Време е за ИКЕА! - Тема 28

  • 39 441
  • 751
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 68 736
Разглеждах брошурата на Юск и се сетих за вас...ето закачалка с гръб и пейка долу

# 646
  • Мнения: 5 107
Това комплектче го гледахме в юск на живо, толкова е паянтово, че ако седна на пейката и ще стане на трески, а съм към 56-57кг. Намерих гръб в роси бг, даже режат половин лист та ще сглобим портмантото

# 647
  • Мнения: 68 736
Лидлската пейка се дере отгоре..имай го предвид. Имаше оплакване че от сядане с дънки с копчета отзад е станала на черни черти.

# 648
  • Мнения: 5 107
Лидлската пейка се дере отгоре..имай го предвид. Имаше оплакване че от сядане с дънки с копчета отзад е станала на черни черти.

Мисля да и направя възглавница от дунапрен с облечка, в юск видях такава пейка с възглавница и идеята ми хареса. https://jysk.bg/skhranenie/portmanto/peyki-za-koridor-0/peyka-te … edzh-s-vzgl-byala

# 649
  • Бургас
  • Мнения: 5 682
Видяхте ли че вече има коледни нещица? В центъра ни за поръчки дори не знаеха, че вече има в сайта, а аз тази година бързах да се сдобия с нови коледни формички за сладки, защото винаги ги изтървам.

# 650
  • Мнения: X
Здравейте, имате ли отзиви от детските сгъваеми легла Sundvik и Busunge? Кое е за предпочитане? Въобще малко ми се губи смисъла на това, че е сгъваемо/разтегаемо - какво е предимството? Освен временно спестяване на място, но пък то няма безброй много размери на матраци - предполагам има с дължина 140 см и след това направо за голям човек или бъркам?

# 651
  • София
  • Мнения: 3 164
Имаме Sundvik, но бързо-бързо го разпънахме. Детето е на 3,5 години и си му беше супер и максимално сгънато, плюсът е че се отваря повече пространство за игра. Но за приспиващ възрастен е гадост, така че след няма и месец порасна на 200 см 😄
Иначе е хубаво леглото, нямам забележки. Стабилно е, не скърца. Може би 90 см щеше да е по-добре, сега икейските чаршафи с ластик идват малко широки и ме дразнят, но собственика няма проблем с това.
В ИКЕА има няколко вида подходящи матраци - голямо парче+2 малки точно както са дължините на леглото. Нашият е NATSMYG и е много удобен, но при сгънато легло парчетата трябва да се съхраняват някъде (и този проблем се реши с "порастването" на леглото).
Хубаво си е иначе, не съжалявам че го взехме, но сгъването не се оказа най-яката екстра.

# 652
  • Асеновград
  • Мнения: 1 372
И аз търся портманто с гръб и закачалки и пейка евентуално но трябва да ве види на живо, иначе това ит юск не изглежда зле.

# 653
  • Мнения: 5 107
И аз търся портманто с гръб и закачалки и пейка евентуално но трябва да ве види на живо, иначе това ит юск не изглежда зле.

Не е зле пак ходих да го видя, но е в цвят слонова кост, не е съвсем бяло.

# 654
  • Пловдив
  • Мнения: 410
Тези конзоли съм ги виждала веднъж в Икеа, но сега не мога да ги намеря. Малко помощ?

# 655
  • Мнения: 68 736
Виж в "отворени системи за съхранение"...алгот и другите..

# 656
  • Мнения: 6 297
Понеже коментирате пейки и на мен ми трябваше. Преди около седмица получих тази https://jysk.bg/skhranenie/portmanto/peyki-za-koridor-0/peyka-eg … ftove-metal-byala. Останах доволна от изпълнението. Няма я по магазините, та я поръчах на сляпо. Хубав бял цвят е и я съчетах с тази закачалка от Икеа:
https://www.ikea.bg/products/wardrobes/children-hooks-hangers/ho … kukichki/30289575

Puss in boots, тази конзола, която е огъната за лоста не съм я засичала никога, виждала съм само другите конзоли до нея - правите пластмасови https://www.ikea.bg/products/storage-furniture/wall-shelves/brac … -konzola/80142067
Но за идея само ако ти се връзва би могла да ползваш това https://www.ikea.bg/products/homeware/curtain-rails/curtain-rails-rods/curtain-rods/betydlig-konzola-za-stena-tavan-byalo/30219889

# 657
  • Пловдив
  • Мнения: 410
Спомням си, че съм я виждала някъде. Може да се заблуждавам, че е в Икеа. Що ли не си записвам, сега така ме е яд, че не мога да се сетя. Щеше да ми свърши перфектна работа! Искам точно така да си направя лоста за закачалки в гардеробното.

Иначе тези за корнизите ги видях. Не знам доколко ще са надеждни за лост за закачалки?! Rolling Eyes

Аз да питам пак за тези шкафове за обувки, някой има ли ги, виждал ли ги е ? Материалът ме интересува.

# 658
  • Мнения: X
Имаме Sundvik, но бързо-бързо го разпънахме. Детето е на 3,5 години и си му беше супер и максимално сгънато, плюсът е че се отваря повече пространство за игра. Но за приспиващ възрастен е гадост, така че след няма и месец порасна на 200 см 😄
Иначе е хубаво леглото, нямам забележки. Стабилно е, не скърца. Може би 90 см щеше да е по-добре, сега икейските чаршафи с ластик идват малко широки и ме дразнят, но собственика няма проблем с това.
В ИКЕА има няколко вида подходящи матраци - голямо парче+2 малки точно както са дължините на леглото. Нашият е NATSMYG и е много удобен, но при сгънато легло парчетата трябва да се съхраняват някъде (и този проблем се реши с "порастването" на леглото).
Хубаво си е иначе, не съжалявам че го взехме, но сгъването не се оказа най-яката екстра.
Благодаря ти, мъжа ми го хареса, ще ходим да го видим в събота. Видях и матрака, ама нещо недоумявам, струва ми се, че между отделните части има процепи, така ли си седи като се съедини, има ли възможност да няма тези луфтове? Дано да стана ясно какво имам предвид, но ми е много странно да си я представя системата с матрака Grinning

# 659
  • София
  • Мнения: 3 164
Ами те са си отделни парчета, луфт няма - прилягат плътно и се захващат здраво с велкро едно за друго, но ако например се подпре човек с ръка точно на снадката, или при смяна на чаршафа, се разместват по малко.  При спане аз лично не ги усещам (когато уж приспивам детето, а всъщност той мен),  много ми е удобен Natsmyg-a. Ако нямате намерение да го "събирате" леглото, може би цял матрак ще е по-добра идея, сигурно имат 80/200.
А, и страничните табли на Sundvik са много удобни за въртящи се хлапета, но слагам по една възглавничка откъм главата да не се тряскат като се мята.
Още не сме я докарали за показване детската стая, но ще сложа една снимка на леглото след малко

Общи условия

Активация на акаунт