Ведическа астрология

  • 55 770
  • 348
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 9 152
Да напомня на всички за коридора на затъмненията.  Днес е лунното, във Вришчика.

Пожелавам устойчивост и успех на всички в това специфично време. Hands Pray

# 181
  • При децата ми
  • Мнения: 6 125
Добре, Клаудия Шифър е пример за това, че Сатурн в 7-ми дом може и да не е толкова зле, но тя явно има други добри аспекти в картата си, които така да се каже смекчават влиянието на Сатрун...

Аз, съм със Сатурн в седми дом, Управител на 7-ми дом ми е Луната. Луната от своя страна е в 10-ти дом. Ами, както вече няколко пъти съм писала тук, тегава работа...Много тегава. За 20-25 години съм имала две сериозни и продължителни връзки, като едната претърпя пълно фиаско. Тази с бащата на децата ми. Там е тотал щета... Отделно по ведическата разбрах, че Сатурн е управител на цялата ми карта, Атмакарака.
Обаче сега наблюдавам нещо, което ми е много интересно: Появи се мъж с голяма разлика във възрастта...
Нямам идея какво ще излезе от това, но е Козирог.

Друг пример: Близка приятелка също със Сатурн в 7-ми дом. Ами, още по-зле е при нея... Една година е по-малка от мен и досега почти никакви връзки. Ни-как-ви. Много хубав и свестен човек. Не знам кой и е Управителя на 7-ми дом, не съм се задълбочавала.

Та това са моите скромни наблюдения...

# 182
  • Мнения: 15 619
Доколкото си спомням, Сатурн дава спойката от отговорности, спънки, ангажименти, която предполага продължителност. А дълга връзка, продължителен брак не означава щастлив брак. Не ги бъркайте.

Последна редакция: пт, 05 юни 2020, 14:36 от luna

# 183
  • Мнения: 9 152

Hrispa76
, имаш ли някакъв талант? Наскро четох за хората с АК Сатурн, че са с вродена дарба за нещо.
Имам колежка, която е със Сатурн -АК , който е във Водолей. И тя е много талантлива, притежава уникална креативност в сферата на приложно изкуство и рисуване, а също- свири на духов инструмент. Simple Smile

# 184
  • При децата ми
  • Мнения: 6 125

Hrispa76
, имаш ли някакъв талант? Наскро четох за хората с АК Сатурн, че са с вродена дарба за нещо.
Имам колежка, която е със Сатурн -АК , който е във Водолей. И тя е много талантлива, притежава уникална креативност в сферата на приложно изкуство и рисуване, а също- свири на духов инструмент. Simple Smile

Катерица, нямам такава дарба.Simple Smile Никога, никога, не съм бъркала щастлив брак с продължителен.
Забравих да кажа, че по западната съм с Асцендент в Козирог и Венера в Козирог - 12 ти дом.

# 185
  • Мнения: 9 152
Hrispa76, благодаря за отговора.
Дарбите са най- разнообразни Simple Smile

Дадох пример, в който посочените дарби съвсем не е задължително ( евентуално, ако имаш) да са същите и при теб Wink

# 186
  • Мнения: 4 706
Доколкото си спомням, Сатурн дава спойката от отговорности, спънки, ангажименти, която предполага продължителност. А дълга връзка, продължителен брак не означава щастлив брак. Не ги бъркайте.
Да, но дългата връзка и сатурн или раху на 7ми дом не изключват щастлив брак!


Hrispa, по ведическата ти нямаше ли сатурн в 8ми дом, а не в 7ми? А точно ти не написа ли, че венера и юпитер са ти някакви врагове?

Последна редакция: пт, 05 юни 2020, 15:11 от Kecharitomene

# 187
  • Мнения: 202
Скрит текст:
Тук можеш да си видиш ведическата карта: https://vedic-horo.ru/
Аз не мога си построя защото нещо не ми се получава с града и координати. Как го намирате и вписвате?

При изписване на първите букви от населеното място, излиза падащо меню, от което маркирате града, в който сте родена.  Софтуера автоматично попълва координатите. Ако това не стане,
този сайт има координати на населени места в България. Изписвате името и търсите по него координатите. След това ги копирайте и поставете в полетата за Ширина и Дължина в VedicHoro.
http://5ko.free.fr/bg/map.php?s=%D0%BF%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B4%D … 1.9&lon=24.75
Копирайте до два знака, след десетичната запетая. Напр: 42.09

Благодаря!
Обаче не построява верни карти,  аз имам ведическа карта от професионален ведически астролог. И мога да сравня, в този сайт дава изместване с един знак. Асцендента ми е Риби, а туй е Водолей, Луната ми е във втори , а тук е в трети в Овен и т.н.

Или аз бъркам нещо със герографските координати, макар че пробвах всички, които излизат в нета. Защото има малко разминаване в различните сайтове, часовата ни зона е + 3 по Гринуич. Няма какво да съм объркала да го има това разминаване.

Може би Simple Smile
Аз съм разглеждал близо 300 карти с Vedic Horo и сравнявайки с Jagannatha Hora, разликите са в минути, понякога. Но, с цял знак, нещо не е наред.
Зависи и от някои настройки - Аянамша която се ползва, Нодовете, дали са мийн или тру и т.н.
За Парашара лайт, Кала или друг подобен софтуер,  нямам наблюдения.

# 188
  • Мнения: 4 706
А как е указана голямата любов и щастливия брак в наталната карта? Или за това е важна (и) синастрията?

# 189
  • Мнения: 3 285
Аз съм разглеждал близо 300 карти с Vedic Horo и сравнявайки с Jagannatha Hora, разликите са в минути, понякога. Но, с цял знак, нещо не е наред.

Сайтове за автоматично построяване на ведическа карта не използвам, така че не мога да се изкажа.
Но ако има отклонения от карта, построена с професионален софт, при това с цял един знак, по всяка вероятност става въпрос за объркана часова корекция, сайтът може да не отчита правилно часовата зона. Попадала съм на такива случаи, само че сайтове за западна астрология. Сега се сетих, че преди 12-13 години, когато тъкмо започвах да уча Джьотиш, бях си въвела данните в сайт за ведически хороскопи и Асцендентът беше сбъркан с един знак. Зависи кой сайт се използва, не всички са точни.

# 190
  • Мнения: 9 152
Заинтригувах се с тези отклонения и реших на посоки да проверя в други сайтове за построяване на ведически натални карти. Попаднах на един, в който в квадратчетата за обозначаване на домовете числата са написани странно. Например, в дома след Лагната ( там, където обикновено се слагат двете чертички), който би следвало да е 2- ри дом, няма число, а в следващия , т.е. 3- я дом е попълнено "2" . Следващият е с цифра " 3", после " 4" , а "5" - ти и  "6" - ти са заедно, след това идва "7" - ми,след него квадратчето е празно ( както оново, което беше след Лагната), след това   "8" - ми, "9"  -ти, "10" , а "11-ти и "12" - ти са пак заедно в едно квадратче. Някой срещал ли е такива ведически карти?

# 191
  • Мнения: 202
Заинтригувах се с тези отклонения и реших на посоки да проверя в други сайтове за построяване на ведически натални карти. Попаднах на един, в който в квадратчетата за обозначаване на домовете числата са написани странно. Например, в дома след Лагната ( там, където обикновено се слагат двете чертички), който би следвало да е 2- ри дом, няма число, а в следващия , т.е. 3- я дом е попълнено "2" . Следващият е с цифра " 3", после " 4" , а "5" - ти и  "6" - ти са заедно, след това идва "7" - ми,след него квадратчето е празно ( както оново, което беше след Лагната), след това   "8" - ми, "9"  -ти, "10" , а "11-ти и "12" - ти са пак заедно в едно квадратче. Някой срещал ли е такива ведически карти?

Нарича се Bhava Chalit Chart. Потърси в гугъл за подробности.

# 192
  • Мнения: 9 152
Hristo Ivanov 587320, чух съветите на Капиел, как функционира една планета, която се измества и примерно, ако е в 7 дом в Раши, то се мести в 6 дом в Bhava Chalit. Това го обясни добре.
 Обаче, ако планетата се мести в дом, който е с две цифри, примерно 11+ 12?
Или в дом без цифра?

# 193
  • При децата ми
  • Мнения: 6 125
Доколкото си спомням, Сатурн дава спойката от отговорности, спънки, ангажименти, която предполага продължителност. А дълга връзка, продължителен брак не означава щастлив брак. Не ги бъркайте.
Да, но дългата връзка и сатурн или раху на 7ми дом не изключват щастлив брак!


Hrispa, по ведическата ти нямаше ли сатурн в 8ми дом, а не в 7ми? А точно ти не написа ли, че венера и юпитер са ти някакви врагове?

Така пишеше, да, но дали съм го разчела правилно не знам.

# 194
  • Мнения: 202
Hristo Ivanov 587320, чух съветите на Капиел, как функционира една планета, която се измества и примерно, ако е в 7 дом в Раши, то се мести в 6 дом в Bhava Chalit. Това го обясни добре.
 Обаче, ако планетата се мести в дом, който е с две цифри, примерно 11+ 12?
Или в дом без цифра?

Това е статия как се калкулира Бхава чалит карта и показва защо, някой дом е без цифра.
https://astrologer.chetanjindal.com/2018/03/casting-nirayana-bha … ction-making.html
В Бхава чалит се разглеждат планети в домове. Разглеждам я, като добавка към основните карти. Най-общо казано, когато има изместване на планети в друг дом, се получават смесени резултати. Полезна е, за да се види периода на планета по Вимшотари например и за някои йоги, които имаме в картата. С изместването в друг дом, може да се получи разминаване, с очакваните резултати по Раши картата, за различните Даша периоди. Аспектите се разглеждат само в Раши картата, не в Бхава чалит.

Общи условия

Активация на акаунт