Как да предадем страстта към спорта на децата си?

  • 7 304
  • 283
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 119
Записала съм детето си на 2 вида спорт, а и смятам че ние родителите сме достатъчен пример за нея.

# 136
  • София
  • Мнения: 39 761
Преди години тренирах акробатичен рок. Спрях преди да забременея с дъщеря ми. Когато порасна се опитах да я навия да ходим двете на тренировки, но нямах успех.
Хареса латино танците и 4-5 год. ходеше активно. Паралелно тренираше и плуване.
Сега вече е голяма, но мързелът ѝ е по-голям от нея. Не се занимава с никакъв спорт. Решили са с баща си да ходят на фитнес, но кога, как и защо... мога само да гадая.

Синът ми тренира таекуон-до от 4г. Лятото е най-трудният му период, защото се раздвоява и разтроява м/у игри, приятели, комп. игри и т.н.
След постигнат успех е много ентусиазиран.

Две години ходеше и на занимания по шах. От новата учебна година мисля пак да го запиша.

# 137
  • Пловдив
  • Мнения: 1 563
Личен пример и много разговори по темата. Децата обожават да плуват от малки. Караме велосипеди цялото семейство и обикаляме велоалеите на града ни (Пловдив). Обичаме да караме и в подонжието на Младежкия хълм, който ни е много близко. С баща си ритат и двамата, и младежът, и девойката. Тя дори ни е помолила да проверим, има ли групи за момичешки футбол, защото много и харесва. В училище участва наравно с момчетата в мачовете по футбол Simple Smile

# 138
  • Мнения: 417
Дъщеря ми ходи на плуване, освен това има колело, тротинетка, ролери. Опитваме се да създадем среда, така че да спортува различни неща Simple Smile

# 139
  • Мнения: 844
С личен пример и поощряване на спортните предпочитания на детето. От малка я водим на различни спортни мероприятия, разказваме ѝ как спортът възпитава и прави човек по-отговорен и организиран. Мотивиращо действат и постиженията на изявени спортисти, които въпреки трудностите по пътя към успеха не са се предали.

# 140
  • Пловдив
  • Мнения: 9 709
Не съм добър пример за спортуване. А и в близост до дома ни няма подходящи места за това, един парк като хората няма. Всичко е застроено и претъпкано с коли.
Искало ми се е детето да плува, но трябваше някой да го води и взима. Сега вече е голямо, може да се придвижва само, но няма желание да се занимава със спорт по-активно.
И в училище тези часове най-често са отбиване на номера. За съжаление.

# 141
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Дядо им е спортист и ги надъхва здраво!

# 142
  • Мнения: 1 134
Личния пример е водещ. Когато мама и тати спортуват и имат интерес към различни спортове и децата имат интерес.

# 143
  • Мнения: X
Стараем се да гледаме заедно спортни състезания, при възможност и на живо....Редовно ходим сред природата и  спортуваме заедно. Поощряваме карането на велосипед.

# 144
  • Пловдив
  • Мнения: 327
Рядко имаме време за спорт, затова се радваме, че децата ни обичат да спортуват. Едната ми дъщеря пробва различни видове спорт - танци, спортна гимнастика, плуване. Сега тренира волейбол с голямо желание. Малката е по-артистична и обича да слуша музика и да танцува.

# 145
  • Мнения: 890
Предавам страстта към спорта с личния си пример. Говоря им колко е полезно да се движим, да спортува е.

# 146
  • Мнения: 229
с жена ми не сме спортисти, но детенцето много обича да танцува и сме я записали на латино танци. Вкъщи има възможност за репетиции с музика и публика - аз и жена ми Wink

# 147
  • Мнения: 471
Мотивираме ги с личен пример. Каката вече спортува активно, а братчето е още малко.

# 148
  • Мнения: 374
Тази тема е много интересна и актуална за мен. Детето ми е със собствено мнение по въпроса и е важна мотивацията. Насочвам я към това което тя харесва, гледаме и състезания по телевизията. Също така предпочита да съм с нея, но това не се получава винаги/не се допускат родители в залата например/. Но да ходим заедно в планината винаги ни е любимо. Похвала от постигнатото, уверение , че ще се справи-това е стимула за нея.

# 149
  • Мнения: 999
Първото е личният пример. Спортувам 5 пъти в седмицата. Мъжът ми спортува по-рядко, заради здравословни причини.
Другото е, че вкъщи се гледат много спортни събития. Обясняваме правилата, дъщеря ми започва да следи играта и й става интересно. Синът ми е още малък, но се върти около нас и расте в такава среда.
Хубаво е, че пред блока ни имаме голяма площадка. С излизането си децата могат да играят. Карат се колелета, тротинетки, играят се махленските игри от моето детство плюс нови такива. Освен движението има правила и децата се следят взаимно дали се спазват.

Общи условия

Активация на акаунт