Инвитро/Икси на 40 (и) + Инвитро/Икси с ИЯР- тема 13

  • 52 625
  • 752
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 3 505
Mandaria, късмет!
Малага, аз бях доста често със ЗФ и кисти, но при мен се пукаха сами в повечето случаи, пила съм единствено Дуфастон.

# 601
  • София
  • Мнения: 166
Стиснати палчета и от мен, Mandaria!
А какво мислите за Ясмин за ЗФ/киста, ако дуфастона не действа?

# 602
  • Мнения: 301
Аз за първи път пих логест 21 ден и ми закаснява цикъла 13 дни
Утре ще ходя няа ехограв дано намерят причината за закаснението

# 603
  • Мнения: 1 745
За ЗФ моят доктор винаги ми изписва Примолут нор, обаче открих,че от него се качва FSH, макар и да твърдят,че не е така. И двата пъти, в които съм пила Примолут нор съм била с FSH над 12. Sad

Последна редакция: пн, 13 яну 2020, 10:51 от bubastet

# 604
  • Мнения: 1 753
0 яйца от мен... Cry

# 605
  • Мнения: 1 745
Много съжалява, mandaria. Confounded Не са ли били все пак много малки за пунктиране фоликулите? Sad

# 606
  • Мнения: 301
Сажалявам миличка не се предаваи

# 607
  • Мнения: 1 745
Момичета,поголовно лекарите изписват противозачатъчни за ЗФ, а те, според мен, са изключително противопоказни за жени с НЯР/ИЯР и за такива на възраст на 40+, защото рискът яйчниците да не се събудят след приема им е голям Sad....

# 608
  • Мнения: 3 505
Mandaria, съжалявам!

# 609
  • София
  • Мнения: 23 170
За ЗФ моят доктор винаги ми изписва Примолут нор, обаче открих,че от него се качва FSH, макар и да твърдят,че не е така. И двата пъти, в които съм пила Примолут нор съм била с FSH над 12. Sad
аз фсх не съм мерила, обаче ако пия прогестерон предния цикъл овулацията ми се измества доста рано.
като отидех на 6-7-8 ден на първи преглед за ец и имаше готов фоликул за пункция.
а стандартно е между 13-18 ден.

# 610
  • Мнения: 1 753
Не знам, Буба, 18-мм очаквахме в деня на пункцията да е нарастнал до подходящ размер, малкият беше опция... Външно изглеждаха супер. Единствената ми замразена е от по-малък фоликул, тогава бяхме изпуснали големия.

# 611
  • Мнения: 3 096
И аз само веднъж пих противоз.и после ФСХ беше в тавана..вярно си е...А сега след 3 мес.утрогестан и ми дойде цикъл на 17-ти ден Sad Scream

# 612
  • Мнения: 1 745
И аз само веднъж пих противоз.и после ФСХ беше в тавана..вярно си е...А сега след 3 мес.утрогестан и ми дойде цикъл на 17-ти ден Sad Scream
Утрогестан пак за ЗФ ли ти бяха изписали?

# 613
  • Мнения: 3 096
В този случай не беше заради това,а заради биопсии-2..,за ЗФ съм пила дуфастон 2 месеца..на 3-тия се бяха пукнали или изчезнали,но ги нямаше

# 614
  • София
  • Мнения: 166
Момичета,поголовно лекарите изписват противозачатъчни за ЗФ, а те, според мен, са изключително противопоказни за жени с НЯР/ИЯР и за такива на възраст на 40+, защото рискът яйчниците да не се събудят след приема им е голям Sad....
Аз никога не съм пила противозачатъчни и много се чудих, но вече изпих 2 хапчета.
 
Предисторията при мен е, че минах през лапароскопия на миома и киста на 30 септември. Два дни след операцията ми дойде, порани с 4 дни. На контролния преглед ме гледаха с коремен ехограф и им казах, че ми закъсняваше тогава с 7-8 дни. Нищо не изписаха, да съм си чакала цикъла. На 20 ноември отидох на преглед, пак киста на оперирания яйчник. Пих дуфастон 6 дни по 3. Нищо. Преди Коледа отидох при друг лекар, вляво си стоеше 2 см, а вдясно 12/14 мм, не знам защо написа кистично образувание. Понеже ендом. беше 7.9 мм пак да пия дуфастон, щяла съм да имам вече М. Забавих се 2-3 дни да го започна, но го пих 14 дни и след 3 дни най-накрая М. някаква за 2 дни се появи. Обаче в събота пак 2 см вляво и 17/19 мм вдясно и изписа Ясмин.
Страхувам се, че с дуфастона блокирах фоликула вдясно, а за този вляво не помогна да се махне. Последната половин година правех само по 1-2 фоликула. Имам чувството че и Ясмина няма да помогне и тотално всичко ще се обърка. Да го продължавам ли изобщо, не беше ли по-добре да пробвам пак с дуфастона?

Общи условия

Активация на акаунт