Януарски бебета 2019! Тема 4

  • 14 365
  • 742
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 1 635
При нас спането също е малко нестабилно. Т.е. никога не знам денем колко ще спи. За нощен сън обикновено заспива около 20-20:30 и сутрин става около 7-7:30. Буди се поне един-два пъти веднага след като е заспал, явно в началото съня не е много дълбок. После нощем суче в полусън още три пъти. На втория-третия го пренасям в моето легло и се кърмим легнали, че така и аз да спя. През деня - обикновено спи три пъти. Общо около два часа му се събират, но понякога може да е много по-малко, а може и повече. Случва се и да слее нощния сън с първата сутрешна дрямка, ако съм до него.

Залъгалка не ползва. Забравих да я давам някъде преди четири-пет месеца и си остана така.
Не сме замразявали стволови клетки.

Нашият човек е на прага да пропълзи, а още не съм успяла да разчистя и обезопася вкъщи. Училищния режим ми се отразява ужасно. Днес заспах с него в 10.30 сутринта.

И забравих да пиша - каза ми "мама", съвсем нарочно и докато ме гледаше право в лицето. Подмазваченцето малко на мама.Heart

Последна редакция: ср, 18 сеп 2019, 22:55 от Jillian

# 121
  • Мнения: 3 269
Успях да заместя хранене едва при 8 наеършени месеца. Тя вече е 68 см и 8100. Но изглежда много дундеста. Има точно 5 гънки на ръчичката. Една приятелка се майтапи, че трябва да си патентовам кърмата и да я дават на анорексично болни. Бебката даже днес пробва бебешка кухня от Вълшебник от 8 до 12 м. Дадох и само основното пиле с картофи. Изяде 200 грама и я спрях. Глутен също съм въвела. Понеже като се храним започва да скимти и и давам по една коричка хляб да смуче. Тази вечер даже смука розов домат, но без семки. Усети ли, че ядем, веднага започва да ни гледа в ръцете и устите. Тази вечер с розовия домат стана същото - държа я в мен, но хапвам домат. В момента, в който го поднасях към устата си, тя помисли, че го давам на нея и зяпна като гардже. И при мен е голям зор обличане и слагане на памперс.

# 122
  • Мнения: 4 960
Ники е 70см и 7,800, но няма никакви гривнички, но пак си е пухчо.
Браво на твоята госпожица, все така добре да хапва. Никола отказва картофи, но като порасне сигурно ще мрънка за пържени картофки Joy

# 123
  • Мнения: 983
С това местене все още не сме направили консултацията....
Йоана спи по 2-3 пъти дневно като 2 пъти е около 30-40 минути а веднъж и около час-два.Вечер заспива някъде към 21:00-22:00 и преди се будеше към 08:00-08:30 сега заради батко си става около 07:00.
През ноща се буди за цоко(по скоро за биба,но такава не давам) и в просъница цокне и заспи вода не и върши работа.Въртене и чекнене и тя го владее отлично едва успявам да и сменя памперса....за обличането е по кротка.
За хапване вече яде всичко риба още не съм и дала...в детската кухня даваха веднъж седмично риба,но аз не и я давах.Сега май на пюре трябва или аз да и я приготвя?

Двигателната и активност е нормална за 8 месечно бебе,пълзи изправя се,стои на колене като сурикатче а най любимо и е да я държиш през гърдичките и да ходи.Все още не е напълно свикнала с роднините си или с баща си,но се вижда как по малко реве от тях и от него също.Не е успяла да забрави кака си за две седмици макар,че когато ревне за мен и тя не успява да я успокои.

Мен ме ядосват личните лекари...търся си такъв в момента за мен и децата обаче новият лекар изисква имунизационен статус на децата.Старият пък е нов за двете по големи и няма тези данни и не може да ми ги даде а старата ни ЛЛ се прави на интересна и не иска да ми съдейства.Сегашният ЛЛ ще даде такъв статус,но само за малкото и тогава какво правя с големите?Нали уж нямаше нужда да търсиш документи от старото джипи а направо отиваш при новият който искаш и той по служебен път си намира каквото му е нужно.Другото интересно е,че декември когато се сменихме в нашият район при другият лекар той не ми търси този статус а сега тук в Софийско ми го искат.Ако нямаха ваксините децата нали нямаше да ги допуснат на училище сега се бавя с бележките за училището просто циркът е пълен.

# 124
  • Мнения: 693
Момичета, аз не знам дали съм писала преди, но моето бебе има едно кокълче на челото, колкото грахово зърно. Лекарите ни казаха, че не е притесни тел но и ще се абсорбира. До колкото четох се е получило от бързо раждане, първо е било хематомче и после се е калцирало. Но още не се абсорбира и започнах да се притеснявам. Споделете ако сте чували и вие за нещо такова. Според личната (при нас са групова практика та 3ма ни го казаха) не е нужно да ходи на хирург да я види до 1 годинка, защото щяло да се абсорбира, но като го гледам, че не мърда...

Иначе ние си намерихме много готина детегледачка, до края на месеца сме двете, за да свиква с нея, след това ще й я оставям за повечко сама, аз работя от вкъщи. Харесват се мисля.

За заспиването при нас пак промяна, според ме постоянно им се сменят навиците до годинка. Тя сега спи сутрин но не е ясно в колко между 10.30 и 11. 30 заспива и спи средно около час. След обяда между 2 и 3 заспива и малко повече спи, но още нямаме твърд режим. Дразнят я зъбки и понякога се буди и от това. От дълго не беше заспивала на гърда, но от известно време така иска. Ако не беше от деня преди детегледачката ни да дойде шях да свържа с това... Но по скоро зъби ли я дразнят не знам, но я виждам, че аз успокоение, защото се фиксира и суче 1 2 пъти и заспива. А ако е гладна си суче доста. И сега не знам пак трябва да се учим, биберон не иска, но се надявам малко от детегледачката ни да иска биберон.... От октомври ще започнем да се опитваме да заспива с нея през деня.

Последна редакция: чт, 19 сеп 2019, 12:34 от teg

# 125
  • Мнения: 759
Ние си имаме ясла от вчера, подписах договор,  платих резервационна такса и ни дадоха раница с логото на яслата юпиии Simple Smile
От 4ти ноември започваме да ходим по малко Simple Smile

# 126
  • Мнения: 3 269
Лелее, не е ли рано? Закъде става въпрос? За бг ли?

# 127
  • Мнения: 759
Лелее, не е ли рано? Закъде става въпрос? За бг ли?
Англия,  доста трудно се намира добра ясла,  чиста и с добро меню. След n -айсе огледа се бях отчаяла, цените не ги коментирам изобщо...

# 128
  • Мнения: 382
Здравейте на всички. Аз съм нова тук, но реших да се престраша вече и аз да пиша, понеже много ме кефите.
Попрочетох доста от коментарите ви, но нямах време за всичките, затова се извинявам, ако вече сте дискутирали това,за което искам да ви питам. Моят малък юнак спи по 3 пъти на ден, всеки пък различно. По якога за по 30мин. а в добрите случаи по 2часа. Но аз много държах да го извеждам често на въздух и може би лошо направих,че го свикнах да спи в количката. Успявам да го приспя в жегите вкъщи единствено в шезлонга, с много люшкане,пеене и шъшкане. На ръце категорично не желае да заспи, извива се и реве като се опитам, а сам в леглото пък е пълен абсурд. И сега като застудя направо тръпки ме побиват какво ще правим. Има ли и други с подобни неволи?

# 129
  • Мнения: 425
Малко странен въпрос , но знаете ли от кога се чистят зъбчетата и как? На малкия му излезна 1.

И какви обувки купувате? Сега купих едни обикновени буйки с връзки , ко не спира да ги отвръзва. Как да ги завържа така че да не хи отвърже?
Мисля да му купя сега по- хубави обувки с дебела подметка. Бихте ли ми препоръчали?
На Mayoral хубави ли са? Иши Колев и Колев?
Разгшеждам разни други марки за по 100 лв , но може би като започне да ходи си заслужава.

Последна редакция: чт, 19 сеп 2019, 15:53 от Morska.Sirena89

# 130
  • Мнения: 759
Малко странен въпрос , но знаете ли от кога се чистят зъбчетата и как? На малкия му излезна 1.

И какви обувки купувате? Сега купих едни обикновени буйки с връзки , ко не спира да ги отвръзва. Как да ги завържа така че да не хи отвърже?
Мисля да му купя сега по- хубави обувки с дебела подметка. Бихте ли ми препоръчали?
На Mayoral хубави ли са? Иши Колев и Колев?
Разгшеждам разни други марки за по 100 лв , но може би като започне да ходи си заслужава.
Аз купих clarks  и nike с лепенки и ластици,  тези с лепенките ги губим по 100 пъти на излизане, препоръчвам с ластици,  с тях не може да се справи  (крачето се  нахлузва лесно, а не може сам да се събуе)

Последна редакция: пт, 20 сеп 2019, 09:34 от D.D

# 131
  • Мнения: 948
Момичета, как правите каши с АМ? В какво съотношение. На кутията са странни пропорции написани.

Последна редакция: чт, 19 сеп 2019, 19:28 от Maria_Mia

# 132
  • София
  • Мнения: 9 110
На 30 мл. вода слагам 1 мерителна лъжица от АМ и после каша около 1 супена лъжица. Изчаквам малко, за да се сгъсти, след като разбъркам и ако е рядка, добавям още от кашата. Аз я правя малко по-гъста, защото после добавям още толкова плодово пюре.

# 133
  • Мнения: 3 269
Колев и Колев само дето са скъпи. Преди години само тях купувах. Дъщеря ми не ги искаше. Винаги избираше други и тези ги хвърлях почти нови. Край на пазара на Колев и Колев сложих, след като лежах в инфекциозна болница с каката и ротавирус и там се запознах с едно бедно и отрудено майче. Тя работеше за тях, каза как ги експлоатират и работят за жълти стотинки. Наистина заплатата и беше жълти стотинки. Така че Колев и Колев нямат никакъв шанс при мен. Освен това съм против българските обувки и дрехи. Само се тръби, че са качествени, а аз съм се убедила точно в обратното. При условие, че никога не търся ниски цени.

# 134
  • Мнения: 948
На 30 мл. вода слагам 1 мерителна лъжица от АМ и после каша около 1 супена лъжица. Изчаквам малко, за да се сгъсти, след като разбъркам и ако е рядка, добавям още от кашата. Аз я правя малко по-гъста, защото после добавям още толкова плодово пюре.

На кутията са посочени 4л. И се притесних да не предозирам с глутена. Досега с вода я правех. Мерси, Зазу.
Колев и Колев са ми прехвалени. На баткото взимах два пъти. Излишно скъпи.

Общи условия

Активация на акаунт