ОКТОМВРИйски мами 2019 - тема 8

  • 25 477
  • 796
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 3 222

Pampers,  тук гащеризончетата, които продават,закопчаването започва от бието около вратрето и приключва около пъпчето.Невъзможно е без да го съблечеш 😃

Ужас! Този дето шие такива, бебе не е ли виждал 😂 Ако намериш линк, прати ми, моля те, да ги видя. За пръв път чувам за такова недоразумение🙈

Dainabel, честито! Със страхотни размери е момата❤ Да е много здрава!

# 631
  • Мнения: 226
Dainabel, Честита радост и от мен! Дано всичко оттук нататък мине по най-лекия начин и скоро се приберете. Heart
Аз съм накупила също ританки, бодита цели гащеризончета (с копчета до долу, разбира се Stuck Out Tongue Winking Eye) и чорапки за тези дето са като панталонче. Камизолките нещо не ги харесвам, все имам чувството, че му е гол кръста на бебето. Предпочитам бодитата. Взела съм от всичко колкото за началото, иначе доста приятелки и роднини са ми обещали да ми дадат и не искам после да се зарина с дрешки и да се окаже, че съм купувала излишно (както миналия път). Обаче пък вече съм 37г.с и никоя още не се усеща, а на мен ми е неудобно да си искам. Rolling Eyes

Последна редакция: сб, 21 сеп 2019, 19:02 от ARmaCH

# 632
  • Мнения: 266


Ето така изглежда гащеризонче като горна дреха.Всички, коитоса с копчетата до долу са пижами .А това е за новородено и дори стъпалата са "боси"☺

# 633
  • Мнения: 104
Аз съм взела камизолки/тип прегърни ме - били най-удобни за съвсем малко бебе. После ританки и памучно гащеризонче. Взела съм и бодита, но да видим дали и тях ще навличам. Взела съм и няколко поларени гащеризончета. Още се чудя какво да купя за разходките навън. Имам космонавт, но ми се струва дебел за в началото. Иначе ми е много мерак за разходките.
Аз днес бях на преглед - бебка си държи явно да остане финна мадам 2440. Утре влизам в 36 седмица. Казаха ми да не се притеснявам, че е дребничка, било заради прееклампсията. Плацентата била 3 степен и имало достатъчно вода. От другата седмица ще ходя по 2 пъти седмично, за да следим кръвопотока и как расте. Казаха ми да не очаквам да стане над 3 кила. Дадоха ми и дата за секциото и цял ден ми се плаче, защото ми се струва твърде скоро. Иначе съм готова с всичко, само ще си приготвя чантата за родилното и дано не тръгна да раждам по-рано.
Приемате ли някакви лекарства за прееклампсията ? Аз също се притеснявам дали ще порастне достатъчно бебка .
32+2 - 1890 гр. Казаха ми да спра аспирина , но фраксипарина продължавам .

# 634
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Аз нямам преекламсия обаче бебето ми в 32ра си беше и то колкото твоето, дори 1800. Хич не се тревожи. Ще порастне , има си време, дори и рано да го вадят.
Вчера в 34та ми казаха 2200. И тези измерващи ехографии всяват паника у хората, това си е плюс минус изчисление.

# 635
  • Мнения: 375
Аз съм взела камизолки/тип прегърни ме - били най-удобни за съвсем малко бебе. После ританки и памучно гащеризонче. Взела съм и бодита, но да видим дали и тях ще навличам. Взела съм и няколко поларени гащеризончета. Още се чудя какво да купя за разходките навън. Имам космонавт, но ми се струва дебел за в началото. Иначе ми е много мерак за разходките.
Аз днес бях на преглед - бебка си държи явно да остане финна мадам 2440. Утре влизам в 36 седмица. Казаха ми да не се притеснявам, че е дребничка, било заради прееклампсията. Плацентата била 3 степен и имало достатъчно вода. От другата седмица ще ходя по 2 пъти седмично, за да следим кръвопотока и как расте. Казаха ми да не очаквам да стане над 3 кила. Дадоха ми и дата за секциото и цял ден ми се плаче, защото ми се струва твърде скоро. Иначе съм готова с всичко, само ще си приготвя чантата за родилното и дано не тръгна да раждам по-рано.
Приемате ли някакви лекарства за прееклампсията ? Аз също се притеснявам дали ще порастне достатъчно бебка .
32+2 - 1890 гр. Казаха ми да спра аспирина , но фраксипарина продължавам .
Аз пиех аспирин/150 млг от 16 до 36 седмица. Сега съм вече само на допегит в минимална доза. Започнах го в 29г. с с кръвно 160 на 100. За около 3 дни се регулира и ми фиксираха дозата. Кръвното го мерех всеки ден и просто един ден се вдигна до небето, разбира се  придружено  с приятна доза стрес.
Сега го меря по 3 пъти. Казаха ми да не се вдига над 120на90. Ходех през две седмици на доплер, а от вчера ще съм вече по два пъти в седмицата. В отделението всички с прееклампсия/вече  развита!!! / пиеха това лекарство. Моя дискомфорт се изразява предимно в силно главоболие в задната част на главата.

# 636
  • Мнения: 139
Dianabel, честита радост! Бебе Теодора да е жива, здрава, много щастлива и ендо чудесно детство! На теб бързо възстановяване! 🤗
За дрехите като ги изорах, сгъвах и подреждах и аз се чудех какво как ще обличам, дали не са ми малко, какво още ще ми трябва, но за начало имам по 5-6 носите с къс и дълъг ръкав, и ританки и няколко камизолки, чорапки, даже и 2 роклета. 😀😀😀  Имам и пелени- дебели, тънки, ескимосче и още едни бодита с дълъг ръкав и крачул ( незнам как се наричат с цип и с копчета, по плътни са ) Като се роди бебка и според времето ще купувам други. Ще видя и какво ще ми подарят, не искам да се претрупваме с малки дрешки 😀
А за мен в понеделник ще посетя Лидл да меря якета, че в това време вече по жилетка си ми е хладно 😀 а маратонките малко ме стисках и ще трябва и нещо затворено да си търся. Чудя се обувки ли да са, маратонки ли... Някой може ли да препоръча някой хубав магазин в София с ортопедични стелки например Simple Smile

# 637
  • Мнения: 104
От 2 дни съм с главоболие отзад в тила и чувство за напрежение в цялата глава . Днес цял ден поддържах 130/80 , звънна на лекарят и ми предложи хоспитализация или допегит 3 х 1 на ден . Още от първото хапче се почуствах по - добре , направо главата ми влезе в ритъм . Вие на наква доза от лекарството сте ?

# 638
  • Мнения: 375
От 2 дни съм с главоболие отзад в тила и чувство за напрежение в цялата глава . Днес цял ден поддържах 130/80 , звънна на лекарят и ми предложи хоспитализация или допегит 3 х 1 на ден . Още от първото хапче се почуствах по - добре , направо главата ми влезе в ритъм . Вие на наква доза от лекарството сте ?
В началото бях 4 х 1. След два дни го намалиха на 3 х 1. Сега съм на 3 х половин таблетка. За около 4 дни ми регулираха дозата, но бях в болница. Пратиха ме и на кардиолог и всъщност той прецени, че може да пия по половин таблетка. Иначе лекарството действа много бързо - аз обаче 4 дни бях адски сънлива направо си ги проспах. Когато ме изписаха ми казаха да следя да не се качва над 120/90. Ако започне да се повишава веднага да се обадя в болницата.
Аз бих ти препоръчала да го следиш, да информираш АГ и колкото и да е неприятно ако се задържи високо да отидеш в болница или поне консултация с кардиолог.
Високото кръвно свива кръвоносните съдове и кръвопотока към бебето се затруднява. В болницата ми даваха и още едно лекарство, което подобрява кръвообращението, но не му помня името.

# 639
  • Мнения: 104
От 2 дни съм с главоболие отзад в тила и чувство за напрежение в цялата глава . Днес цял ден поддържах 130/80 , звънна на лекарят и ми предложи хоспитализация или допегит 3 х 1 на ден . Още от първото хапче се почуствах по - добре , направо главата ми влезе в ритъм . Вие на наква доза от лекарството сте ?
В началото бях 4 х 1. След два дни го намалиха на 3 х 1. Сега съм на 3 х половин таблетка. За около 4 дни ми регулираха дозата, но бях в болница. Пратиха ме и на кардиолог и всъщност той прецени, че може да пия по половин таблетка. Иначе лекарството действа много бързо - аз обаче 4 дни бях адски сънлива направо си ги проспах. Когато ме изписаха ми казаха да следя да не се качва над 120/90. Ако започне да се повишава веднага да се обадя в болницата.
Аз бих ти препоръчала да го следиш, да информираш АГ и колкото и да е неприятно ако се задържи високо да отидеш в болница или поне консултация с кардиолог.
Високото кръвно свива кръвоносните съдове и кръвопотока към бебето се затруднява. В болницата ми даваха и още едно лекарство, което подобрява кръвообращението, но не му помня името.
Много благодаря за полезният съвет . От вчера го записвам и пак ще се чуем с лекарката след 2 дни . На доплер съм след 4 дни . Каквото трябва , всичко ще направим за бебоците Simple Smile
Повече почивка и положителни емоции 💋

# 640
  • Мнения: 1 521
Ох момичета, днес бях на изследвания и кръвосъсирването хич не ми е добре.
В понеделник ще се моля на СИгридов да ме вземе и да мислим какво да го правим.
Най-много да се наложи секцио Sad а на мен въобще не ми се иска....

# 641
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Ох момичета, днес бях на изследвания и кръвосъсирването хич не ми е добре.
В понеделник ще се моля на СИгридов да ме вземе и да мислим какво да го правим.
Най-много да се наложи секцио Sad а на мен въобще не ми се иска....
Секцио, несекцио, важното е ти и бебето да сте добре. Успех!

# 642
  • Мнения: 284
Ох момичета, днес бях на изследвания и кръвосъсирването хич не ми е добре.
В понеделник ще се моля на СИгридов да ме вземе и да мислим какво да го правим.
Най-много да се наложи секцио Sad а на мен въобще не ми се иска....
Не си само ти. На мен също Аг ми вдигна дозата на фраксипарина и ми е притеснено.Аз ще съм секцио и коментар не ми дават даже да направя. Аз нямам серклаж,но от три месеца съм в легнало положение.Освен тромбофилията имам и ГД и искат още в 37 седмица да бъде секциото
абе.....

# 643
  • Мнения: 104
Ох момичета, днес бях на изследвания и кръвосъсирването хич не ми е добре.
В понеделник ще се моля на СИгридов да ме вземе и да мислим какво да го правим.
Най-много да се наложи секцио Sad а на мен въобще не ми се иска....
В коя седмица сте ?

# 644
  • Мнения: 1 521
В 36 гс съм, по принцип трябваше в 37 да спирам всичко, ако нещата вървяха добре, но те не вървят и сега ще видим какво ще измисли доктора. Защото кръвните отиват към горната граница когато съм на терапия, а ако я спра...нямам идея какво ще стане.
Проблема ще дойде, ако тръгне ест раждане и се наложи да се направи секцио, защото не е ясно преди колко време ще съм си сложила последната инжекция.

popovausmivka Когато е секцио просто инжекциите се спират 24 часа преди операцията, след нея ако има нужда се слагат още малко време.

Общи условия

Активация на акаунт