Януарски бебета 2019! Тема 4

  • 14 388
  • 742
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 2 109
Аз си разтварям нормално АМ и после на око добавям каша до желаната гъстота.
 Обувки не съм купувала още, имам някакви от приятелка, но два чифта вече са му малки(нейното дете си е с малко краче), а другите са му големи още. Не са много големи, но изглежда малко като Гуфи, предполагам след месец ще му стават. Още го извеждам без обувки, мислех да купувам, като проходи.
  От приятелката имам един чифт Лакоста с лепенки и такава подметка, като на пантофи, два чифта Найк с лепенки и едни Адидас, в които не съм сигурна как ще му навра крака, горе са някак ластични.
  Като прохожда не трябва ли някакви специални обувки?

# 136
  • Мнения: 948
Буйки за прохождане.

# 137
  • Мнения: 478
Момичета, от кога не съм успявала да ви чета, напоследък за нищо не ми стига времето.

Моят беб преди две седмици беше 71 см и 9,300 кг, същинско мече за гушкане. Има два зъба и вече лази войнишката с приплъзване. Още не може да се изправя сам, но много обича да го държа прав.

Режима на сън при нас е горе долу като при Джилиан с разликата, че през нощта се буди по-често. По тази причина спим заедно, буди се, суква си малко и заспива, и така може би 7-8 пъти. Направо не знам това нощно хранене как ще го махаме в бъдеще, съмнявам се сам да се откаже. И с бибата много  е свикнал, нон стоп му е в устата. Много е смешен понякога като суче си я държи в ръката и я сменя биба цица, биба цица... Grinning Дневно хранене също няма заместено, макар че добре си хапва. Като основни групи храни всичко без млечни съм въвела. Чудех се и аз за млечните каши и пюрета дали трябва първо да съм въвела млечните или те са с адаптирано мляко и не е нужно?

Добре дошла, Минчолина! Ние също се приспивахме само с люшкане на шезлонга, но той ни умаля и сега през деня заспива като го слагам в ергономичната раничка, пускам rainy jazz и танцуваме. Свикна и има няма 10 мин и е сънчо, лесно го прехвърлям после и в креватчето му.

Не е ли рано за обувки? Аз мисля за навън нещо мекичко да взема като по-плътни чорапки.

Да ви пирам и за гърнето, кога мислите да започнете да ги слагате?

# 138
  • Мнения: 133
Аз купих на Беко обувки за прохождане, много са стабилни, струват 30 лв. Simple Smile

# 139
  • Мнения: 1 326
Момичета, аз пак с нашия проблем със съня... При някое бебче случва ли се докато спи да се обръща и да започва да пълзи нанякъде? Голям проблем ни е това. По цяла нощ го прави. Аз не спя, той не спи, просто ужас. Даниел спи на леглото при мен. Заградила съм с възглавници, но той се катери и по тях. Както уж си спи, се обръща, започва да пълзи нанякъде, но съвсем като буден. Аз не мога да се отпусна и да заспя нормално, страх ме е да не изхвърчи от леглото. Да спи в кошара и дума не може да стане. Особено с неговото будене по 200 пъти на нощ.
Та, нормално ли е това? Вече започвам да се тревожа... как така докато си спиш и хукваш нанякъде Frowning и то през 15-20мин се повтаря това.

# 140
  • Мнения: 96
И моите момчета са така въртят се пълзят , не се спират и на сън . Аз просто ставам и ги местя в средата на кошарата и готово . При нас е немислимо да спят при нас , до сега са спали само една вечер при нас , когато имаха силни колики , дори и да заспят при нас ставам и си ги слагам в кошарите и на тях им е по добре там , а аз толкова съм свикнала да ставам , че вече ми е рутина , те мърдат аз отварям очи да ги видя . Не знам дали е нормално да са толкова активни насън , но и аз много се вътях преди да родя .

# 141
  • Мнения: 4 966
Когато се научи да се върти по корем, но все още не можеше на обратно, по цял нощ се въртеше на сън и после плачеше. Ставах по сто пъти да го обръщам. Сега, като започна да се изправя на колена и ръце като за пълзене, започна и да го прави докато се приспива и когато е почни заспал и Пак проплаква. По време на дълбок сън не го прави. Мисля че, се превъзбуждат от новото научено нещо.

# 142
  • Мнения: 1 326
Дано да е така и да е моментно. Защото той вече отдавна пълзи. Ама ни е голяма мъка. И най-кофти е, че той заспива трудно. Понякога го връщам на място и заапива, явно още не се е разсънил, но друг път се разбужда и започва една игра по 1-1.5ч по нощите...

# 143
  • Мнения: 4 966
Ники от почти 3 месеца пълзи, но спря да прави така наскоро. Може би, просго трябва да го израсте този период.

# 144
  • Мнения: 382
И моят бебок прави същото нещо с пълзенето. Нощно време постоянно се удря в стените на креватчето, аз ставам по няколко пъти да го намествам. В количката вече стигнахме до там да спи закопчан. А няколко пъти като е заспал в шезлонга се обръща по корем и с триста зора излиза от него, дори е продължавал да спи провиснал половината на леглото, половината в шезлонга.

# 145
  • Мнения: 425
Аз купих на Беко обувки за прохождане, много са стабилни, струват 30 лв. Simple Smile

Днес отидох да му купя, но не му харесах. Гледах на Mayoral меки буйки, но реших тъй като вече иска да стои прав , че е по- добре да му купя обувки за прохождане. А и да му е топло на крачето.
За прохождане имаше само Колев и Колев и Беко. Прави сте за Колев и Колев... много некачествени ми се видяха и тънки. Много намачкан вид имат. Беко са по- добре, но имаха само обикновени буйки от едно време, а ми се иска нещо по- модерно 😂
Та сега реших да търся нещо по- скъпо и добро- може би Geox, Superfit харесах или нещо др.

# 146
  • Мнения: 3 269
Аз и купих едни пухкави ботички от H and M. Не са за прохождане. Тя засега няма мераци да ходи, но за сметка на това танцува много. Чуе ли песен полудява. Ами така. Едната ми е певица, другата танцьорка Simple Smile

# 147
  • Мнения: 2 109
Абе много бебета съм виждала да танцуват, нашия изобщо не реагира на музика. Пробвах различни стилове, пея му и му танцувам, той само се хили. Няма да е танцьор явно. Grinning

# 148
  • Мнения: 1 326
Абе много бебета съм виждала да танцуват, нашия изобщо не реагира на музика. Пробвах различни стилове, пея му и му танцувам, той само се хили. Няма да е танцьор явно. Grinning
И при нас така Joy Никаква реакция, за опит за танц да не говорим. На някои песни даже гледа сърдито. Определено все още не знам какъв стил музика му допада.
Как забавлявате мъниците по цял ден? Вече се почудвам какви да ги мисля. Моето диване само не се заиграва, иска нон-стоп някой да е с него и да го забавлява.

# 149
  • Мнения: 478
И ние сме така, ако не го забавлявам аз, сам не може. Чудя се дали е ОК да поощрявам това. Приятели споделят как с времето става по-тегаво. Вярно, че като са малки няма как да са самостоятелни, но постепеннобсвикват така и после как да обясниш, че изведнъж правилата на играта са се променили Grinning

Общи условия

Активация на акаунт