Инвитро/Икси на 40 (и) + Инвитро/Икси с ИЯР- тема 13

  • 52 466
  • 752
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 3 505
Руските клиники конкретно в Ст. Петърбург и балтийските държави са много популярни тук. Познавам няколко деца родени с ДЯ от тях, едно от които са ни и роднини. Лично нямам опит но съм чула само добри неща за тях.
Благодаря за коментара, Две в едно!
В България хич не са популярни и се чудех защо. На нас май донорска програма ще ни се наложи да използваме, та проучвам таква  и с яйцеклетки, и с ембриони. Разглеждах няколко московски клиники, ама на картинка и нашенските са си ок.

# 451
  • Мнения: 301
Може ли донорски ембриони

# 452
  • Мнения: 3 505
Може ли донорски ембриони
По принцип и тук може с ембриони, но новозабъркани - с донорска яйцеклетка и донорски сперматозоиди. Аз проучвам къде  се извършват процедури с трансфер на налични чужди ембриони, дарени след успешни процедури.

# 453
  • София
  • Мнения: 2 970
Здравейте момичета. Чета ви и се вълнувам, но ми е трудно да пиша. Все още страдам за преживяния неуспех през септември.

Надявам се за всички и стискам палци от ❤️

Вече съм пациентка на доктор Стаменов, като и той ме прие неохотно предвид сложния случай, и аз вече не съм особено оптимистично настроена. През януари ще започваме някаква авантюра с опит, или опити, и ако нищо не става ще се действа за донорска я. Уморена съм много. И ме е яд за изгубеното време в предишната клиника, когато изследванията ми бяха отлични, а не като сега. Зная, че нямам време за рев, но ми е трудно.

# 454
  • Мнения: 3 505
Мелинда, при Стаменов някоя от новите терапии ли ще пробвате?

# 455
  • София
  • Мнения: 2 970
Не зная какво изобщо ще пробваме. Това ще зависи от доколко изобщо има какво да се пробва - има ли я, какви и колко и стават ли е и на къде вървят... Много ми е тъжно.

# 456
  • Мнения: 3 505
Не зная какво изобщо ще пробваме. Това ще зависи от доколко изобщо има какво да се пробва - има ли я, какви и колко и стават ли е и на къде вървят... Много ми е тъжно.
Гуш! И аз се чудя в каква посока да хвана след като не ми се получи желаната бременност. Сега е едно чудене да експериментирам ли, с донорска програма ли да опитам, ако е донорска, то къде да бъде.

# 457
  • Мнения: 20
Здравейте, накратко да кажа какво съм направила и какво мисля да правя. Аз съм на 44, но януари ще направя 45. Без мъж, с изчерпан яйчников резерв, вече и с почти никакъв цикъл.
От м.03.2019 г. започнах да мисля за инвитро, поне да си имам дете, като не можах да срещна моят мъж. Когато си направих хормоналните изследвания, се уплаших, ФСХ - 42, ЛХ - 18 и Естрадиол - 18, АМХ - 0,1. Записах си час в КИРМ- Плевен при доц. Петър Иванов. Той каза, че съм за донорска яйцеклетка. Аз се разревах и си тръгнах от кабинета разтроена, не можах да го приема. Почнах да търся други клиники и лекари. Записах се за д-р Шефкетова, тъй като не се чакаше за час дълго време, може би една седмица чаках. Тя потвърди думите на доц. Петров. Аз й се помолих поне един път да опитам с моя, и тогава да решавам. Тя уж се съгласи, но беше някак без желание.  След един месец трябваше да отида на фоликуметрия. Отидох, прегледаме за 1 мин., пусна ми ФСХ и Естрадиол, изписа ми Фемостон, но каза, че ще ми се обади като излязат резултатите и ще ми каже дали да пия Фемостона. Пих го един месец, и след като ми дойде цикъла, направих в града в който съм ФСХ и Естрадиол, те пак не бяха добре, макар, че ФСХ  беше паднал до 20. Писах й на съобщение какво да правя, тя каза да продължа да пия Фемостон още един месец. И така 5 месеца пия фемостон, правя изследвания, пиша SMS на Шефкетова, тя казва да продължавам да пия и вече последния месец не ми отговори. Аз и без това бях решила повече да не го пия, виждах, че няма смисъл. През това време приех съдбата си, и бях готова да приема ДЯ. Само, че аз имам и миома 5 см., която първо трябва да оперирам, после възстановяване и тогава трансфер. Така, че аз реших, че си губя само времето и здравето. Записах си час отново за доц. Иванов, а за миомата при проф. Томов. При Иванов ходих на 02.12.2019, и казах, че съм съгласна за донорска програма. Той каза, като си направя операцията и като се възстановя, да отида пак при него за да започнем подготовка. Цената е 6 800 лв. за донорските яйцеклетки, които били между 6-8 и били от международна банка. Цената на инвитро процедурата е 3000 лв. Един-два месеца се чакало, но през това време ще ми правят подготовката. Прочетете за епигенетиката и ще разберете, че не е толкова страшно донорска яйцеклетка. Всичко е Божа работа. Никой не ти гарантира, че като е твоя детето ще е хубаво, умно, здраво или пък че ще прилича на теб. Моята братовчедка ми вика: "Двете ми деца като са мои да не би да приличат на мен, нито външно, нито по характер". На първо място трябва да сме здрави, за да ги гледаме след това тези деца.

# 458
  • Мнения: 3 505
Marikone, някакъв гарантиран брой бластоцисти има ли при донорската програма, която ти предлагат?

# 459
  • Мнения: 13
За физическите белези е съвсем естествено да приличат на родитеките или прародителите си. Относно характера много често припознаваме качества и недостатъци които и ние имаме, но това съвсем не означава, че същите черти няма да откриете и в деца които не са биологично свързани с вас.

# 460
  • Мнения: 1 751
Мариконе, питай проф. Томов за гел за сраствания (и дали ще е гаранция че ще ги предотврати). Мисля, че струва ~500 лв. Имам 2 хистероскопии при него но никой не ми го предложи тогава. Сега Цветков се съмнява за сраствания в матката, заради които предполагам ще правим нова хистеро когато стигна до ЗЕТ.
Толкова излиза в Плевен, казаха ми около 10-11хил. Затова сега ходя в Сф, макар, че КИРМ ми е на 10 Мин.

# 461
  • Мнения: 20
+-123
Marikone, някакъв гарантиран брой бластоцисти има ли при донорската програма, която ти предлагат?
Цената от 6800 лв. е за 6-8 яйцеклетки. Докторът каза, че обикновено се оплождат 4-5. За гаранция не го попитах. Може би като отида пак, ще трябва да запитам по-подробно, просто на момента не се сетих.
Мариконе, питай проф. Томов за гел за сраствания (и дали ще е гаранция че ще ги предотврати). Мисля, че струва ~500 лв. Имам 2 хистероскопии при него но никой не ми го предложи тогава. Сега Цветков се съмнява за сраствания в матката, заради които предполагам ще правим нова хистеро когато стигна до ЗЕТ.
Толкова излиза в Плевен, казаха ми около 10-11хил. Затова сега ходя в Сф, макар, че КИРМ ми е на 10 Мин.
Благодаря за съвета, ще попитам. Доволна ли си от проф. Томов? И в София по-евтина ли е донорската програма?

Последна редакция: ср, 11 дек 2019, 13:42 от AnMary

# 462
  • Мнения: 3 505
+-123
Marikone, някакъв гарантиран брой бластоцисти има ли при донорската програма, която ти предлагат?

Цената от 6800 лв. е за 6-8 яйцеклетки. Докторът каза, че обикновено се оплождат 4-5. За гаранция не го попитах. Може би като отида пак, ще трябва да запитам по-подробно, просто на момента не се сетих.
Още 3000 за оплождане и трансфер, цената не ми изглежда никак ниска, та питай.

# 463
  • Мнения: 1 751
Ами засега ще пробвам с по-малка бройка, предполагам (надявам се) ще са свежи. Аз имам 1 замразена. Цената е 3840 за 4 (или до 5, не съм сигурна как беше формулирано). И докато чакам ще мъча да извадя още някоя моя. Може да пробвам 2 пъти с различни донорки почти на цената на големия пакет (7-8).

# 464
  • Мнения: 3 505
Ами засега ще пробвам с по-малка бройка, предполагам (надявам се) ще са свежи. Аз имам 1 замразена. Цената е 3840 за 4 (или до 5, не съм сигурна как беше формулирано). И докато чакам ще мъча да извадя още някоя моя. Може да пробвам 2 пъти с различни донорки почти на цената на големия пакет (7-8).
Ако правилно съм разбрала, си се записала да чакаш за донорска яйцеклетка и междувременно продължаваш опитите със своя.

Общи условия

Активация на акаунт