Какво правят жените в менопауза когато ... 8

  • 97 413
  • 863
  •   1
Отговори
# 255
  • несебър
  • Мнения: 16
Здравейте,аз няма цикъл от няколко месеца.От един месец постоянно имам топли вълни през деня и през ноща свързани с изпотяване.Това е всяка вечер по няколко пъти,будя се рязко от сън и се потя.Може ли да се случва толкова често.

# 256
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 321
Да, непоносимо е.

# 257
  • несебър
  • Мнения: 16
Благодаря

# 258
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 810
Съвсем нормално си е, но след някоя друга година ще отмине. Simple Smile

# 259
  • Мнения: 1 306
Съвсем нормално си е, но след някоя друга година ще отмине. Simple Smile
Хахах, това ме развесели!

# 260
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 810
Сега ми е по-добре, та даже изпадам и в студени цикли.

# 261
  • несебър
  • Мнения: 16
Да , сигурно но е всяка вечер, а като чета някои от дамите пишат че ги получават само няколко пъти в месеца.

# 262
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 810
Е, да, възможно е, но при всеки е различно. Не се притеснявай, със сигурност се преживява, макар и да води до дискомфорт.

# 263
  • Мнения: 13 806
Да , сигурно но е всяка вечер, а като чета някои от дамите пишат че ги получават само няколко пъти в месеца.
Аз съм на периоди, но когато  съм в такъв период вечер се преобличам по 2-3 пъти, като съм мокра цялата.

# 264
  • Бургас
  • Мнения: 6 326
Някой пробвал ли е с билки? Сега съм на  вълна билки и за доста билки пише, че помагат при женските проблеми.Специално за салвията се сещам за изпотяването, както и за успокояващите - валериана, босилек, жълт кантарион, лавандула, маточина.

# 265
  • Мнения: 1 914
Някой пробвал ли е с билки? Сега съм на  вълна билки и за доста билки пише, че помагат при женските проблеми.Специално за салвията се сещам за изпотяването, както и за успокояващите - валериана, босилек, жълт кантарион, лавандула, маточина.

Ами се мъча с разни билки, ама не мога да кажа че имам голям напредък. Пия разни успокоителни чайове, помагат симптоматично, но до там... А бих искала да се разредят тези случаи на тревожност, ама уви... Иначе и аз съм чела че при менопауза взимат разни неща... Чела съм, че цариче то било много подходящо. Аз друг проблем имам с тях всъщност.. Някои билки са с естроген подобен ефект, други са с прогестеронов.. И аз не знам какви да пия, след като цикъла ми все още е редовен?

# 266
  • София
  • Мнения: 500
При мен помага вечерната иглика! Бях я свършила и пак започнаха вълните. Не пих 2 месеца. Сега пак започнах да пия вечер по едно, но действа с натрупване и трябва поне месец за да се усети ефекта. В действие ще тествам схема за пиене и почивка!

# 267
  • Бургас
  • Мнения: 6 326
Някой пробвал ли е с билки? Сега съм на  вълна билки и за доста билки пише, че помагат при женските проблеми.Специално за салвията се сещам за изпотяването, както и за успокояващите - валериана, босилек, жълт кантарион, лавандула, маточина.

Ами се мъча с разни билки, ама не мога да кажа че имам голям напредък. Пия разни успокоителни чайове, помагат симптоматично, но до там... А бих искала да се разредят тези случаи на тревожност, ама уви... Иначе и аз съм чела че при менопауза взимат разни неща... Чела съм, че цариче то било много подходящо. Аз друг проблем имам с тях всъщност.. Някои билки са с естроген подобен ефект, други са с прогестеронов.. И аз не знам какви да пия, след като цикъла ми все още е редовен?

Пробвала ли си бахови есенции, на мен са ми помагали-например за страхове, за тревожни мисли, за гняв.Имам си и си ги ползвам, когато се наложи.Не са изчезнали напълно, но определено не ме тормозят ежедневно, или се активират само преди цикъл.

Ако има някъде писано за естрогенов и прогестеронов ефект на билките, моля те,препрати ми, защото мен това ме интересува.И аз не знам дали пия правилните.Май се изнервих и ми се увеличи апетита от тези билки.

# 268
  • Мнения: 1 914
Някой пробвал ли е с билки? Сега съм на  вълна билки и за доста билки пише, че помагат при женските проблеми.Специално за салвията се сещам за изпотяването, както и за успокояващите - валериана, босилек, жълт кантарион, лавандула, маточина.

Ами се мъча с разни билки, ама не мога да кажа че имам голям напредък. Пия разни успокоителни чайове, помагат симптоматично, но до там... А бих искала да се разредят тези случаи на тревожност, ама уви... Иначе и аз съм чела че при менопауза взимат разни неща... Чела съм, че цариче то било много подходящо. Аз друг проблем имам с тях всъщност.. Някои билки са с естроген подобен ефект, други са с прогестеронов.. И аз не знам какви да пия, след като цикъла ми все още е редовен?

Пробвала ли си бахови есенции, на мен са ми помагали-например за страхове, за тревожни мисли, за гняв.Имам си и си ги ползвам, когато се наложи.Не са изчезнали напълно, но определено не ме тормозят ежедневно, или се активират само преди цикъл.

Ако има някъде писано за естрогенов и прогестеронов ефект на билките, моля те,препрати ми, защото мен това ме интересува.И аз не знам дали пия правилните.Май се изнервих и ми се увеличи апетита от тези билки.

Не съм пробвала Бахови капки, моля те, пиши ми кои са...
Относно билките...Тези,които покачват прогестерона са - Витекс, цариче, мака, Див ямс, листа малина,
Естрогенна са-червена детелина, хмел, соя, ленено семе, шатавари

Ашвагандата освен, че е най-добрият адаптоген за стрес е и особено полезна при хипофункция на щитовидната жлеза, Хашимото и надбъбречни жлези.
Тулси-също адаптоген, регулира кортизола, намалява стреса и тревожността, много подходяща при настинки и грип. Важно е да не е екстракт, а цялата билка смяна на прах. Добър продукт е на Органик Индия.

# 269
  • Мнения: 1 288
Здравейте!
На 52г съм, от година и половина без цикъл. Качила съм килограми, вдигам високо кръвно, въпреки лекарствата, които пия, понякога събирам границите. Ходих на кардиолог, нямам проблеми със сърцето, всичко било от хормоните и да ги регулирам с вечерна иглика. От 4 дена пия вечер по 2 перлички, днес съм със зверско главоболие, кръвно 160/ 100 и ...кафяво зацапване. Поуспокоявам се като разбера, че има магнитни бури и съм вдигнала кръвно от това, ама зацапването ме притеснява. Да спирам ли вечернста иглика се чудя.

Общи условия

Активация на акаунт