Време е за ИКЕА! - Тема 28

  • 39 447
  • 751
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 5 304
drago_2008 , благодаря! Вертикално са. Утре ще ги преместим в легнало положение.

# 151
  • Мнения: 68 768
Мики...намерих твое старо мнение и се канех на ЛС да те питам...добре че се включи😊
 Сега може ли като за идиот да обясниш -  рамката ли, на нея ли викаш релси?  Дългите страни на рамката да се захванат към кое? Резервни дупки аз не видях...пак ще ходя да се гъзурча....ама дай едно рамо.
А механизмът...и той ли надолу слиза. А подпорките/скобките за рамката?

ПС...мисля че имаме разл.модели.
Моето е с повд.мех...при него няма смъкване.
Твоето вероятно е без механизъм.

Последна редакция: сб, 14 сеп 2019, 16:06 от teta75

# 152
  • In transit
  • Мнения: 11 868
Мики...намерих твое старо мнение и се канех на ЛС да те питам...добре че се включи😊
 Сега може ли като за идиот да обясниш -  рамката ли, на нея ли викаш релси?  Дългите страни на рамката да се захванат към кое? Резервни дупки аз не видях...пак ще ходя да се гъзурча....ама дай едно рамо.
А механизмът...и той ли надолу слиза. А подпорките/скобките за рамката?

ПС...мисля че имаме разл.модели.
Моето е с повд.мех...при него няма смъкване.
Твоето вероятно е без механизъм.
Да, сега се сетих, че твоето е с механизъм. Моето е с подматрачни рамки и може да се сложи на две височини. Даже го бяхме сложили на долната и ни беше ниско, че го вдигнахме.
Чакай да погледна какво е показано на твоето в инструкцията.

Допълвам се...сега разгледах инструкцията. Твоето освен външната рамка няма друго общо с моето. Simple Smile И няма как да смъкнеш по-надолу рамката. Моето от двете страни, по дължина има две Г-образни метални рамки и една средна греда Скорва, на които лягат подматрачните рамки. При теб те липсват изобщо. Ти имаш няколко Г-образни планки, на които пада цялата рамка. Съжалявам Sad ...с подскоци освен да си лягаш Grinning  Моето също е високо, защото съм с матрак 31см, ама ми е много удобно.

Последна редакция: сб, 14 сеп 2019, 16:41 от Mikkey

# 153
  • Мнения: 68 768
Нищо не пише..аз гледах току що.
То реално трябва механизмът първо да се смъкне...а то няма как...няма дупки долу просто.

Мале...имам 2м стълба бояджийска...трябва да я кача от мазата. С нея ще се качваме на леглото...то до тавана бре Joy

# 154
# 155
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 105
Нищо не пише..аз гледах току що.
То реално трябва механизмът първо да се смъкне...а то няма как...няма дупки долу просто.

Мале...имам 2м стълба бояджийска...трябва да я кача от мазата. С нея ще се качваме на леглото...то до тавана бре Joy

Толкова ли е високо с матрака!? Като се видят размерите не трябва да е повече от 50-52  см при най-високия матрак или вие още не сте свикнали на тази височина.

# 156
  • Мнения: 1 106
Здравейте , искам да ви попитам при поръчка на повече мебели от Икеа имат ли остъпка от доставка/монтаж?
Също така ние ще се местим след минимум 2 месеца - в такъв случай отсега ли да отидем на място да купим нещата или по нататък? Интересува ме дали има случаи доставката и монтажа да се протакват и какъв е срока по принцип? Благодаря предварително. За София става въпрос.

# 157
  • Мнения: 68 768
Такова столче стълба имам..същото. Ниско иде Joy

56-7см е с матрака. А нашия е от ниските 18 см..без пружина, Тирена на Нани е. Ако се сложи по-висок, направо ще развърта крушката от фасонката...спящия на него...

Някой с такъв Малм да се включи...да не са ми пратили дефектно легло 😆

# 158
  • София
  • Мнения: 546
Аз имах такъв Малм. Височко си е Simple Smile При това съм 150 см., та активно си използвах широките странични царги за катерене Joy Но си ми беше много удобно за спане и събира страшно много неща отдолу, така че е незаменимо при ограничено място за съхранение. Остана в стария апартамент и сега спят свекърите на него. Доста възрастни са, но нямат проблем с използването, казват, че им е много удобно и на тях Simple Smile

# 159
  • Варна
  • Мнения: 600
Аз да попитам, нали офертата за разни комбинации бюро+стол беше до 15-ти септември? Аз го разбирам 15-ти включително, ама явно е до 0:00 часа на 15-ти. Супер тъпо, исках да поръчам Micke бюро+контейнер и стол.

# 160
  • Пловдив
  • Мнения: 720
И ние сме с такъв Малм +24см матрак. Много ми е удобен и събира наистина много багаж отдолу.

# 161
  • Мнения: 68 768
Благодаря ви за включването за Малма. Детето си го харесва.
В спалнята също имаме легло с повдигане- по поръчка правено, а си мислех че от него по-високо няма, но явно съм бъркала 😃😆
Та не е като да не съм виждала/спала/свикнала с високо легло....
Тоест не е до свикване. Просто малмът си е височък.

😊
И друго...трудно ми е да го вдигам. Детето на 8г се оправя, но на мен лентата ми се изсулва от ръката. На нашата спалня съм вързала един дебел колан-от пътна чанта тъкана дръжка де...но я направих като примка-да ки пъхнеш ръката и да дръпнеш. А на Малм-а сал една лента...не мога да я хвана. Но и на нея ще й измисля подобрение ☺

# 162
  • Пловдив
  • Мнения: 720
Бихте ли ми казали, кога промениха срока за връщане при покупка с карта от 40 на 60 дни?

# 163
  • Пловдив
  • Мнения: 100
Mikkey вчера успешно поръчах скрина Brimnes на място в центъра им за поръчки. В предишният ми коментар грешно съм изписал кода му - правилният е 003.920.41.

# 164
  • Мнения: 5 107
За колко дена им идват нещата след имейла за изпратена пратка, за провинцията питам.

Общи условия

Активация на акаунт