Инвитро/Икси на 40 (и) + Инвитро/Икси с ИЯР- тема 13

  • 52 485
  • 752
  •   1
Отговори
# 690
  • Пловдив
  • Мнения: 432
Аз съм пробвала и с петдневни, и с тридневни. Нямаше резултат. На 44 и 45 год бяха опитите. Ембрионите бяха без забележки. На 42 забременях естествено и бързо приключи, гарантирано заради компроментирано качество. И аз в началото си затварях очите за статистиката и вярвах в чудеса. Ама това си е ирационално и не води до нищо. Трябва да се отчита статистиката, да не се водят битки за минимални шансове и да се правят валидни стратегии за повишаване на шансовете за успех. Това е моята философия! И за какво да дълбая и решавам други проблеми с по-малко влияние, след като нямам решение на основния и определящ за резултата проблем?!


Ох, mtz, права си!

# 691
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Шанти това ли е клиниката в която ти си успяла ?
http://www.acibadem.com/en/

# 692
  • Мнения: 616
Шанти това ли е клиниката в която ти си успяла ?
http://www.acibadem.com/en/
Бях при професор Търаш на преглед.Това е линка на Аджибадем Маслак. Останах очарована от професора, много сериозен и спокоен човек. Каза ми че, работи с много,много тежки случаи, амх под 1,обикновено. Нещо прелюбопитно за мен беше, че в нашия географски регион, в България, българките, каза че сме с по ниско амх, по принцип. Не остана доволен от резултатите на изследванията ми,изрази мнение, че хормоните не се изследват по подходящият начин е Бг.
Каза ми, че средната успеваемост в Турция е около 30%, похвали се че в неговото ИВФ отделение отива към 40 %.
Просто, клиниката няма масирана реклама в България, затова не е толкова известна, но отделението е много добро и сериозно.

http://www.acibadem.com/en/hospital/maslak-hospital-12

# 693
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Хайди много благодаря, на мен Турция ми е много далеч, но много се радвам на успехите им !
Тези 40 процента за жени в коя възрастова група са дали знаеш ?

# 694
  • Мнения: 956
Да, това е клиниката, която е показала Хайди. Ето сайта и на професора https://www.bulenttiras.com/tup-bebek Има и координатор с български. Елсефи, бях три месеца преди да навърша 42. Хич не се и замислях дали не съм прекалено възрастна 😁, с то зелен ум.

# 695
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Шанти благодаря ти ! Добре изгелжда и болницата и професора, не видях цени, но вдъхва доворие той. 

Значи вторто ти детенце си родила на 44 ?

# 696
  • Мнения: 956
Не, на 42и половина второто, първото на 34, паузата е защото мъжа ми реши, че му е достатъчно инвитрото и така, докато го навих пак.

# 697
  • Пловдив
  • Мнения: 1 081
Шанти това ли е клиниката в която ти си успяла ?
http://www.acibadem.com/en/
Бях при професор Търаш на преглед.Това е линка на Аджибадем Маслак. Останах очарована от професора, много сериозен и спокоен човек. Каза ми че, работи с много,много тежки случаи, амх под 1,обикновено. Нещо прелюбопитно за мен беше, че в нашия географски регион, в България, българките, каза че сме с по ниско амх, по принцип. Не остана доволен от резултатите на изследванията ми,изрази мнение, че хормоните не се изследват по подходящият начин е Бг.
Каза ми, че средната успеваемост в Турция е около 30%, похвали се че в неговото ИВФ отделение отива към 40 %.
Просто, клиниката няма масирана реклама в България, затова не е толкова известна, но отделението е много добро и сериозно.

http://www.acibadem.com/en/hospital/maslak-hospital-12
А какви ти бяха резултатите на хормоните ? ФСХ,ЛХ Е2 , АМХ
И на колко години си?

# 698
  • Мнения: 956
Не знам мен ли питаш, но се исказвам - резултати не са ми показвани, но първата стимулация 2 антрални, 3 ембриона, биохимична, втората 7 антрални - 4 бластоциста и една морула на пети ден, едно родено дете. Повишените антрални ги отдават на хормона на растежа. Едва ли амх е било високо с два антрални. Стимулацията, при която забременях - 41 години и 9 месеца.

# 699
  • Мнения: 616
Професора ми каза, че АМХ е адски чувствителен хормон.Когато се вземе проба трябвало веднага да влезе в лабораторията или нещо такова, седене по хладилници и разнасяне по коли влияело много на резултата. Моето първо амх беше 3, тогава бях на 38г., втората проба в Цибалаб тотално я объркаха и ми обявиха амх 9 на 40 години. Той каза, че и двата резултата не са достоверни. Между едно и две е за моите години, плюс това "Българките са с по ниско амх, това е от географския регион" Това му бяха думите.
Тази успеваемост от 40 % е обща, искаше по скоро да ми каже, че неговата клиника е с по висока успеваемост от средното за Турция.
Погледна ми стимулацията във великото Бахчеджи, където ми бяха дали Гонал 300, и ми каза че ще ми даде три лекарства, две за стимулация плюс хормон на растежа. Каза ми, че със здрав ембрион ми дава много голям шанс за бременност. Планът му е:
Идваш,ако имаш фолилули, почваме стимулация.
Ако не, инжектиране плазма и чакаме да се събудят яйчниците. После правим стимулация, пид и ако има здрав ембрион има много голям шанс. Каза, че не съм толкова възрастна колкото си мисля (40г),в сравнение с многото пациенти над 40, които имал.Работел основно с АмХ под 1. Говорихме си за бг ембриолозите и апаратурата, каза ми че не е само до апарати и оборудване, а и до обучени специалисти. Температура в лабораторията, среда, чистота на въздуха, на хиляди спецификации трябва отговаря една ембриология. Каза ми, виждал съм в България, как ембриолог пуши и после влиза и внася дъхът в лабораторията, а това е абсолютно недопустимо. Човека изглеждаше много сериозен, начетен, спокоен и уверен.
Който се колебае за Турция, препоръчвам да иде при професора за консултация. Няма да съжалява.
2500 евро беше ин витрото.
За плазмата не знам, към 1000 евро май.

# 700
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Хайди пожелавам ти много успех ! Вие за първо детенце ли се борите ?
Много добре звучи всичко ! И аз мисля, че много фактори оказват влияние и професора е напълно прав !
2 500 е много добра цена за самото инвитро, но лекарства, самолетните билети, хотел, таксита и храна и сумата вероятно би скочила тройно.

# 701
  • Мнения: 956
Миналият февруари около 10 хил  лв за инвитро, спане, храна, път, тримата бяхме, и си карахме ваканция, не сме се ограничавали. Има хубави места за посещение

# 702
  • Пловдив
  • Мнения: 432
Ами момичета, преди година АМХ-то ми беше 2.3. Сега не съм го мерила, но е факт че имам 8 антрални, 7 нарастнаха и толкова Я ми извадиха при стимулацията декември. Обаче като няма читав ембрион ... 44 години не са малко, 40, 41 и 42 звучат друго яче. Шансовете наистина намалят скоропостижно, за съжаление, след 40 години относно качеството. Въпреки всичко моя приятелка забременя и роди на 43 години - естествено, знам за случаи на 45 години пак моя позната - естествено, на 47 години - инвитро със собствена Я. На 40, 41 и 42 години примери имам колкото щеш - всичките естествено, здрави и читави деца се родиха. Шанс винаги има, въпросът е дали при нас ще се случи. Тези, които имат ниско АМХ да не се тревожат толкова много - една е достатъчна, но да е читава.

# 703
  • Мнения: 616
Две в едно, за второ дете се борим, уж.
Аз съм с два неуспеха, първият в Бг.
Вторият в Турция.
Аз изгубих и двете си тръби в две поредни извънматочни на 38г.  и се започна с  ин витро хазарта.🥺
Никакъв проблем нямах със забременяването, само дето оставаха в тръбите.
 На 29 г. родих детенцето си. Нормално зачеване, без проблем, бременност, раждане.
Сега, като се навих за второ....и....💀💀
Даже започнах да проучвам за осиновяване. Уж съм имала шанс, но явно нямам късмет, щото това май най важното.
За професора се каня април да ходя за цветна снимка и евентуално стимулация май месец.Решила съм до 42г. да пробвам, ако не стане ще си осиновя. Аман от разочарования.
Пп. Ако имате тръби,дори и с намаляващ резерв имате сто пъти повече шансове, от такива като мен, чиито единствен шанс е ин витро, щото са б тръби. Има тръби, има надежда. Колкото и невероятно да звучи, естественото зачеване е с по голяа вероятност от ин витрото, най малкото защото в естествени условия чудото се случва, както го е дала природата. В изкуствена среда, липсват факторите и условията на естествената среда.

Последна редакция: пт, 24 яну 2020, 12:37 от haidi

# 704
  • Пловдив
  • Мнения: 432
Две в едно, за второ дете се борим, уж.
Аз съм с два неуспеха, първият в Бг.
Вторият в Турция.
Аз изгубих и двете си тръби в две поредни извънматочни на 38г.  и се започна с  ин витро хазарта.🥺
Никакъв проблем нямах със забременяването, само дето оставаха в тръбите.
 На 29 г. родих детенцето си. Нормално зачеване, без проблем, бременност, раждане.
Сега, като се навих за второ....и....💀💀
Даже започнах да проучвам за осиновяване. Уж съм имала шанс, но явно нямам късмет, щото това май най важното.
За професора се каня април да ходя за цветна снимка и евентуално стимулация май месец.Решила съм до 42г. да пробвам, ако не стане ще си осиновя. Аман от разочарования.
Пп. Ако имате тръби,дори и с намаляващ резерв имате сто пъти повече шансове, от такива като мен, чиито единствен шанс е ин витро, щото са б тръби. Има тръби, има надежда. Колкото и невероятно да звучи, естественото зачеване е с по голяа вероятност от ин витрото, най малкото защото в естествени условия чудото се случва, както го е дала природата. В изкуствена среда, липсват факторите и условията на естествената среда.

Нали си с отстранени тръби, защо се налага тази цветна снимка, какво ще видят на нея?

Общи условия

Активация на акаунт