Най-после да си купя свестни препарати за почистване - 12

  • 72 721
  • 735
  •   1
Отговори
# 75
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 831
Идея за почистване на филтър на абсорбатор Краун, който е цял и покритието му в краищата има и найлон.

# 76
  • Русе
  • Мнения: 7 068
Идея за почистване на филтър на абсорбатор Краун, който е цял и покритието му в краищата има и найлон.
Е, той този найлон не се ли маха? Моят абсорбатор беше така с найлони на лайсните на мрежите и съм ги отстранила още преди да го ползвам.
Упражнението с накисването в гореща вода съм го правила, когато се изнесоха наемателите ни. Изчистих филтрите и накрая ММ като разглоби абсорбатора да го почистим, се наложи да го изхвърлим Joy защото(май съм писала тук) буквално мазнината капеше от него.

# 77
  • Мнения: 922
Взех сгъваема кошара, която е доста мръсна, но не знам с какво да я почистя. Сетих се за препаратите за килими, но дали ще стане, а и дали са подходящи за бебчо? И съответно да ми препоръчате марка и препарат.

# 78
  • Мнения: 11 697
Слагате я в банята, четка и перилен препарат и после с подвижния душ я изплаквате. Иначе все ще си е мръсна. Сега е топло и изнесена на балкона или навън, ще изсъхне за един ден.

# 79
  • Мнения: 1 308
Взех сгъваема кошара, която е доста мръсна
Нямаше ли преглед на пратката преди плащане? Или знаеше, че е зле, но я взе все пак?

# 80
  • Мнения: 1 953
Що за въпроси? Може да са й я подарили.

# 81
  • Мнения: 1 129
И аз имах такъв проблем с подарена непрана кошарка. Изпра я баба ми, че аз не можех да мърдам - светна! Прах за пране (не течен), хубаво да се накисне, търкаш до пяна и стои, след което - под водата. Лично аз третирах и с дезинфектант за пране - има различни марки и не е скъп, стои с него ок. половин час.
Иначе понеже детето порастна и започна и да я гризе, започнах често-често да трия с кърпа и вода, понякога оцет. Но за мръсна, ползвана кошара - само пране. Давай смело, ще стане.

Купих си препарат за под от ДМ, тяхната марка Ultra sensitive, по етикет непредизвикващ алергии, бяло цилиндрично шише, на което не намирам снимка. Много съм доволна, чистя ламинат и теракот с него, всичко блести. Не мирише изобщо, спокойна съм за лазещото дете. Интересното е, че за разлика от други при съхненето не оставя следи, а подът стои лъскав и чист.

# 82
  • Мнения: 24
Здравейте,

Искам съвет с какво да почиствам плочките в банята от варовик без много търкане? Първо в Пловдив водата е ужасно варовита,  второ плочките са гранитогрес. Веднъж капнах Полирапид и едва го измих, остана леко светло петно. Перилиса пише, че е само за фаянс и не е подходящ за гранит. Баните са нови и засега са чистени само с Медикс спрей и веднъж с А1.

С какво да почиствам и гранитена кухненска мивка? Тя е бяла, но сега видях, че има някакво леко жълто петно, което не падна с Медикс и с Мегльо с белина...

В ново жилище сме и искам отсега да пиддържам всичко добре, за да не се натрупват варовик и мръсотии.

Благодаря предварително!

# 83
# 84
  • Мнения: 922
Взех сгъваема кошара, която е доста мръсна
Нямаше ли преглед на пратката преди плащане? Или знаеше, че е зле, но я взе все пак?

От леля ми я взех, просто няколко години е седяла на тавана и е доста прашна Simple Smile

# 85
  • Мнения: 1 043
Звездичка, какво се обясняваш. Имала си необходимост от кошара - взела си от.............Почиствай я смело, малко слънце да я огрее и си я ползвай.  Тук въпроса е не откъде е взета и защо е в такъв вид, а как да я почистиш. Ама, че неуместен коментар.

# 86
  • София
  • Мнения: 3 857
А дали детско кошче за кола може да се дава на химическо чистене? Става дума за най-малките, от 0 до 1 год.

# 87
  • Мнения: 1 761
Петя, благодаря за линковете, които даде за препаратите hg. В събота ще отида до магазина направо. Сега се обадих по телефона и един изключително търпелив човек ми обясни всичко, което го попитах.

# 88
  • София
  • Мнения: 10 595
А дали детско кошче за кола може да се дава на химическо чистене? Става дума за най-малките, от 0 до 1 год.

Не се ли сваля тапицерията?

Аз не бих го дава. Тези химикали остават по материята.
В банята с прах за пране и четка бих го изпрала, ако не може в пералнята само тапицерията.

# 89
  • Мнения: 11 697
Петя, благодаря за линковете, които даде за препаратите hg. В събота ще отида до магазина направо. Сега се обадих по телефона и един изключително търпелив човек ми обясни всичко, което го попитах.

Моля, дано ти вършат работа. Аз не съжалявам за нито един лев, даден за тези препарати.

Общи условия

Активация на акаунт