Какво правят жените в менопауза когато ... 8

  • 100 280
  • 863
  •   2
Отговори
# 765
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Благодаря ви.
Не само скалпът ме сърби от къна,вратът,гърбът,зачервявам се ...
Ходих в Деметра.Могат само съвети да дават.Ходих в Обществено подпомагане.Работят с деца,може да идва работник да провежда консултации с мен и сина и да му набива в главата колко е различен,колко е зле майка му.Баща му си събра нещата още докато синът беше бебе,болна жена не му трябвала.
От социалните поисках ортопедични обувки,защото съм с тежко плоскостъпие и единият крак е по-къс.Пратиха ме на ТЕЛК,ТЕЛК прецениха,че нямам нужда от специални обувки.Точно по-късият крак в момента е с възпалени вени и възпалена глезена става.
Щом по закон съм работоспособна,трябва да потърся работа.В бюрото по труда не съм в общата зала,а при психолозите.Ами...нищо не ми предлагат.При тях работа в офис,от 4 до 6 часа няма.Излагали на риск и работодателите,вече са доста променени законите.
Видът ми не е много добър,личи си,че нещо не е ок.На каквото и интервю да отида,е ясно,че имам здравословни проблеми.

И зъби нямам,освен коса.
Пълна съм...

# 766
  • Мнения: 1
12ти ден на ХЗТ (Хормоно Заместителна Терапия) и разликата е като ден и нощ! След по-малко от 24 часа топлите вълни изчезнаха (стигах до 12 на ден), не се потя нощно време, и се събуждам само за тоалетна. Живота отново е хубав!

Повечето тук са против ХЗТ, което е разбираемо като се има предвид мнението на медицинското общество. Аз също имах притеснения, но терапията която прилагам е "революционна" - вместо естрогенни хапчета които се взимат всеки ден и трябва да минат през черния дроб за да се усвоят, хормона се доставя чрез една инжекция месечно, поставена в подкожната мазнина в коремната област. Хормона е Estradiol Cypionate - 2.5mg. Лекарството е "Depo Estradiol".

На четвъртия ден направих нови хормонални тестове и нивата са като на 25 годишно момиче след МЦ Simple Smile Пратих резултатите на позната (ендокринолог) в България и две неща са за отбелязване - удивена е от нивата преди/след първата инжекция, и не е чувала за такова лечение.

Пиша това за да ви кажа че живота не свършва при влизане в менопаузата и съвременната медицина може да помогне, особенно при тежки случаи какъвто е моят.

Ще рапортувам отново в края на 30 дневният период.
Имате ли цикъл, защото аз от 12 години нямам, но се потя и денем челото, а нощем и тялото.

# 767
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
На мен Золадекс ми биеха в корема всеки месец(то е подобно на прогестерон, вероятно на същия принцип).Беше преди хистеректомията.
Не знам,аз не съм против ХЗТ,но при положение,че и проблеми с вените и флебит имам...няма как.

Трогната съм между другото от добрината и прекрасния жест на една дама към мен,моля се Богородица да пази и нея,и всички нас,по-леко да минават неразположенията...

Някой тук с гастрит и колит и да е пил Ремифемин?Имам го от месеци и ме е страх направо да опитам.

# 768
  • тук-там
  • Мнения: 5 860
А защо смяташ, че ремифимина ще повлияе на гастрит/колит?

# 769
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
А защо смяташ, че ремифимина ще повлияе на гастрит/колит?
Възможно е да повлияе, възможно е да не повлияе.
Билков е,понякога билките ми дразнят.
Соята някак я понасям.
Но в Клименум примерно,нощните таблетки ми изгарят стомаха.Пречат ми.А действието на Клименум е доста добро като за билкови таблетки.
Когато отида на лекар и го помоля да изпише нещо,което той преценява,че няма да ми дразни...не ми изписва нищо.
За хормони отказват по много причини,за добавки и лекарства без рецепта казват аз да си преценя и пробвам дали ми понася.

# 770
  • на земята
  • Мнения: 4 097
Дами здравейте,някой пил ли е това Ремифемин ,да сподели отзив. На растителна основа е,доктори ми го изписа за горещи вълни които ме връхлитат от време на време .

# 771
  • Мнения: 18
Здравейте!
На 48 г. без цикъл почти година. С нощно изпотяване, будене, безсъние... Спя с ветрило под ръка и вече ми е като рефлекс. Laughing
А мислех, че ми е рано.... Sad  
Изследвах антимюлеров хормон - клони към 0!
Изпих една опаковка Ремифемин - никакъв резултат.
Вие "ЗА" или "ПРОТИВ" сте относно пиенето на подобни добавки?
Един от страничните им ефекти е напълняването...Frowning1
Само това ми остава, за да се почувствам истинска лелка!!! Angry
Към днешна дата няма промяна! Не съм купувала 2ра опаковка.
Стигнах само до извода: Не влизай в критическата без да имаш климатик!

# 772
  • Варна
  • Мнения: 7 734
И да и не......Рефемин не съм пила,но минах през меносан,Фемовита,Фемовита форте и нищо. Продължавах да се потя,да не мога да спя и всички останали красоти. Всичкия тоя ад започна май месец като нямам цикъл от февруари. От близо 10г си пиех редовно вечерна иглика и не съм имала реално никаква пременопауза до тук.
В общи линии се побърквах около месец. Изкупих всички щуротии,които рекламират и нищо не работеше при мен.
Личната незаинтересовано ми заяви,че така ще е няколко години Angry и ме прати на гениколог.
 И тук нова изненада.....Миома почти  2см. плюс още няколко възела-честито дет се вика.
Гениколожката каза,че нямало страшно щом нямам кръвоизливи. Щяла само да я следи,а за вълните -така било Angry. Е да ама мен това не ме топли грам. Още месец безсъние и тормоз нямаше шанс да търпя камо ли години.
Та...накратко решението ми беше 20 дни на плодове плюс детокс добавки,пробиотик,.омега и добавка за регулиране на хормоните. Програмата ми я назначи лекар без гладуването-то си е мое решение.
 Всичките гадории/вълни,потене,безсъние,нервност изчезнаха/ в рамките на седмица,а на контролния след месец миомата е 4мм.
 С плодолечението си имаме стара любов тъй,че допускам,че по-голямата част от положителния ефект се дължи на него,но добавките ми спестиха гладът/убиват апетита зверски/,помогнаха за още по-дълбок детокс и драстично сваляне на килограмите качени за няколко месеца без цикъл.
 В момента всичко е ОК. Имам енергия за трима,спя като чук и животът отново е хубав Heart.

# 773
  • София
  • Мнения: 16 218
Когато вследствие гладуването и плодовете дойде инсулиновата резистентност, ще си говорим пак. Яж си ги плодовете със здраве и се радвай на килограмите, заслужени са.

# 774
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Коя е добавката за регулиране на хормоните?
Аз гладуване не мога да си позволя,без щитовидна жлеза съм,противопоказно е в такива случаи.Че и плодове с този колит...

# 775
  • на земята
  • Мнения: 4 097
И да и не......Рефемин не съм пила,но минах през меносан,Фемовита,Фемовита форте и нищо. Продължавах да се потя,да не мога да спя и всички останали красоти. Всичкия тоя ад започна май месец като нямам цикъл от февруари. От близо 10г си пиех редовно вечерна иглика и не съм имала реално никаква пременопауза до тук.
В общи линии се побърквах около месец. Изкупих всички щуротии,които рекламират и нищо не работеше при мен.
Личната незаинтересовано ми заяви,че така ще е няколко години Angry и ме прати на гениколог.
 И тук нова изненада.....Миома почти  2см. плюс още няколко възела-честито дет се вика.
Гениколожката каза,че нямало страшно щом нямам кръвоизливи. Щяла само да я следи,а за вълните -така било Angry. Е да ама мен това не ме топли грам. Още месец безсъние и тормоз нямаше шанс да търпя камо ли години.
Та...накратко решението ми беше 20 дни на плодове плюс детокс добавки,пробиотик,.омега и добавка за регулиране на хормоните. Програмата ми я назначи лекар без гладуването-то си е мое решение.
 Всичките гадории/вълни,потене,безсъние,нервност изчезнаха/ в рамките на седмица,а на контролния след месец миомата е 4мм.
 С плодолечението си имаме стара любов тъй,че допускам,че по-голямата част от положителния ефект се дължи на него,но добавките ми спестиха гладът/убиват апетита зверски/,помогнаха за още по-дълбок детокс и драстично сваляне на килограмите качени за няколко месеца без цикъл.
 В момента всичко е ОК. Имам енергия за трима,спя като чук и животът отново е хубав Heart.
Би ли споделила точно какви добавки и какво пиеше,от любопитство питам .
И аз реших нищо да не взимам,ще си пия омегата и Селена и цинка,витамин Д и толкоз ,все ще минееее.

# 776
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Тежките вълни,както казах за две години и нещо минаха при мен.
Но по-леки имам...И вероятно винаги или поне до навършването на нормална за това състояние възраст,ще имам.
Десет години имам вече вълни,топло ми е,лятото ми е кошмар.
И не само вечер имам,макар че по-често са вечер.

# 777
  • Варна
  • Мнения: 7 734
Когато вследствие гладуването и плодовете дойде инсулиновата резистентност, ще си говорим пак. Яж си ги плодовете със здраве и се радвай на килограмите, заслужени са.
Кръвните ми изследвания са повече от добри и винаги са били тъй,че притеснения нямам. Не го правя за пръв път и не съм на 15......Знам че има много противници,но и много привърженици тъй,че всеки взема решението за себе си. Добавката за хормоните е Фито 40, а останалите неща са съобразени с моя проблем и състояние и не са подходящи за всеки.

# 778
  • Мнения: 1 984
Инсулинова резистентност от ядене на плодове? Това шега ли е? То ако така се получаваше.....

# 779
  • Мнения: 20 242
Ами, оказва се, че в менопаузата има голяма вероятност да получиш, та трябва да се внимава:
https://feminorm.com/%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D0%BB% … 0%BE%D0%BF%D0%B0/

Рекламата на фитоестрогени я пропуснете.

Общи условия

Активация на акаунт