Съвет за забравяне на невъзможното

  • 11 861
  • 269
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 688
Нека авторката да си напомня, че единствено тя има какво да губи и може да падне отвисоко. Той няма нищо за губене и може да си играе игричката с години и да си се отдръпва и след време да се появява с намеци за чувства и желания и пак ще й създава фантазии. И никак не е изключено такива отръпвания и появявания да ги прави и с други и да си доставя тръпка в работния ден. Неслучайно се отдръпва на моменти. Защото целта е тръпката, а не реална връзка, с всички включващи се в нея и ежедневни битовизми. Виждала съм ги такива и нищо не им пречи да си го правят с години и тръпката да върви, а ние жените решаваме, че това са чувства и че сме "единствената" и "специалната", каквато той не е срещал досега. А се оказва, че са срещали мноооого.... Но жена със сем-во е тази, която може да падне отвисоко, оня ще си се оттегли и ще намери къде да си доставя тръпки, той няма какво да губи.

# 181
  • Мнения: 2 111
Е той не иска да си я играе игричката повече, нали това е казал. Според мен път за тях двамата заедно вече няма, щом той даже и секс без ангажимент не иска. Оттук нататък тя трябва да се фокусира върху себе си и да внимава много да не се разбере за виртуалната история на работа поради ред причини, само една от които са отношенията с мъжа ѝ.

# 182
  • Мнения: 688
Ами той просто се е отдръпнал и е спрял да пише, но не е изключено след време пак да почне. Нали така се отдръпвал и появявал и преди... И точно че щом е вече свободен, а нищо не предлага, няма смисъл от мисления и илюзии. Ако бяха правили секс, дори отдръпването още повече щеше да боли. А дали мъжът й ще разбере, е само един от проблемите - по-големият дори е нейното собствено затъване и чезнене по онзи, така едно че се измъчва, друго че още повече създава пропаст в отношенията вкъщи и възстановяването им ще става по-трудно ако продължава да стои в тези емоции и постоянно да ги подклажда като прехвърля пак и пак из мисълта си...

# 183
  • Мнения: 64
Mariposa, тъй като не ми отговори, направо те моля - не раждай друго дете!
Изживей си детските мечти, нереализирани влюбвания и каквото там е в
твоята емоционално незряла интелигентност. Доказали сте си любовта с
бащата на детето, което си родила, както е модерно днешно време, ама
и двамата май си гледате собствения комфорт. Може и да научиш разпространената
доста дума за такива хора.
Явно не искаш да забравиш.

# 184
  • Мнения: 1
Не трябва да виниш себе си! Понякога нещата се случват, моят съвет е да се фокусираш в съпруга си, не си позволявай да се чустваш виновна за това което се е случило понякога животът ни предлага моменти като твоя. Просто не си позволявай да страдаш никой не заслужава да страдаш заради него. Бъди силна .

# 185
  • Мнения: 11
Хубаво ме анализирахте. Него също. Нека внеса яснота. Аз далеч не съм заслепен и глупав човек. Не живея с илюзията, че ще се хвърли в огъня за мен. Но има факти, които ви убягват. Относно, че е имал два проблема, а сега един. Вторият проблем е мъжът ми, а не аз. Поне така твърдеше. Относно тежестта от интимните разговори (отново негови думи) са заради това, че е нещо, което е прекрасно като изживяване, но нередно. Убедена съм, че е добър човек. Все пак 3 години работя с него и го познавам поне малко или поне със сигурност по - добре от вас. От година вече и по друг начин. Което не го прави по-малко страхливец или пък да го прави влюбен в мен. Не живея с фалшиви надежди. Приемам, че явно това не стига, но приемете, че не всички мъже са непременно мислещи само с долната глава. И тъй като дори и съвсем леко да изпитва симпатии, търся съвет да избия този човек от главата си. Защото явно не трябва да сме заедно. Защо съм с мъжа си питахте? Защото поне един човек от цялата ситуация да е щастлив,аз се преструвам, усмихвам и насилвам. Защото не желая да плаща сам общо жилище. Защото държа на майка му, баща му сестра му и обожавам племенниците му. Не седя от любов. Финансово аз изкарвам повече. Не съм зависима.
Виртуалният потърси скоро пак комуникация, макар и някак по глупав повод. Трябва да призная, че се отнесох малко грубо и се разяждам отвътре , но игрички вече няма да играя. Коства ми огромни усилия. Всеки ден да го виждам е ад.

# 186
  • Варна
  • Мнения: 14 554
Mariposa, емоционалния хаос ти тежи. Семейният театър не винаги е по сценарий. Ти се съобразяваш с близки, но мъжа ти може да вземе друго решение. Очевидно желания, непознат мъж те вълнува повече. Той запълва твой липси. Но не го идеализирай прекалено. Възможно и той да симулира или е в роля. Дали е удобен, добър приятел или изкусен манипулатор не можеш да си сигурна. Но ако симпатията ви бе взаимна, трудно някой или нещо би го спрял. Фалшивите, семейни отношения винаги нараняват. Те са вид оправдание за нерешителността. Ако сте изчерпали компромисите или имате проблеми , трети човек няма да е причина за раздяла. Тя вече е факт, в емоционален план.

Последна редакция: ср, 11 сеп 2019, 21:11 от Viviana91

# 187
  • Мнения: 9 152
Много е трудно, смела си да искаш съвети от виртуалния свят... без никой да ви познава наживо, без да знае детството ви, роднините ви, ситуациите, които са ви формирали като хора. Никой от нас не е наясно кое точно ви е сближило...
Хубаво си написала , че е нередно. Ако не бяхте стигнали до интимните преживявания, щеше да ти е по- леко, а сигурно и на него. Може би този негов опит да влезе в контакт с теб е и негов " крясък", защото и той се терзае, съвестта му говори или кой знае.
Може би е добре двамата да говорите, да се изясните....Много катастрофално звучиш, как да избиеш нещо от главата си? Според мен, само с труд, с промяна в мисленето ти. С разговор с духовник, с психотерапевт, с хора, преминали през подобна ситуация.
Няма как да го забравиш, това си остава завинаги.. като поука, да речем. Като опитност.. може би това, което може да ти помогне е да погледнеш на живота, на ситуацията от нов, коренно различен ъгъл.

# 188
  • Мнения: X
    Хубаво ме анализирахте. Него също. Нека внеса яснота. Аз далеч не съм заслепен и глупав човек. Не живея с илюзията, че ще се хвърли в огъня за мен. Но има факти, които ви убягват. Относно, че е имал два проблема, а сега един. Вторият проблем е мъжът ми, а не аз. Поне така твърдеше. Относно тежестта от интимните разговори (отново негови думи) са заради това, че е нещо, което е прекрасно като изживяване, но нередно. Убедена съм, че е добър човек. Все пак 3 години работя с него и го познавам поне малко или поне със сигурност по - добре от вас. От година вече и по друг начин. Което не го прави по-малко страхливец или пък да го прави влюбен в мен. Не живея с фалшиви надежди. Приемам, че явно това не стига, но приемете, че не всички мъже са непременно мислещи само с долната глава. И тъй като дори и съвсем леко да изпитва симпатии, търся съвет да избия този човек от главата си. Защото явно не трябва да сме заедно. Защо съм с мъжа си питахте? Защото поне един човек от цялата ситуация да е щастлив,аз се преструвам, усмихвам и насилвам. Защото не желая да плаща сам общо жилище. Защото държа на майка му, баща му сестра му и обожавам племенниците му. Не седя от любов. Финансово аз изкарвам повече. Не съм зависима.
    Виртуалният потърси скоро пак комуникация, макар и някак по глупав повод. Трябва да призная, че се отнесох малко грубо и се разяждам отвътре , но игрички вече няма да играя. Коства ми огромни усилия. Всеки ден да го виждам е ад.
    Успех ти желая ! Каквото и да се случи и както и да се развият нещата. Един съвет: не се чувствай виновна за всичко, особено за мъжа си. Направила си и правиш достатъчно...родила си му дете ! Сега, понякога става така, всеки иска " идеалният вариант- щастливото семейство ", Но не винаги се получава....

    # 189
    • Мнения: 6 808
    Като прочета "родила си му дете" и ме избива на агресия.

    Вие крави за разплод ли сте, бре..

    # 190
    • Мнения: X
    Като прочета "родила си му дете" и ме избива на агресия.

    Вие крави за разплод ли сте, бре..
    Ако аз бях крава, а той беше бик, щях да му родя теле. 😜

    Последна редакция: ср, 11 сеп 2019, 21:06 от Анонимен

    # 191
    • Мнения: 32 151
    Скрит текст:
    Хубаво ме анализирахте. Него също. Нека внеса яснота. Аз далеч не съм заслепен и глупав човек. Не живея с илюзията, че ще се хвърли в огъня за мен. Но има факти, които ви убягват. Относно, че е имал два проблема, а сега един. Вторият проблем е мъжът ми, а не аз. Поне така твърдеше. Относно тежестта от интимните разговори (отново негови думи) са заради това, че е нещо, което е прекрасно като изживяване, но нередно. Убедена съм, че е добър човек. Все пак 3 години работя с него и го познавам поне малко или поне със сигурност по - добре от вас. От година вече и по друг начин. Което не го прави по-малко страхливец или пък да го прави влюбен в мен. Не живея с фалшиви надежди. Приемам, че явно това не стига, но приемете, че не всички мъже са непременно мислещи само с долната глава. И тъй като дори и съвсем леко да изпитва симпатии, търся съвет да избия този човек от главата си. Защото явно не трябва да сме заедно. Защо съм с мъжа си питахте? Защото поне един човек от цялата ситуация да е щастлив,аз се преструвам, усмихвам и насилвам. Защото не желая да плаща сам общо жилище. Защото държа на майка му, баща му сестра му и обожавам племенниците му. Не седя от любов. Финансово аз изкарвам повече. Не съм зависима.
    Виртуалният потърси скоро пак комуникация, макар и някак по глупав повод. Трябва да призная, че се отнесох малко грубо и се разяждам отвътре , но игрички вече няма да играя. Коства ми огромни усилия. Всеки ден да го виждам е ад.

    Имаш някакви неизживяни емоции и си се лепнала за този.
    Може да потърсиш психолог. Не е възможно да забравиш някой, ако си нон стоп с него. От опит ти го казвам. Сама написа, че не искаш да напускаш. Разбирам те, не винаги е възможност това, особено ако работата ти е хубава.
    Трябва да намериш начин да се отърсиш от него.

    # 192
    • Сф
    • Мнения: 10 715
    Марипоса, не е нужно да анализираме теб или него, а ситуацията.Да се самозалъгваш с идеалистични теории е кофти преди всичко за теб.Виждаш, нищо няма да се случи към настоящия момент, ето това е факт.Защитаваш го още, но и това ще мине.Когато видиш, че не си заслужава!

    # 193
    • Мнения: 2 214
    Основният ти проблем е друг. Не стоиш от любов, но стоиш. Какво ви става вече на жените не мога да проумея. Жал ти е за него. Ти майка ли си му или жена?
    Зарежи и двамата мъже-  и истинския и фалшивия, щом си добре  и финансово - гледай си детето и живей собствения си живот.
    И на другите не ви направи впечатление това, което на мен ми боде очите. Тя не обича мъжа си, но стои с него от съжаление. Да ви имам логиката, честно . Дете му родила, детето не го раждаш на някой . Боже опази. Disappointed RelievedDisappointed RelievedDisappointed RelievedDisappointed RelievedDisappointed Relieved

    # 194
    • Мнения: 193
    Не четох всички мнения, затова ако някъде е казано се извинявам:

    Марипоса: като мъж ще ти кажа, ако те иска достатъчно досега света да беше обърнал за да е с теб, друго всичко са извинения. Докато знае, че си му вързана ще се държи точно така, започне ли да те губи ще е подир теб постоянно. Това е типично мъжко поведение на човек, за когото си сигурна резерва. Съвет няма да ти дам, защото само времето ще помогне да се справиш, в момента няма адекватен съвет за теб още повече пък във форум. Време и търпение без излишно насилване на ситуацията. Късмет!

    Общи условия

    Активация на акаунт