мен е нормално предвид, че е студено и влагата не се изпарява бързо. За мен това означава да не се полива докато не засъхне. Тоест има си достатъчно влага за дни напред.
Новите попълнения:

# 517
  • Велико Търново
  • Мнения: 467
Защо да не е добре? Според мен е нормално предвид, че е студено и влагата не се изпарява бързо. За мен това означава да не се полива докато не засъхне. Тоест има си достатъчно влага за дни напред.
За пръв път виждам капчици и веднага помислих лошото.
Благодаря Simple Smile

# 518
  • Мнения: 4 388






Искам да споделя с вас как ме изненада едната от общо двете ми орхидейки като подаде разклонение към още цъфтящ цветонос. До колкото съм чела първо прецъфтява, увяхва, изсъхва или се отрязва... ама не моята се е разбързала нещо. Гледам нещо червено и в корените, но си мисля, че е от сорта защото изкарва и нов лист и той е оцветен. Изглежда здрава. Купена е в първите дни на октомври вече в цъфтеж.
Другата ми орхидея  от около месец е без почва в една кристална ваза с малко вода на дъното. Когато я настаних там защото имах съмнения, че гние имаше цветонос  5-7см .В момента е над 15 см, а корените взеха да се оправят.

Последна редакция: вт, 24 дек 2019, 11:09 от mamamari

# 519
  • Мнения: 988
Да се похваля,че скоро не съм.
Скрит текст:
😫😫😫

# 520
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 003
Simple Smile Simple Smile Simple Smile не мога да не се възхитя на снимката Simple Smile Simple Smile

# 521
  • София
  • Мнения: 771
oooo, честито гости....
Първоначално съвсем буквално приех, че Sunshine се хвали Simple Smile
Гледам супер арт снимка на цветонос..., ма после видях натрапника...

# 522
  • Мнения: 988
мда,гости Коледари!Весели празници,момичета!🤗

# 523
  • Русе
  • Мнения: 4 774
Честита Коледа! Много здраве и късмет на всички!
Да се похваля с първото цветче - едното мини

# 524
  • Мнения: 6
Здравейте, орхидеята ми за пореден път хвана мушички и не знам какво да правя вече. Някаква идея как да се отърва от мушичките??


Благодаря предварително и весели празници!

Общи условия

Активация на акаунт