В топлите есенни дни ДЕКЕМВРИйчето не спира да пълзи (Тема 4)

  • 41 474
  • 449
  •   1
Отговори
# 285
  • Велико Търново
  • Мнения: 166
Белтъка го въведох миналия месец с кексчета и баница (домашни), сега си хапва и филийка с яйце и сирене. Праясното мляко го въведох на 9++ с млечен кисел, тъй като от 10м минахме на по-горната група и там вече десертите са с прясно мляко. Захар слагат и в нашата кухня, но аз лично изобщо не я усещам (аз не съм много много по сладките неща). Количеството е много малко.
Sunsunny2 ние от 3м сме на АМ Аптамил, но ми го карат от Англия и си прадължаваме на него, но вече сме на 3ка от околко месец.
Да питам мамите с повече дечица - при ваксината за Морбили има ли нещо такова като карантинен период? Онзи ден чух такова нещо и останах като гръмната. Казаха ми, че около сседмица не трябвало да излиза от вкъщи?! WTF?! Има ли подобно нещо или е поредната порция глупости?

# 286
  • София
  • Мнения: 1 395
Преди 10г, когато ваксините не бяха страшни, нямаше такова нещо 😂
Доколкото знам, след тази ваксина са възможни странични реакции в рамките на десетина дни, включително температура седмица след нея. Предлагам с оглед на това се препоръчва ограничаване на контактите в този период.

# 287
  • Велико Търново
  • Мнения: 166
Преди 10г, когато ваксините не бяха страшни, нямаше такова нещо 😂
Доколкото знам, след тази ваксина са възможни странични реакции в рамките на десетина дни, включително температура седмица след нея. Предлагам с оглед на това се препоръчва ограничаване на контактите в този период.
И на мен ми мина това през ума, но все пак.  Казаха ми, че не трябвало детето да излизало, външни хора да не го доближавали и какви ли още не глупости, които дори не си направих труда да чуя. Другият месец ще слагаме точно тази ваксина, Та педито ще каже какво да се прави, но ми стана интересно.

# 288
  • Мнения: 1 111
На моя приятелка детето след ваксина морбили беше няколко дни с висока температура, която нямаше сваляне и с обриви, всеки ден се будеше с обрив на ново място. Оправи се за седмица, но педиатърката не знаеше какво му има, даже беше предположила коксаки! Така че май да си пазим децата след тази ваксина.
На нас пък ни слагаха пак БЦЖ, край няма, омръзна ми да ми дупчат детето и всеки път да тръпна как ще мине и дали няма да му стане нещо. Особено пък с това БЦЖ, само ги тровят, България е единствената държава с реимунизации.

# 289
  • Мнения: 96
Момичета, знаете ли какви направления трябва да ни даде педиатъра ,при навършване на една година, освен кръв урина и отропед ?

# 290
  • Мнения: 1 111
Само кръв и урина е при нас. За ортопед е първия месец, после само ако има проблем.

# 291
  • Пловдив
  • Мнения: 680
Само кръв и урина.Ортопед,като проходи.Поне при нас беше така.

Аз да попитам има ли още дечица с нощно хранене(АМ) ?

# 292
  • Мнения: 96
На мен ортопеда ми каза , че е хубаво да идем  като навършат една годинка ( нямат проблем) , но може би защото са близнаци.
Моите все още се будят през ноща за мляко АМ  , и малко ме притеснява това , но дано скоро отмине този период.

# 293
  • Мнения: 1 278
Здравейте! Аз тъкмо щях да въвеждам кисело мляко и дъщеря ми се разболя, та го отложих, но след няколко дни смятам вече да и дам. След това ще въведа и белтък, но съм в чуденка как да стане, тъй като моята интатлива госпожица все още не яде нищо, което не е в купичка и дадено с лъжичка. Пюретата си ги яде с малки парченца, но това да и дам парчета храна...взема, оглежда и го изхвърля. Мисля, че допускам грешка, защото не съм достатъчно настоятелна, но не знам как да процедирам. Днес и дадох малко парченце хляб, поогледа го и толкова.
По повод ортопеда - прохождащите или проходилите вече деца кривят ли си понякога крачетата при вървене? Моята прави по 3-4 крачки сама, но забелязвам, че понякога, когато я държа за ръка леко си криви крачетата и се чудя дали да я водя на ортопед сега или да изчакам да проходи, да видя дали ще ги криви и тогава.

# 294
  • Пловдив
  • Мнения: 1 362
Пюретата си ги яде с малки парченца, но това да и дам парчета храна...взема, оглежда и го изхвърля. Мисля, че допускам грешка, защото не съм достатъчно настоятелна, но не знам как да процедирам. Днес и дадох малко парченце хляб, поогледа го и толкова.
Николета също правеше така. Предлагах парченце хляб на таблата още от 10 месец някъде - взима, гледа, мачка и хвърля на земята. После спрях да го правя. Когато беше на 11 месеца и нещо се опита сама да си открадне хляб и тогава реших да предложа пак - еми взе го и веднага го занесе към устата. До момента носи в устата, че даже и ако е паднало на земята, сяда, намира го и го изяжда, но пък с лъжицата не иска да яде сега, а с пръсти (чорба е доста трудно) и е много доволна, когато го навре в устата. Simple Smile Според мен просто предлагай, когато е готова ще разбереш. Аз се бях отчаяла, че няма да прояде с ръка изобщо, и постоянно гледах снимки във фейса на деца, захранени по ЗВБ и ядящи сами и сега вече не гледам никой. Всяко дете е различно и по различно време се научава на разни неща, всички се научават, някой по-рано, други по-късно.

# 295
  • Ловеч
  • Мнения: 574
Здравейте на всички...

Прясно мляко и белтък въведох с кухнята още преди месец.
АМ мляко давам Лактана Био,но още си карам на 2-ка.
Доста неща яде малкия,но още не съм дала свинско...Май по Коледа ще облажи😃😃
Иначе вече се мъчи да се пуска сам да ходи,досега обикаляше по мебелите,но пълзенето си остава по-сигурния начин за предвижване.В момента го мъчат кътници,с тия зъби така да ми е писнало,че няма на къде.С брат му разбирах за зъб когато се засмееше и видех,че белее...
Пораснаха ни децата ей😍😍😍

# 296
  • Мнения: 1 278
Здравейте! Честита да ви е Новата година и нека е здрава и щастлива!
Аз вече въведох киселото мляко и белтъка, остава прясното мляко. Моята дъщеря от около 2 месеца не е голям фен на АМ, все не го допива, а останалата си храна изяжда до дъно и с желание. Та на последната консултация педиатърката ме посъветва да не я насилвам да го пие щом не иска, да опитам да и давам да пие кисело мляко, а ако и така откаже просто да го изяжда с плодове или нещо друго. Имах отворена кутия АМ и я допива в момента, но само вечер - сутрин си закусва каша, та след като свърши ще опитам с киселото мляко.
За прохождането - до 30.12 дъщеря ми правеше само по 3-4 крачки сама, но оттогава насам прави поне по 8-10 крачки сама и това по 100 пъти на ден.

# 297
  • Мнения: 316
Честита Нова Година! Много здраве  щастие, късмет и хубави емоции!
И Алекс се мръщи на АМ, тя пие само вечер и всеки път не го допива, вече изпива само около 90-100 мл. А ми се иска още да го пие.
Крачки сама не прави все още, само ако я държим за ръце. За сметка на това ни избиват 3 зъба на веднъж.

# 298
  • Мнения: 405
Честита Нова година и от нас! И нашата лекарка беше казала да запазя млечно хранене, само ако малката държи на него, но аз я кърмя все още и ще изчакам още известно време с отбиването, а и тя суче често нощем и не ми оставя много избор Simple Smile Иначе тя също на Коледа направи първите си самостоятелни крачки и оттогава всеки ден се пуска и ходи нанякъде без дори да я примамвам аз. Все едно винаги си го е можела Grinning

# 299
  • Мнения: 1 212
Честита нова година, мамита Heart
Цветослав направи 1 г. на 30.12, бяхме вкъщи, с най-близките.
 Прави все по-стабилно крачки, но се подпира за мебели, стени, врати Grinning
Ходи за ръчичка, но и много обича да пълзи Grinning
И аз кърмя все още, и то не малко, през деня два пъти за преспиване, сутрин и вечер, както и нощем... Grinning Ще продължаваме, докато иска, със сигурност докато мине зимата, пък напролет ще видим.
Искам да ви се похваля, че от днес се записахме на детска кухня и съм много доволна. Първо, второ и трето днес му излезе един лев! ( това в дълбоката провинция Joy)
Обяда си изяде с кеф, беше каша от пиле.
Започвам и да давам вечеря от днес
(супата от кухнята).

Общи условия

Активация на акаунт