Не мога да го преодолея

  • 5 975
  • 61
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 247
Проблема е, че не можеш да приемеш своята вина за лошия си избор на баща на детето и твой партньор. Правиш на инат на себе си, на детето си и на бившия си. Ако той сега поиска да е ежедневно в живота на детенцето, ти ще правиш на инат и няма да го допускаш. Ако не иска да го вижда, ти ще правиш на инат и ще го търсиш да си поема отговорността. Същото е и с детето- ако иска да е при баща си, ти ще страдаш, ако не иска ще страдаш пак. Прекалено много време си гледала в бездната и вече тя гледа в теб. Не искаш да излезеш от тая бездна, тя се е превърнала в зоната ти на комфорт. Тоест ти си от хората жертви, на които им е хубаво да им е гадно. Има надежда ако я поискаш истински де. Самосъжалението обаче, което лъха от постовете ти няма да ти помогне.

# 31
  • Мнения: 31 677
Не мога да преодолея това, че аз и детето ми нямаме семейство, истинско и сплотено. Парадокс, че с него никога нямаше да го имам.
Все си мисля, че човек да беше умрял щях да го преживея за толкова години. А аз плача, страдам и изживявам всичко отново и отново, всякаш е вчера. Чувствам че не съм достоен човек и майка.
Другото което е, че настоящата не желае моето дете. Правила се е на луда докато не го търсеше. Когато взе да го взема, направо му е поставила ултиматум да забрави за детето. И на нея да и правя кефа ли, да и ходим всички по гайдата и да се правим, че това дете няма баща.
Непрекъснато обвинявам себе си, че повярвах на всичко.

Да не мислиш, че си единствената самотна майка на този свят?
Хайде стегни се малко.
Има много самотни майки с деца, които си имат семейство.
Семейство не значи баща, майка и дете.
Ако е само майка и дете пак има семейство.
От теб зависи какво ще е това семейство.
И ако е вярно това което се пише назад, че се хващаш все с боклуци, то наистина имаш проблем и ти е време за психолог.
А за другата какво ти дреме, тя не е никаква.
Детето има баща. Но това какъв баща има не зависи от теб, а от бащата. Не е твоя вината, че не става.
Сама си си виновна.
Всички останали на твое място отдавна да са почнали да си живеят живота, а ти седиш и се вайкаш като пенсионерка.
Ама изчакай още три години. Може да ти просветне нещо. Laughing

# 32
  • Мнения: 1 440
Не мога да преодолея това, че аз и детето ми нямаме семейство, истинско и сплотено. Парадокс, че с него никога нямаше да го имам.


Мило момиче, ти и детето ти сте истинско семейство! Този мъж има друг живот, вие с твоето дете сте между другото за него. Задължително иди на психолог.

# 33
  • Мнения: 2 214
Мисля, че проблемът ти е ,че още го обичаш. Като минала по този път ще ти кажа едно- не се самозалъгвай, че го правиш заради детето. Ти го искаш, надяваш се и наистина си мазохист. Това, че детето ще те обвини е тъпотия. Децата сами си правят изводите, спокойно. В началото и аз се пънех  да вижда детето и след това се чувствах смазана. Защото виждах, че той иска мен, а не детето. Което за мен беше нечовешко. Да, не е живял с него, но е факт, че не го обича. И аз сама спрях. Прецених, че детето ми не е кух предмет, а жив човек, който не заслужава такъв баща. Спри срещите с него,  ако го вижда нека има режим, детето не е бебе, ти не присъствай на срещите. Затвори страницата и спри да ползваш детето като инструмент. Спри да чакаш и да се надяваш. Ако е искал да е с вас, щеше да е. Детето ти не страда, избий си го това от главата. Страдаш само ти, и то за човек, на когото не му пука за вас. Отърви се от тая зависимост и почни да дишаш. Ще луднеш иначе, а на това дете си му нужна здрава.
..

# 34
  • Мнения: 18 298
Пак ще повторя - ново гадже. С добро отношение към детето.

# 35
  • Мнения: 4 611
И аз трудно преживявам раздели. Обяснявам си го с ниско самочувствие, наранено его, страдане по някаква илюзия. Ето, казваш, че плачеш, задето не сте семейство. Ако беше останал надали щяхте да сте семейство, предвид това той какъв човек е. Мисля си, че не ти липсва конкретно той като човек, а просто някой в ролята на твой мъж и баща на детето ти. Затова подкрепям мненията, че ти трябва ново гадже. Но не какво да е, ами нормален, стабилен мъж.

# 36
  • Мнения: 7 265
Преживяваш се като жертва, това никога не носи добро.

# 37
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Как изобщо допускаш, че мъж, който не те обича, може да е от значение за теб??
Наранено его (липса на любов към себе си).
Започни да се цениш и се научи на себеуважение. Прави това, което ти носи удоволствие. Не общувай с негативни хора и такива, които ти дават неясни и объркващи сигнали.

# 38
  • Мнения: 3 025
На кого си вярна не разбирам, вие от 3 години не сте заедно?
Ако те е обичал за това време 100 пъти да се беше върнал при теб, а човека е продължил живота си с нова жена, вече и друго дете има, ти какво още чакаш? Спри да плачеш, за някой, който отдавна не те заслужава, нито като приятел, нито като нищо, излизай с приятелки и се забавлявай, а от къде да знаеш от кой ъгъл ще изскочи любовта, когато най- малко очакваш. Този го отпиши направо. С теб нещата отдавна са приключили за него.Той баща ще си е винаги на детето ви.

# 39
  • Мнения: X
Авторке, ИМА И ДРУГИ  !

# 40
  • Мнения: 731
Тази песен много ми помага в напрегнати моменто...
https://youtu.be/3kkZWKSvG2s
Трябва ти увереност и самочувствие!

# 41
  • Paris, France
  • Мнения: 14 025
Не мога да преодолея това, че аз и детето ми нямаме семейство, истинско и сплотено. Парадокс, че с него никога нямаше да го имам.
Все си мисля, че човек да беше умрял щях да го преживея за толкова години. А аз плача, страдам и изживявам всичко отново и отново, всякаш е вчера. Чувствам че не съм достоен човек и майка.
Другото което е, че настоящата не желае моето дете. Правила се е на луда докато не го търсеше. Когато взе да го взема, направо му е поставила ултиматум да забрави за детето. И на нея да и правя кефа ли, да и ходим всички по гайдата и да се правим, че това дете няма баща.
Непрекъснато обвинявам себе си, че повярвах на всичко.

1) Детето и ти имате семейство, истинско и няма причина то да не бъде сплотено. Семейството ти се състои от тебе и детето ако вече живеете сами, от тебе, детето, майка ти и баща ти ако още живееш с тях.

2) Наличието на съпруг или партньор от противоположния пол никога, никъде по Земята, в никоя човешка група не е било и няма да бъде условие за съществуването на семейство. Ако беше така всяка вдовица или разведена щеше да тича да се жени отново.

3) Сама пишеш, че с него никога нямаше да имаш семейството, за което си мечтала. Тогава защо се опитваш да го интегрираш в уравнението?

4) В момента, в България, 60% от децата се раждат извън брак и много от съществуващите бракове и връзки се разпадат преди детето да се е осъзнало като личност или малко след това. Самотното родителство е вече по-скоро норма, отколкото рядко изключение.

И моята майка се е изяждала, че няма да имам баща у дома. Де факто с баща ми са се разделили когато майка е постъпила в родилния дом да ме роди, но се разведоха 7-8 години по-късно. За мене липсата на баща не е фатална и даже не съм я усетила, защото каквото човек не е имал, не му липсва. Честно да ти кажа не съжалявам, че израстнах само с майка, без баща и без братя и сестри. Контактна съм и имам много приятели. Не наличието на съпруг или баща те прави достойна майка.

Нормално е следващата да не иска твоето дете. За нея то е съперник за средствата и времето на бащата и допълнителен наследник за заветния апартамент. Ти си имала романтика с ерген, а тя е започнала връзката под сянката на вашето дете. Сега мъжът живее под напрежение, с малко дете, което още си ака в гащите, по килимите Laughing , изморена от бебето жена, издръжка за твоето дете и едва ли е супер доволен и щастлив. Аз бих му натяквала, че колата му е пропита в миризми на пикня и бих го питала жена му ли се напикава. Ако се раздели със сегашната ще има какво? Две издръжки и после?

Ако този мъж умре секва издръжката и детето ти наистина няма да има баща, никога повече. Добре си е така. Можеш да му пращаш детето с някоя баба за 1-2 часа.

Ролите на баща, любовник, съпруг изискват различни качества и малко мъже са добри и в трите. Този за нищо не става явно

Задай си въпроса приятно ли ти е с него и какво би получила ако се съберете. Ако е само заради детето, няма смисъл. Едно събиране би и причинило стрес, защото децата трудно понасят промени. Родителите ми се събраха като бях на 4-5г и хич не ми беше приятно.

Излизаш ли с хора - приятели, колеги? Имаш ли някакво хоби? Съветвам те да си намериш някаква приятна занимавка и да се забавляваш понякога. Бившият не си трови нервите с миналото ви и няма смисъл да тровиш твоите.

# 42
  • Мнения: 2 214
Съгласна съм с горното мнение без едно единствено правило. Ако БНД почине, преди детето да има 18 години, то ще получава пенсия като наследник на баща си. Иначе е точно така, детето и майката са семейство , много повече от семейства  тип- мама, татко и аз. Но не ги жалете за издръжка, защото това са пари за децата. И БНД смята, че на мен ми плаща, че черпя другите мъже с нея едва ли не, но това му е задължение спрямо детето. Всички знаем, че дете се гледа с пари.

# 43
  • Мнения: 2 694
Ми намери си нов мъж, толкова добра, красива и желана жена си Simple Smile

# 44
  • Мнения: 1 467
Време е за нова положително промяна във живота ти. Загубила си 3 години, стига вече!

Общи условия

Активация на акаунт