Най-после да си купя свестни препарати за почистване - 12

  • 72 673
  • 735
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 2 917
И аз ползвам перо за миене на прозорци и за плочките в банята след къпане. Моето е това http://www.linia-ltd.com/files/products/Staklochistach.jpg. Много съм доволна, имам го сигурно над 7-8 години. 

# 346
  • Мнения: 2 545
Сигурно не ви отварям очите, но напомням за Спота на Перилис. За мен това е препарата, който никога не ме е предавал а цената е без никаква конкуренция.

Kristaline, взех твоя препарат. Наистина му е добра цената.
При следващото пране ще го изпробвам  Peace.

# 347
  • Мнения: 1 359
Дано не се сметне за реклама, но... премахвала съм флумастер, червено вино, ръжда и трева с него. Най- много го държах на флумастера, всъшност беше някакъв пврманентен маркер май- една нощ. На сутринта разтърках и изпрах. Та мисълта ми е, ако материята не е капризна, не се притеснавайте да го оставите малко по- дълго да подейства, ако видите, че петното не излиза.

# 348
  • София
  • Мнения: 3 611
Сигурно не ви отварям очите, но напомням за Спота на Перилис. За мен това е препарата, който никога не ме е предавал а цената е без никаква конкуренция.

Дайте отзив за сполучливо перо за обиране на прозорци, моля. Simple Smile
По-добре с машинка за прозорци. Имам от Лидл, имам и на Керхер. Втората е по-добра, но и първата върши отлична работа.

# 349
  • София
  • Мнения: 35 163
Дами, да перете и да обработвате предварително прането е ужасно скучно, времеемко и скъпо удоволствие. За следи от нормално носене говорим, не за детски експерименти.
Вземете качествен търговски препарат и не са занимавайте с глупости. Алегрени - да, да, качество -да, да. Не си усложнявайте живота, дайте го в радост на децата си.

# 350
  • Мнения: 1 359
....
Дайте отзив за сполучливо перо за обиране на прозорци, моля. Simple Smile
По-добре с машинка за прозорци. Имам от Лидл, имам и на Керхер. Втората е по-добра, но и първата върши отлична работа.

Въпросът е, че имам труднодостъпни външни прозорци на втория етаж на къщата и се чудя с какво да ги изчистя, защото вече едвам се вижда през тях. С години не са чистени, понеже не е живяно там. Не ми се вика фирма за почистване, трябва да си купя нещо подходящо, защото ще ми трябва и за останалите прозорци. Може би от комбинираните телескопични перо + гъба, ама като нямам нито опит с подобно нещо, нито наблюдения за марка... Дотук останах с впечатление, ще не трябва да е много твърдо перото, така ли?

И друго да питам, така и така пиша... с какво почиствате отвътре ПВЦ дограма? Има остатъци от грунд и лепкащи следи от хартиено тиксо тук- таме. ММ каза , че с разредител най- лесно ще се махнат, а аз съм чувала че от спирт и разредител пластмасата след време пожълтява.

Благодаря ви за търпението и съветите Simple Smile

# 351
  • София
  • Мнения: 35 163
....
Дайте отзив за сполучливо перо за обиране на прозорци, моля. Simple Smile
По-добре с машинка за прозорци. Имам от Лидл, имам и на Керхер. Втората е по-добра, но и първата върши отлична работа.

Въпросът е, че имам труднодостъпни външни прозорци на втория етаж на къщата и се чудя с какво да ги изчистя, защото вече едвам се вижда през тях. С години не са чистени, понеже не е живяно там. Не ми се вика фирма за почистване, трябва да си купя нещо подходящо, защото ще ми трябва и за останалите прозорци. Може би от комбинираните телескопични перо + гъба, ама като нямам нито опит с подобно нещо, нито наблюдения за марка... Дотук останах с впечатление, ще не трябва да е много твърдо перото, така ли?

И друго да питам, така и така пиша... с какво почиствате отвътре ПВЦ дограма? Има остатъци от грунд и лепкащи следи от хартиено тиксо тук- таме. ММ каза , че с разредител най- лесно ще се махнат, а аз съм чувала че от спирт и разредител пластмасата след време пожълтява.

Благодаря ви за търпението и съветите Simple Smile
Кристалин, аз на къщата ги чистя така - с подложка на Виледа или всяка подочистачка с широка микрофибърна кърпа  на дръжка /7-8 лв/ напоена във вода, препарат за под и малко обезмаслител ,разтърквам и свалям грубата мърсотия. После с перо /казах какви и от къде/ обирам водата. Ако е наслоено повтарям. За първи етаж въртя с маркуча и пада почти всичко, за горните така процедирам.
Имам перо от Икея, забучено на дръжка за метла. Нооо, има профи пера, както казах за по 25 лв, има ги в сайтовете за професионално оборудване за почистване.

Остатъци от тиксо се чистят с олио! Бебешко, готварско - няма значение. Намазваш и търкаш с гъбичка. Не го слушай мъжа ти. Напояваш, след час махаш, после с обезмаслител и микрофибърна кърпа почистваш.

Последна редакция: пт, 10 яну 2020, 23:51 от Ms.Gorgeous

# 352
  • София
  • Мнения: 3 857

И друго да питам, така и така пиша... с какво почиствате отвътре ПВЦ дограма? Има остатъци от грунд и лепкащи следи от хартиено тиксо тук- таме. ММ каза , че с разредител най- лесно ще се махнат, а аз съм чувала че от спирт и разредител пластмасата след време пожълтява.
Има специализирани препарати за пластмаса, аз ползвах преди време на Domal, почиства всичко, много съм доволна. Преди него се мъчих с Циф, спирт и какво ли не, нямаше ефект.

# 353
  • Русе
  • Мнения: 7 065
Аз пък да се оплача, че третирах със Спот петна от сок Гранини(праскова) и не се изпраха. Какъв ли е състава на сока се питам? Ползвам Спот от 15 години и до сега съм нямала такъв случай.

# 354
  • Мнения: 2 593
Здравейте, някой може ли да препоръча универсален препарат за естествен паркет и гранитогрес?

# 355
  • Мнения: 2 917
https://s12emagst.akamaized.net/products/1477/1476951/images/res … c6ac2d81_full.jpg
С този мия и естествен паркет и ламинат и гранитогреса в коридора, доволна съм.

# 356
  • София
  • Мнения: 10 595
С пронтото в коридора ми се пързалят плочките.

# 357
  • Мнения: 2 917
Никога не ми се е случвало, въпреки че ни е лъскав гранитогреса. Да не би да слагате голямо количество препарат?

# 358
  • София
  • Мнения: 10 595
Не, не е повече от указаното.
Аз плочките ги мия с доместос. Просто веднъж реших да си спестя усилието и да мина с един препарат навсякъде, но доста се хлъзгаше.
Децата ходях с мокри крачета и като се намокри, става хлъзгаво. С доместоса нямам този проблем.

# 359
  • София
  • Мнения: 35 163
С Пронто за паркет и измит полиран гранитогрес, имам битов инцидент Sad

Общи условия

Активация на акаунт