Професия учител - 6

  • 31 877
  • 744
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 55
Оооо много помага,повярвай!От един такъв форум миналата година се започна...фейсбук..по всички градове...протести..протести.Резултат-увеличение 20 %.Ако има отново такова нещо,пак ще ги вдигнат.Но иначе НЕЕЕЕЕ,разбира се.Стигат ви толкова!

# 121
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Много си наивен.
Вероятно си бил дете през 2007, когато беше най-голямата учителска стачка и от тогава още си сърбаме попарата, която си сготвихме с протестите.

# 122
  • Мнения: 2 489
Оооо много помага,повярвай!От един такъв форум миналата година се започна...фейсбук..по всички градове...протести..протести.Резултат-увеличение 20 %.Ако има отново такова нещо,пак ще ги вдигнат.Но иначе НЕЕЕЕЕ,разбира се.Стигат ви толкова!

Това изобщо не е така.

# 123
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
Аз в един град не съм чула да има протести миналата година, тук гледам - във всички. Може ли да ми покажете къде са били и аз що така съм ги проспала?

# 124
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Като сме почнали да говорим за Лидл, май зависи от населеното място. В моя град заплатите там започват от 900 лв. бруто, 1300 само могат да ги сънуват.

# 125
  • Мнения: 55
Съседката отдолу е 3- та година там-касиер в Лидл.Заплата-1300 лева.Чисто-към 1100лева.Но имат и допълнителни бонуси.
Просто отбелязвам за информация.Не агитирам никой да работи или да не работи каквото и да било.Имам и позната-учителка,която работи изцяло на частно и си вади около 1000 лева,сама си внася осигуровки...Спи си колкото си иска,работи индивидуално.Всеки преценя сам за себе си кое го удовлетворява.Но с държавна работа според мен няма как да се видиш в пари.Да,имаш някаква сигурност в известен смисъл(въпреки че сигурни в този свят са само данъците и смъртта,както всички знаем.Blush).Но ако искаш да живееш добре,определено трябва да се насочиш към нещо друго или поне да мислиш нещо за следобед ...и друг източник на доходи имам предвид.Но не ангажирам никой с мнението ми.
Дидева,аз лично не бих станал точно касиер в Лидл,а работата с децата ми харесва и ме зарежда много и то,не ми харесва единствено заплащането.Но да те питам нещо:
Абе момиче,ти си интелигентен и образован човек,учила си минимум 4 години и си плащала от джоба си за това образование,а на теб не ти ли е обидно да си учител и да взимаш толкова малко пари?

Последна редакция: нд, 08 сеп 2019, 23:08 от Rodi 111

# 126
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Но не отбелязваш за кой град говориш, което споменах, че вероятно има голямо значение. Аз говоря за малък град и за стартова заплата.
Както и да е, избягахме от учителската тема. Използвам да помоля за малко идеи - тази година ще преподавам на малките (5ти, 6ти, 7ми клас) и се нуждая от изпробвани идеи за това как да задържа вниманието и различни трикове, с които да забавлявам децата. Споменах вече, че преподавам английски. Благодаря. Simple Smile

# 127
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 167
Малко изместихме фокуса....
От утре съм на работа....
Попрегледах и оправих разпределенията...
Сигурно ще излезне промяната за отпадането, когато ги завърша.

# 128
  • Мнения: 1 765
Ехее, 10 страници. Wink Аз се чудя защо няма нови отговори в другата тема. Аз съм на работа от 19.08. Така е при нас.

# 129
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 750
Rochellka, моя приятелка преподава АЕ в основно училище. Казва че я харесват децата. Когато имаше задължително НВО по АЕ споделя, че нейните са били с най- високи резултати. Използва ел.учебник, държи се с тях приятелски. Все пак зависи от децата.

# 130
  • София
  • Мнения: 311
Включвам се с молба: при постъпване на работа молба или заявление до директора да попълня и има ли готов формуляр?

# 131
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Какво пише в обявата? По принцип е заявление. А дали има готов формуляр, зависи от училището, но даже и да има, не пречи сам/а да си го напишеш.

# 132
  • София
  • Мнения: 311
Мерси, а да пиша ли "Прилагам свидетелство за съдимост, медицинско, дипломи и т. н"?

# 133
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Да, може да посочиш, че прилагаш тези документи.

# 134
  • Мнения: 9 873
Съседката отдолу е 3- та година там-касиер в Лидл.Заплата-1300 лева.Чисто-към 1100лева.Но имат и допълнителни бонуси.
Просто отбелязвам за информация.Не агитирам никой да работи или да не работи каквото и да било.Имам и позната-учителка,която работи изцяло на частно и си вади около 1000 лева,сама си внася осигуровки...Спи си колкото си иска,работи индивидуално.Всеки преценя сам за себе си кое го удовлетворява.Но с държавна работа според мен няма как да се видиш в пари.Да,имаш някаква сигурност в известен смисъл(въпреки че сигурни в този свят са само данъците и смъртта,както всички знаем.Blush).Но ако искаш да живееш добре,определено трябва да се насочиш към нещо друго или поне да мислиш нещо за следобед ...и друг източник на доходи имам предвид.Но не ангажирам никой с мнението ми.
Дидева,аз лично не бих станал точно касиер в Лидл,а работата с децата ми харесва и ме зарежда много и то,не ми харесва единствено заплащането.Но да те питам нещо:
Абе момиче,ти си интелигентен и образован човек,учила си минимум 4 години и си плащала от джоба си за това образование,а на теб не ти ли е обидно да си учител и да взимаш толкова малко пари?
Не си си плащал от джоба, защото висшето образование е субсидирано.
Струваш ми се повърхностен и онова, на което във форума му казват Трол.

Повишаването на заплатите на учителите е свързано с повишаването на удръжките в частния сектор, което лесно няма да стане. А да не говорим, че увеличението на заплатите в държавния сектор винаги води до същото и в частния. В резюме, ако учителските заплати се увеличат веднага и сега, двойно, инфлацията ще скочи с минимум 30-40процента. И пак няма да си доволен и щастлив. Затова спирай с мрънкането, и почвай да работиш. Или се записвах в бюрото за социално подпомагане
И освен това, всеки си има лични проблеми, не си само ти с болната съпруга. У нас имам двама болни от епилепсия, но не съм седнала да мрънкам като теб. Намерила съм си начина.

Общи условия

Активация на акаунт