Коледни подаръци 2019-2020

  • 47 377
  • 408
  •   1
Отговори
# 135
  • Somewhere in Spacetime
  • Мнения: 1 424
От каква възраст смятате, че е подходящо да взема на детето адвент календар? Сега е на 3г и 3м, но не знам дали ще му разбере смисъла. Смятам да започна с нещо простичко, като лакомства. Според мен би се зарадвал всеки ден да получава по нещо дребно, докато стане време за истинските подаръци. Вие какви календари смятате да подготвите?
Тази седмица в Лидл има адвент календари. Синът ми е на 1.6 г., но въпреки това, ще му направя. Определено няма да разбира какво е това, но ми харесва да го въведа като традиция. Ще му сложа лакомства, подходящи за неговата възраст - плодов пауч, бебешки бисквити, домашни бисквити, плодови барчета, плодове.
Иначе за по - големи деца може заедно с лакомството да се поставят и задачи за деня, като например: помогни с украсяването на дома за Коледа, научи нова коледна песен/стихотворение, направи коледна картичка, семейна филмова вечер с коледно филмче и т.н.

# 136
  • Мнения: 154
И аз нахлувам в темата да следя за интересни предложения, макар вече да съм поизбистрила идеите за подаръци на родата.
Относно коледните календари, от няколко години са на почит у нас. Дребното е на 3, миналата година му беше първият коледен календар. Много се радваше, всяка сутрин знаеше, че отваряме по една кутийка, нямаше търпение. Миналата година в ДМ, бяха пуснали страхотен детски коледен календар, с малки козметични детски продукти, имаше играчки за баня, стикери и вълшебна кърпа. Голяма радост беше. За по-голямото, направих календар с кутийки, в които имаше лакомство, паричка от 1 или 2 лв и послание (човекът си събираше пари за нещо и това го радваше много, когато на 25-ти тегли чертата,  беше събрал нужните средства).
Назад четох запитване за изгодни лего конструктори. От Германия излизат на доста добри цени, дори с доставката, но тази година аз няма да заложа на лего, че все това се върти последните години покрай нас. В Mytoys май са най-изгодни, особено големите, които тук се продават на космически цени. Като цяло, когато залагам на коледните подаръци, напоследък гледам да са по-нестандартни, според интересите на получателя, което изисква много време за проучване Simple Smile Та затова почвам от рано да се подготвям. Малкото ми дете знам, на какво би се зарадвало, вече съм изпълнила списъка за Дядо Коледа (стандартно при него - играчка от любим филм, часовник, дрешка и коледен календар с канцеларски джунджорийки, пак с любимото филмче). Ще се постарая да вложа нещо ръчно правено към подаръците на останалите и задължително домашни коледни сладки.

# 137
  • Пловдив
  • Мнения: 6 617
Синът ми беше на 2 г и 3 месеца, като започнахме тази традиция Simple Smile
Първата и втората година беше само с подаръчета, след това - със задачки за изпълнение.
Тази година за пръв път ще са 2 адвента - по един за всеки - баткото всеки ден ще има книжка, а за малката още се чудя - дали да е настолна игра, от която всеки ден да получава части или фибички, ластичета и от сорта кифленски джувки.
От тази година ще стартираме и ново начинание - Elf on the shelf Simple SmileТези дни ще отида да купя 2 елфа - момиче и момченце Simple Smile

Има ли тази година тема за адвентите?

Последна редакция: пт, 08 ное 2019, 12:41 от sweet_maniche

# 138
  • софия
  • Мнения: 25 193
От тази година ще стартираме и ново начинание - Elf of shelf Simple SmileТези дни ще отида да купя 2 елфа - момиче и момченце Simple Smile
Къде има елфи?

# 139
  • Мнения: 10 650
Днес за втори път прочитам за този Elf on the shelf.
Може ли с няколко думи идеята? И той ли дава задачки на децата?

# 140
  • Пловдив
  • Мнения: 6 617
От тази година ще стартираме и ново начинание - Elf of shelf Simple SmileТези дни ще отида да купя 2 елфа - момиче и момченце Simple Smile
Къде има елфи?
Ами не са класическите, но много ми допаднаха в Юск две елфчета
Скрит текст:
Happy Mijjj ツ, идеята е, че елфите наблюдават децата и докладват ежедневно на Дядо Коледа. Междувременно, докато всички спят, те се забавляват и замръзват в мига, в който някой се събуди.
Може да оставят подаръчета, може да поставят задачки, а може и просто да правят бели Simple Smile

# 141
  • Мнения: 2 465
Значи мога да действам с тези календари. Като се замисля и сега би му било интересно да знае, че всеки ден го очаква нещо. И без това ни разори, всеки ден иска подарък.
Ще следя в ДМ дали ще има такива календари. Иска ми се и сама да направя, но не знам дали ще се справя. Трябва да се разровя за идеи, защото няма време.
А тези елфи са добра идея. И без това ми омръзна да го "заплашвам", че дядо Коледа гледа и следи дали слуша.

Аз съм започнала списъка с подаръците и следя какво ново ще измисли до Коледа. Засега иска тостер! Полицейски неща, не че вкъщи си няма.
С ММ си пишем писма в началото на декември. Аз още миналия месец се възползвах от разни намаления и за него засега съм подготвила безжични блутут слушалки и парфюм. Ще чакам да видя какво ще ми напише като желание. Ще добавям и още от себе си.

# 142
  • Враца
  • Мнения: 2 572
В лидъл има в момента коледни календари.

# 143
  • Мнения: 963
Адвент календар имаме откакто каката беше на 2 и половина. Слагам лакомства и дребни подаръчета, както и задачки, които за тях са си награда - украсяване на елхата, правене на сладки. Тази година ще има книжки и различни предколедни занимавки. В минали години имаше отделни теми във форума за адвент календарите. А самият календар съм купувала от Лидл - дълъг гирлянд от джобчета е нашия, ползваме си го всяка година.

# 144
  • Мнения: 1 404
И аз днес купих календара от лидъл, имаше 3 вида- един във формата на подарък, сив на цвят с джобчета, един 210 см гирлянд коледни чувалчета и пак такъв, но с ръкавици, взех третия вид. Ще слагам задачки-закачки и лакомства, от време на време дребно подаръче.

И мен ме заитригувахте с този елф, бихте ли споделили какво "прави"?

Относно подаръците сме до никъде, все си казваме има време, има време... и то дошло средата на Декември. Ама по- лошото е, че нямаме и идеи Simple Smile

# 145
  • Somewhere in Spacetime
  • Мнения: 1 424
За the Elf on the Shelf чух за пръв път преди няколко години от едни американски влогъри, които го въведоха като традиция за дъщеричката им.
Тогава прочетох какво е това, в България не беше популяно.
Накратко - една американка измисля историята, че всяка година елфите навестяват семействата от Деня на благодарността до Бъдни вечер. Идват сутринта, крият се в шкафа и наблюдават. След като хората от семейството си легнат да спят, елфите се прибират на Северния полюс и докладват на Дядо Коледа всичко - добри и лоши постъпки.
Написва детска книга с тази история и сега е голям бизнес с този елф.
На мен ми допада идеята. Но ще изчакам с нея, че е още малък и нищо няма да разбере от същността ѝ.

# 146
  • Мнения: 1 404
Black Hole, благодаря за обяснението. Измислих как ще приложа това с елфа. Вчера писахме писмо до Дядо Коледа, детето диктува, аз пиша... ще го изпратим и после Дядо Коледа ще ни върне писмо с елф и с обяснение защо го праща  Laughing

# 147
  • Мнения: 3 377
Момичета, моля за помощ! Идея за подарък - момиче на 7 г., в първи клас, тренира фигурно пързаляне. Бюджет: 50 лв. Нещо свързано с хобито до тази цена?
Благодаря за идеите предварително!

# 148
  • София
  • Мнения: 39 711
Тя най-вероятно си има всичко за спорта (като екип).
Тату поличка? Гети?

# 149
  • под тепетата
  • Мнения: 9 170
Тениска с картинка ( снимка) на кънки . Потърсих в нета, но ми излизат само ролкови кънки и с малък размер за 7 години. Ако ти се занимава и харесва идеята, поръчай някъде, където правят тениски по твоя идея.

Общи условия

Активация на акаунт