Ведическа астрология

  • 55 597
  • 348
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 9 152
Hristo Ivanov 587320, благодаря за линка и насоките . Simple Smile

# 196
  • Мнения: 116
Какво за Сатурн, в 7ми дом ли?

Клаудия Шифър става ли - с 20-годишен брак и три деца:
Скрит текст:
На Клаудия и е Раху в 9 дом.

# 197
  • Мнения: 3 922
На Клаудия и е Раху в 9 дом.
Грешиш. Раху е в 5 дом.   9ти дом й е празен.

# 198
  • Мнения: 9 152
Доста отдавна бях гледала картата на Клаудия. Сега ми беше интересно да я видя с новата ( за мен ) система, Nirayana Bhava Chalit . Интересното е, че при нея няма изместване на планетите и домовете. Сатурн си остава в 7 дом. А той е ЙК и АК едновременно. Simple Smile Няма как да бъде сравняван с други карти, в които Сатурн е също  в 7 дом, защото те са различни.
А Раху във Водолей съм чела, че е един от показателите за богатство Simple Smile

# 199
  • Мнения: 3 922
Да, във водолей е добре поставен, затова и всичко по пети дом й се развива възходящо  - модната индустрия, известността, славата, децата, бизнеса. Тук и Юпитер на лагна си казва думата - аспектира 5ти и 7ми дом и допринася за успехите й от съвсем ранна възраст.

# 200
  • Мнения: 2 805
Сайтове за автоматично построяване на ведическа карта не използвам, така че не мога да се изкажа.
Но ако има отклонения от карта, построена с професионален софт, при това с цял един знак, по всяка вероятност става въпрос за объркана часова корекция, сайтът може да не отчита правилно часовата зона.

Точно това се оказа проблема Simple Smile.
 Сега картата е правилна.
 Аз обаче не разбрах  обяснението на Грийн какво значи - враг, приятел, голям приятел...Венера, Луната и Кету са ми враг - кой с кой е враг не разбирам?

Четох,че на Венера врагове са Слънцето и Луната, и че Луната няма врагове и т.н. В моята карта срещу Луната ми обаче пише враг, обърках се....

# 201
  • Мнения: 3 279
Точно това се оказа проблема Simple Smile.
 Сега картата е правилна.

Ами да, просто от личен опит знам къде има грешки в софта и сайтове за автоматично построяване на карти.
Това е бял кахър, ако се занимаваш любителски. Има случаи с профита, които не правят справка за часовата зона и ти изнасят консултация по сбъркан хороскоп.

# 202
  • Мнения: 3 922
Прави се обща оценка на планетите като се вземат предвид техните естествени (постоянни) отношения (по табличката) и временните им отношения (според конкретния хороскоп). Тук е обяснено подробно и с примери:
http://shahinjy.narod.ru/astrology/2signs9.html.

# 203
  • Мнения: 4 706
Тоест ако марс и сатурн са ми приятели е само временно, защото по принцип тяхното естество е вредоносно?
А ако луната е в собствен знак, но има аспект със сатурн ще страдам от депресии? Или ще бъда емоционално наранена?

# 204
  • Мнения: 2 805
Прави се обща оценка на планетите като се вземат предвид техните естествени (постоянни) отношения (по табличката) и временните им отношения (според конкретния хороскоп). Тук е обяснено подробно и с примери:
http://shahinjy.narod.ru/astrology/2signs9.html.

Точно това четох, няколко пъти!  и не го разбрах. Нищичко Smiley Разбурам руски, не е зарди езика, явно аз не схващам ...бързо.
Луна във 2, Венера в 10, Кету 12 - срещу тях пише врагове. Аз обаче не мога да схвана на кой са врагове, анн коя планета, помежду си или за кверента, т.е мен в конкретния случай?

# 205
  • Мнения: 3 922
Това е обобщението за твоите планети. Затова дадох линк, в който има съвсем конкретен пример с Юпитер и Луна. Следвай тази схема и ще разбереш как е изчислил сайтът и са определени съставните (общи) отношения. Съжалявам, но по-ясно и конкретно от обяснението в този линк не мога да го поясня.
Това е основен принцип и се прилага за да се оцени в крайна сметка какви резултати ще даде всяка една планета според разположението й в конкретен хороскоп.

Последна редакция: нд, 07 юни 2020, 17:48 от Greene

# 206
  • Мнения: 202
Прави се обща оценка на планетите като се вземат предвид техните естествени (постоянни) отношения (по табличката) и временните им отношения (според конкретния хороскоп). Тук е обяснено подробно и с примери:
http://shahinjy.narod.ru/astrology/2signs9.html.

Точно това четох, няколко пъти!  и не го разбрах. Нищичко Smiley Разбурам руски, не е зарди езика, явно аз не схващам ...бързо.
Луна във 2, Венера в 10, Кету 12 - срещу тях пише врагове. Аз обаче не мога да схвана на кой са врагове, анн коя планета, помежду си или за кверента, т.е мен в конкретния случай?

Ако става дума за Vedic Horo, там не съм срещал Луна, да е в позиция - враг.
Софтуера който ползвате е друг.
Предполагам се използва Мита/история от Пураните/,  за враждата между Луна/Чандра/ и Юпитер/Гуру/. На тази база, някои астролози приемат Луна и Юпитер за враждебни един към друг и може да е заложено като опция в софтуера. Само предполагам. Кажете за кой сайт или програма става въпрос, за да изясним Simple Smile

# 207
  • Мнения: 2 805
Ако става дума за Vedic Horo, там не съм срещал Луна, да е в позиция - враг.
Софтуера който ползвате е друг.
Предполагам се използва Мита/история от Пураните/,  за враждата между Луна/Чандра/ и Юпитер/Гуру/. На тази база, някои астролози приемат Луна и Юпитер за враждебни един към друг и може да е заложено като опция в софтуера. Само предполагам. Кажете за кой сайт или програма става въпрос, за да изясним Simple Smile

Vedic Horo  е. Нямам друг софтуер.

# 208
  • Мнения: 202
Ако става дума за Vedic Horo, там не съм срещал Луна, да е в позиция - враг.
Софтуера който ползвате е друг.
Предполагам се използва Мита/история от Пураните/,  за враждата между Луна/Чандра/ и Юпитер/Гуру/. На тази база, някои астролози приемат Луна и Юпитер за враждебни един към друг и може да е заложено като опция в софтуера. Само предполагам. Кажете за кой сайт или програма става въпрос, за да изясним Simple Smile

Vedic Horo  е. Нямам друг софтуер.

 Cold Sweat  Не съм разбрал правилно въпроса. Сигурно имате предвид показаното на снимката?
Скрит текст:
Информацията за враг, голям враг, приятел, голям приятел, неутрален е малко подвеждаща. Тези заключения са доста общи и не са достатъчни, да правим изводи, как и кога, ще се прояви една планета с нейните качества. Основават се, на връзката на избраната планета с други планети, с асцендента, с управителя на дома в който се намира и т.н. Няма страшно Simple Smile

# 209
  • Мнения: 9 152
Докато правих курса по ведическа астрология, ни учиха как да определяме планетите една към друга. Бях се заровила в таблици, правила, планетни войни и чудесии. Сега си гледам програмката и ми е пре-достатъчно за аматьори като мен. :- )
От различни материали, които чета, разбирам, че има случаи, в които планета в нича може да се окаже супер предимство. Има и случаи, в които програмата посочва  " нича", обаче това не съвсем точно, защото се оказва, че има йога, която неутрализира нича-та.
Има случаи, в които планети дори в нича дават чудесни резултати.

Имам въпрос, свързан с Nirayana Bhava Chalit.

Сравнявам картата на Джокович по двете системи. Първата, Раши -картата изглежда така:


Лагна в Стрелец, Лагнеш в 4 дом заедно с Раху и Луна и т.н.
Обаче, ако погледнем неговата Nirayana Bhava Chalit, се оказва, че има изместване:


Тук се оказва, че 2 дом не е Козирог, а Водолей, съответно, Лагнеш му попада не в 4 дом, а в ...хм... както виждам по обозначенията, 2!? дом.
Както разбирам, Стрелец +Козирог са му 1 дом, а Водолей (+ Риби? )- 2 дом. Всъщност, домът с Лагнеш - Риби, дори не е обозначен с цифра? Какво означава това?

Следва Овен, който се оказва едновременно 3 и 4 дом. Там е разположена Венера. Която в Раши картата му се пада в 5 дом и е У на 6 и  11 домове.
А тук се оказва, че се намира в 3+4 дом, а е У на 5+6 и на  9+10 домове?
Кету също му се намира в дом, който си няма цифра. Новак е минал през периода си на Кету. Това е 10 дом по Раши картата... а по Nirayana Bhava Chalit е "безадресен", ако мога така да се изразя.

Може ли да помоля за насоки? Как да направя поне някакъв елементарен прочит, за да придобия някаква представа?

Последна редакция: пн, 08 юни 2020, 00:55 от Катерица

Общи условия

Активация на акаунт