ОКТОМВРИйски мами 2019 - тема 8

  • 25 500
  • 796
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 284
Колко са ти зле показателите? Сигридов ще измисли опция.

# 646
  • Мнения: 469
Ох момичета, днес бях на изследвания и кръвосъсирването хич не ми е добре.
В понеделник ще се моля на СИгридов да ме вземе и да мислим какво да го правим.
Най-много да се наложи секцио Sad а на мен въобще не ми се иска....
Какво стана, кое се завиши?
Отиди при него, да. На мен онзи ден като му се обадих ми каза, че няма такова нещо като "няма начин" и нещата се оправят.

# 647
  • Мнения: 1 521
Д-димер 2.29
Фибриноген 5

А той каза, че д-димер не трябва да превишава 2, а фибриногена 6 да е горна граница.
и това е на всеки ден клексан 0.4 и 2х1 натаспин....

# 648
  • Мнения: 469
Да и на мен така ми е казвал, но онзи ден точно за Д димера каза, че става истински опасен над 3, като мине 2,2 просто се вземат мерки и се сменя терапията.
Аз пак почвам да мисля за секцио, само и само да излиза бебето по бързо и да се свършва с тея притеснения и страхове...

# 649
  • Мнения: 284
Аз толкова информация прочетох и вече съм много объркана. На мен при норма о.50 на димера ми излезе резултат 1.14 и и фиброгена 4.40 Аг веднага каза вдигаш на 0.6 фраксипарина. А аз все се притеснявам,че искат да извадят бебето рано и после си викам ми ако е по-добре да не е в мен. Луда работа

# 650
  • Мнения: 104
Аз съм 33 г.с. и АГ-то ми каза да спирам Аспирина , остава само фраксипарина до 10 дни преди секциото ( първото ми дете е секцио , а и с тромбофилия четох някъде че по-добре секцио ) , та трябва да издържа до 38 г.с. За сега бебето се храни добре , след 4 дни пак съм на доплер . Мисля вече да се следя всяка седмица с доплер и без това остана 1 месец .
След секциото задължително бият фраксипарин , 0.4 е профилактична доза , 0.6 вече си е ако имаш проблем . Вярвам че всичко ще е наред и бебетата ще порастнат достатъчно Simple Smile

# 651
  • Мнения: 683
Момичета, Сигридов не е хематолог, не разчитайте, че има адекватна терапия за вас. Това с увеличаване на терапията при д димер над 2 при мен не беше достатъчно и се наложи лечение в болница, допълнителни тестове и доста нерви.

# 652
  • Мнения: 1 521
Момичета, Сигридов не е хематолог, не разчитайте, че има адекватна терапия за вас. Това с увеличаване на терапията при д димер над 2 при мен не беше достатъчно и се наложи лечение в болница, допълнителни тестове и доста нерви.
Това е вечният спорт за Сигридов.
Обяснете какво усложнение се наложи и какво е станало. Колко е бил д Димер и кой лекар пусна различни изследвания с който ви доказа кое е достатъчно и адекватно.
Ще бъдете от полза.

# 653
  • Мнения: 17
Аз пък като чета се чудя дали да се притеснявам че изобщо не съм изслвдвала д-димер? 37 ма седмица съм, феталните ги правех при Сигридов, никой не ми е казал да изследвам нещо плус от ПКК...

# 654
  • Мнения: 139
Момичета, нещо по различно да питам, по време на контракции бебето може ли да хълца? Почнах да получавам някакви стягания по корема, но в същото време като че ли се върти  самото то, а и изведнъж започна да хълца, но вече го усещах в горната част над пъпа, а преди хълцането беше отдолу. Възможно ли е да се е завъртяло и да е пак седалищно Grinning

# 655
  • Мнения: 783
Amerikkas,преди месец ми е бил 5.43 фибриноген,сега погледнах. АГ нищо не ми е казвала относно това. Аз съм си 0.4 Фраксипарин и 2×1 Натаспин,ще я питам другия път..
Стискам палци всичко да е наред при теб,според мен не са толкова завишени стойностите. ❤

# 656
  • Мнения: 1 521
Fireee имаш ли изследван тогава д-Димер?

# 657
  • Мнения: 383
Момичета, нещо по различно да питам, по време на контракции бебето може ли да хълца? Почнах да получавам някакви стягания по корема, но в същото време като че ли се върти  самото то, а и изведнъж започна да хълца, но вече го усещах в горната част над пъпа, а преди хълцането беше отдолу. Възможно ли е да се е завъртяло и да е пак седалищно Grinning

И аз усещам хълцането всеки път на различно място Grinning и + това имам чувството че вече вътре е много тясно , усещам доста силно всяко завъртане и побутване . Даже вече не винаги различавам контракциите ... то като се извърти на една страна все едно е контракция ама и някак си не е Хаххаха и аз не знам как да го опиша . Важното е, че има движение Grinning

# 658
  • Мнения: 989
Искам да ви питам нещо за фибриногена. Аз съм си го изследвала само веднъж- преди няколко дена по препоръка на кардиолог. Аз не съм на никаква терапия и не приемам медикаменти. Фибриногенът ми е 5 при норма до 4, но аз съм в 36 г.с. и прочетох, че с наближаването на раждането може да стигне и до 6, защото е част от подготовката на тялото. Обаче като ви чета, явно някъде бъркам, защото стойност 5 вашите лекари ги притеснява и ви дават медикаменти. Може ли да ми обясните защо?

# 659
  • Мнения: 1 521
Фибриноген , Д-димер и АПТТ, са показатели с които се следи кръвосъсирването. Те са ензими и отговарят за различни неща. Фибриногена участва в самото кръвосъсираве като ензим и се свързва с вит К и Калций. Д-димер е ензим които остава в кръвта след разпадането на микротромби, в нашият случай, иначе може да покаже и наличието на големи тромби.
АПТТ не съм запозната какво точно показва, свързан е с времето на кръвосъсирване. Тромбоцитите също участват в този процент.
Ако тези показатели са високи/ за бременност е нормално, има и заболявания които ги увеличават, като тромбофилия както е при нас/означава, че е по голям шанса да се получи тромб. Но за да има такива притеснения, трябва предварително да знаете, че имате тромбофилия/ генетично увреждане по рождением най-често/. Ние имаме  и затова лекарите ни следят това състояние, то е опасно за нас и за бебето.  Ако нямате доказана тробофилия, или липсва такава при доказване с тест, няма какво да се притеснявате. Тялото ще се справи само, пиите повече вода.

Общи условия

Активация на акаунт