Не искам да заминавам

  • 13 021
  • 279
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: X
Мисля че остава недогледан един факт, на момичето парите не са му проблем. На нея родителите й ще й помагат финансово.
Тъй ли?
Защото те са й казали друго - че ще й помагат финансово, ако живее на село. Не на квартира във Варна.
Останалото са си нейни фантазии.

# 196
  • Мнения: 187
Авторке, сега е момента да покажеш на родителите си, че можеш да разсъждаваш зряло и да взимаш правилни решения. Стегни си багажа и заминавай с майка ти. След като завършиш ВАЖНОТО за теб средно образование дистанционно или там някъде, ще можеш да кандидатстваш за ВАЖНОТО за теб висше тук или там някъде. Когато вашите видят и си убедят, че приоритет ти е образованието и развитието, то тогава е много вероятно да подкрепят решението ти /макар и със закъснение от няколко месеца/, каквото и да е то.
За нещата, които искаш да постигнеш трабва да се бориш и доказваш. С тропане на крак, инат и категорични декларации /кухи/, нищо няма да постигнеш. Само затвърждаваш впечатлението на разглезена, незряла и неспособна да се грижи/мисли за себе си хлапачка.

# 197
  • Мнения: 6 930
Явно е уплашена, че гаджето и приятелите няма да изтраят да я няма. Ама не е голяма загуба, тъкмо се отсяват истинските.

# 198
  • Мнения: 25
Вече съм била и в Белгия, и на село. Не ми харесва начина на живот там. За малка почивка за седмица може, но за месеци или години, няма как да издържа. Хората са много различни в различни квартали на града, пък да не говорим за различни градове и държави.
Не пиша, защото търся работа, където биха ме наели. Чувам, че за хостеси, рецепционисти не се изискват много задължения. Но за сега не намирам обяви за хостеси или рецепционисти. Повечето са за продавачки, сервитьорки.

# 199
  • Мнения: 6 874
Ти си търсиш работа без особени задължения или такава за хора без особена квалификация?
Прочети внимателно коментара на Ън.

# 200
  • Мнения: 187
Родителите ти как реагират на бъдещите ти "творчески" планове?

# 201
  • Мнения: 2 352
Да, фантазии са, но тя се чуди как да ги убеди да се превърнат в реалност.
Между другото да отидеш за седмица две в чужбина, да седиш в една крартира и да "чепкаш вълна" по цял ден, без да имаш социални контакти и среда на живот не е същото като да отидеш да учиш в чужбина, където попадаш с хора на твоята възраст, в среда, в която е интересно и най-малкото открива пред теб доста перспективи, отколкото работата на хостеса във Варна. Но авторката явно си държи на хостесата до край и няма сила, която да я накара да се откаже от нея.
И още нещо, към авторката - казваш, че не питаш за работа и следващото ти изречение е относно това, че не намираш работа, каквато искаш във Варна? Само на мен ли ми се струва, че си противоречиш?
Не те разубеждавам, да нв ме разбереш погрешно. Той животът е най добрия учител.

# 202
  • Варна
  • Мнения: 36 603
Мдааа, интересно ще е в края на месеца.

# 203
  • Мнения: 12 014
Няма избор. Или ще си уреди работа и къде да спи, или ще замине при баба и дядо, или ще замине с родителите си за Белгия. Първият вариант е най-труден, щото госпожицата и си избира за каква работа да кандидатства, а мама и тате не са съгласни да плащат да си стои тук. Тук са допуснали груба грешка родителите, че са позволили да е самостоятелна форма без да работи.
На село или в Белгия, все ще е нещастна, че не е това, което е искала, че няма среда и какво да прави. И ще обвинява родителите си за това.
Трудно е детето, което е държава под похлупак и контролирано изведнъж да стане самостоятелно и отговорно. То и да е отговорно, психическата бариера да стане самостоятелно е трудно преодолима.

# 204
  • Варна
  • Мнения: 36 603
Ето. Във Варна е. Магазинче на Червения площад. Авторката да се пробва щом смята, че е готова. Таман ще й е близо до "винса" другата година.

# 205
  • Сф
  • Мнения: 10 664
Не вярвам на авторката.АГ и не може едно СV да напише? Ако е искала да работи, досега да е намерила.Сезона свърши вече.
След като досега не е предприела нищо, явно ще е каквото решат родителите и. От 16 работят още някои, учат, а тук ни едното в ред, ни другото.Само претенции на гол тумбак!

# 206
  • София
  • Мнения: 12 006
Вече съм била и в Белгия, и на село. Не ми харесва начина на живот там. За малка почивка за седмица може, но за месеци или години, няма как да издържа. Хората са много различни в различни квартали на града, пък да не говорим за различни градове и държави.
Не пиша, защото търся работа, където биха ме наели. Чувам, че за хостеси, рецепционисти не се изискват много задължения. Но за сега не намирам обяви за хостеси или рецепционисти. Повечето са за продавачки, сервитьорки.
И да предположим, чисто хипотетично, че те наемат някъде, къде смяташ да живееш, след като освободите апартамента на вашите?

# 207
  • Мнения: 187
Не виждам смисъла на пуснатата тема. Тя, девойката, не желае мнения, не отговаря на зададените й въпроси. Явно разчита някой от пишещите/четящите тук да откликне на зова й за ПОМОЩ и да я покани на работа (естествено без много/никакви изисквания и натоварване) за заплата 1000+ (ще е идеално).

# 208
  • София
  • Мнения: 4 294
Не виждам смисъла на пуснатата тема. Тя, девойката, не желае мнения, не отговаря на зададените й въпроси. Явно разчита някой от пишещите/четящите тук да откликне на зова й за ПОМОЩ и да я покани на работа (естествено без много/никакви изисквания и натоварване) за заплата 1000+ (ще е идеално).

И безплатна квартира

# 209
  • Мнения: X
Оф, тая тема не се ли изчерпа вече?

Общи условия

Активация на акаунт