Скраб, ексфолиране

  • 3 207
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 485
След няколко тествания открих какво е най-доброто за мен - смесвам утайка от кафе с душ-олио (каквото имам в момента, но става и с обикновен душ-гел), по-лесно се нанася, много по-лесно се отмива и банята се чисти много бързо след това.
След това не се мия допълнително с душ-гел, но при готовите скрабове и или тези с кокосово масло, ползвах задължително, защото иначе ми седеше прекалено мазно.

# 16
  • Мнения: 35 971
След домашния скраб, после с душ гел ли се измивате?

преди него, не след

# 17
  • Мнения: 26
Някой има ли впечатления от корейските ексфолиращи кесета? Напоследък попаднах на няколко видеа за корейски масажи, които ти смъкват мъртвата кожа. Имам едни упорити врастнали косъмчета на краката, които много си личат и е голяма мъка докато ги махна.

# 18
  • Мнения: 1
Само утайката от кафе е достатъчна. Аз по-хубав пилинг от това, не съм срещала, не остава лепкаво усещане по кожата, а банята се чисти с подвижния душ за 1 минута.
А колко време трябва да се стои с нея?😊

# 19
  • INFJ
  • Мнения: 9 367
В смисъл? Не се стои с нея, като с маска например.
Аз си смесвам утайката с малко душ гел, за да се разнася по-лесно по тялото, масажираш и втриваш леко, и после отмиваш.
Веднага ще усетиш кожата си по-гладка.

# 20
  • Мнения: 123
Аз също ползвам утайка от кафе. Кожата става много гладка и мека. Понякога директно само с кафето, а понякога смесвам с кокосово масло. Дори и лицето ексфолирам с кафе.

# 21
  • Мнения: 174
Аз имам себорея на скалпа... мога ли да ползвам утайка от кафе за скраб върху скалпа... някой пробвал ли е този метод?

Общи условия

Активация на акаунт