Кожата на лицето ми не спира да се лющи !

  • 588
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 23
Добър ден ! Пиша ви за проблем свързан с кожата на лицето ми . От много години ту се лющи , ту се оправя . Но от около 3-4 месеца просто не е спряла .. Мажа се с какво ли не и то редовно , всеки ден - кокосово масло , вазелин , разни кремове , дори изнамерих някакъв домашен крем за лишеи и други по-сериозни кожни болести , но уви - без никаква промяна .Грим преди носех редовно , но от май месец спрях напълно (преди да се появи този проблем) . Ходих на дерматолог март или април месец за друг проблем касаещ кожата ми , а именно огромните пори , които имам , които приличат на малки ситни червени пъпчици и подкожни пъпки около бикини зоната които имам от както се помня . Взе ми 30 лева , каза ми че нищо ми няма на лицето и че е от пубертета (на 20 години съм) а за пъките в бикини зоната ми каза , че е от бръсненето , което силно вярвам , че не е така , тъй като различавам пъпки от бръснене и най-малкото ги имам много преди да почна да се бръсна там долу . Та , кожата на лицето ми може би е смесена , макар че аз бих казала , че е мазна , тъй като като е мазна , е мнооооооого мазна . Дерматоложката също така въпреки , че ''нищо ми няма'' ми изписа продукти на AVENE . Дневен крем , който все още ползвам , нощен който го спрях напълно тъй като докато го ползвах лицето ми се лющеше двойно повече и един гел за измиване в син цвят , който все още ползвам . Някой имал ли е такъв проблем като моя , да е опитал толкова много неща и нищо да не се получава ..И накрая какъв продукт е намерил , който да е помогнал Simple Smile А и извинявам се за дългата статия , просто смятам , че трябва да съм максимално подробна Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 7 980
Проверете щитовидната жлеза.

# 2
  • Мнения: 23
Проверете щитовидната жлеза.

Знаеш ли , за това изобщо не се бях замисляла .. Баба ми е оперирана и щитовидната и жлеза е напълно премахната ..

# 3
  • Мнения: 8 173
Смятам, че самолечението е изключително опасно особено за лице.
Намираш козметик и дерматолог и ги посещаваш редовно. Дерматолога пробва разни кремове и ако не се решава проблема пак го посещаваш. Той не е магьосник , а всяка кожа е различна.

Твърдиш, че кожата ти е мазна пък се лющи... според мен в стремежа си да я подсушиш я изсушаваш а тя произвежда още повече секрет за да се нахрани. И така влизаш в един омагьосан кръг.

Колкото по-хидратиране е кожата толкова по-малко се омазнява.

# 4
  • Мнения: 23
Смятам, че самолечението е изключително опасно особено за лице.
Намираш козметик и дерматолог и ги посещаваш редовно. Дерматолога пробва разни кремове и ако не се решава проблема пак го посещаваш. Той не е магьосник , а всяка кожа е различна.

Твърдиш, че кожата ти е мазна пък се лющи... според мен в стремежа си да я подсушиш я изсушаваш а тя произвежда още повече секрет за да се нахрани. И така влизаш в един омагьосан кръг.

Колкото по-хидратиране е кожата толкова по-малко се омазнява.

Това е така , знам го . Преди години използвах каквли не изсушаващи кожата продукти , чак и спирт съм позлвала , но спрях да практикувам това от 2-3 години насам . Предпочетох кожата ми да е мазна , от колкото суха и лющеща се .. Не използвам никакви продукти за мазна кожа , а точно обратното , точно за това ми е странно .

# 5
  • Мнения: 23
Също така , не си лягам докато не съм изпила 2 литра вода .

# 6
  • Мнения: 18 688
Може да е от липса на витамини също, не само от хормоните. Пробвай с някоя от добавките за коса, кожа и нокти.

# 7
  • Мнения: 18 542
А какво е това синьо измиващо, което ползваш?

# 8
  • Мнения: 134
Най-добре посети специалист! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт