Кутията за обяд - какво приготвяте за у-ще или офиса - 8 тема

  • 31 063
  • 782
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 21 279
Здравейте ,вчера беше неучебен ден.
За днес има : кроасан с шунка и кашкавал ,домашна мини сиренка ,  грозде ,мандарина , термос с чай.
За обяд ще има : боб яхния ,филийка хляб + таратор.

# 631
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 423
Подобни на тези ползвам , нашите са с футболна топка. За дъщеря ми имам един комплект от един порет с турските авиолинии, пак са метални и много удобни, но тя тази година се прибира за обяд и за нея приготвям само закуска.

Да похваля едни кифлички от блога на Ланчбокс, тестото е много лесно, аз ги навих и прибрах в една кутия в хладилника и сутринта само изпичам, така поне за две сутрини има закуска и разнообразяваме любимите сандвичи. Рецептата, аз само направих по 12кифлички от една топка, деля кръга на 4 и после всяка четвъртинка на още 3, така се получават по-малки кифлички. Следващия път може да опитам да замразя част от кифличките , за да не им правя в една седмица по два пъти.

# 632
  • София
  • Мнения: 13 192
Аз си ползвам обикновени прибори от вкъщи.

Моите деца вчера много страдаха, че тяхното училище си имаше редовни часове. Поне в петък ще почиват. Лошото е, че малките са убедени, че почивката е заради Хелоуин и затова аз ще им организирам домашна лекция за будителите.

# 633
  • Мнения: 5 359
Днес със съпругът ми сме на  яхния с праз и свинско и домашна туршия. Ябълки за десерт. Утре ще имаме сърмички с кисело зеле, мариновани чушки , може би пак ябълка, а за салата... не измислям засега вариант, ще импровизирам. Ако не забравя, ще снимам. Имам и чудесен хрупкав домашен хляб, но... той е за довечера, ще ми гостува сестра ми със семейството си.

# 634
  • shumen
  • Мнения: 18 053
За днеска за закуска-принцеса с кайма,за обяд ще имат в стола боб с кюфте и ябълка,за СЗ-банан.
За мен няма,защото съм нощна смяна.

# 635
  • Мнения: 2 988

Спаначени и бананови палачинки + ябълка

# 636
  • Мнения: 1 651
Месо от печено пиле и микс зеленчуци.

# 637
  • Мнения: 2 741
Добро утро!

Отново без снимка защото вече съм в движение.
За хлапачката- солен кекс.
За мен- печени наденички, домат, краставица, малко лютива разядка от кълцани люти чушки, сирене и извара.

Приятен ден!

Последна редакция: ср, 30 окт 2019, 08:08 от simpatiuh4e

# 638
  • Sofia
  • Мнения: 21 640
Добро утро!

Кутята за у-ще днес:
МЗ - банан, по желание на щерката
Обяд - "клафути" с чушки; салата - кит. зеле, авокадо, черита и моцарела с медно-горчичен дресинг; шоколадово кексче в чаша



клик за голяма снимка

# 639
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 752
Закуската за децата- домашна баница и банан. У нас единият пи прясно мляко, а другият ментов чай.

# 640
  • София
  • Мнения: 1 635
Ние днес пратихме гофрети, черита, краставички, ябълка и мандарина за закуска. За обяд - чили кон карне с малко ориз за гарнитура.

# 641
  • София
  • Мнения: 3 710
Днес бързо и въглехидратно, че е с тежка програма и мързелива майка Simple Smile

# 642
  • София
  • Мнения: 13 192
Днес за закуска всички имаме ментов чай и бутерки за доизяждане.
За обяд в кутиите сложих хляб Живена, мини кюфтенца, мини моцарелки, чери доматчета, маслини и кисели краставички.
СЗ - микс сурови ядки.

# 643
  • София
  • Мнения: 131
Нашето меню днес е: домашна баница и чай за закуска; за обяд - ципура на фурна, картофена салата и краставици; Данонино Simple Smile

# 644
  • Мнения: 166
Привет и от мен! Моята ученичка днес занесе кюфтенца от тиквички и картофи, краставица и маслини за обяд. За следобедна закуска - палачинка с крема сирене и шунка. Пратих ѝ и малко кисело мляко, ако иска като сос за кюфтенцата да го ползва, ако иска към следобедната, да се оправя 😁 Хубав ден!

Последна редакция: ср, 30 окт 2019, 20:47 от Mihaide

Общи условия

Активация на акаунт