Парфюмни размисли и страсти - 230

  • 54 190
  • 744
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 422
mimozаta, знаех си, че не съм сама в това си убеждение за Равата. Grinning
  абсолютно!
Само ми се струва,  че трайността не е същата.
Момичета и момчета някой запозна ли се вече с новия L Interdit ? И каква е разликата, виждам доста разлика в съставките ?

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 2 249
Аз не съм го пръскала от зимата, след като щях да се самоубия без да искам с него. Подозирам и другите хора в колата също. Grinning

Забравих да си напиша парфюма днес - още един любимец - Paco Rabanne Pure XS. Heart Eyes

# 32
  • Мнения: 31 197
 абсолютно!
Само ми се струва,  че трайността не е същата.
Момичета и момчета някой запозна ли се вече с новия L Interdit ? И каква е разликата, виждам доста разлика в съставките ?
Аз. Няма големи разлики, ЕДП е много по-хубав, плътен, объл и женствен. Не разбирам защо трябва да пуснат доста подобно ЕДТ.

# 33
  • Мнения: 19 883
Цитат
Няма големи разлики, ЕДП е много по-хубав и плътен, и объл и женствен. Не разбирам защо трябва да пуснат доста подобно ЕДТ.
Smiley Сигурно е по-евтин.
L Interdit парфюмът много го харесвам, а очаквах да не ми хареса.

# 34
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Чудесна тема, есента е любимият ми сезон.

а парфюмът е на Тилда: https://www.fragrantica.com/perfume/Etat-Libre-d-Orange/Tilda-Sw … ke-This-8893.html

# 35
  • Мнения: 721
Мерси бокУ за супер темичката Simple Smile

Моят парфюмен гардероб е предимно есенен,   тъй като не съм почитател на свежаци и цитруси, с изключение на няколко конкретни аромата.

Някои от моите фаворити са Lolita Lempicka edp (обожавам го със солено сладкия си аромат), Gaultier2 (жалко, че е спрян), Poison CD, Biblioteque Byredo (много ми е уютен и класен), Bottega Veneta edp ♥️,  Gucci Rush, Chanel 5 eau premiere и евентуално 24 Faubourg Hermes.

Тези предимно, но не изключително. Обмислям покупка на Slow dance Byredo и Gucci Memoire d'une odour, та и тези ще се включат на по-късен етап 🎉

# 36
  • Мнения: 96
Здравейте, включвам се за първи път в тази ароматна тема с любимците ми за есенния сезон - Scandal, Alien, Modern Princess eua sensuelle,La pantehere legere и Rawaa, която ми доставиха днес и съм очарована от трайността и аромата - лично на мен ми прилича на Black opium

# 37
  • Мнения: 2 255
Ще си нося през есента и Отровното момиче,и Мон,и Коко Мадмозел/между другото снощи открих ,че розовото масло за коса на Керастаз мирише едно към едно на Коко Мадмоазел Simple Smile/,но аз си ги нося целогодишно тях.....Не деля парфюмите на сезонни,но забелязвам ,че някои в студено време излъчват повече и са по-красиви,други при топло време .Един и същ парфюм се държи много различно през сезоните,но аз никога нямам търпение да изчакам и да дам втори шанс.....

Някъде бях чела, че е разработено съвместно с Шанел, за да се постигне аромата и за доста дълго време беше рекламен трик за повече продажби. Определено са успели според мен Simple Smile

За есенния гардероб съм подбрала Tom Ford Black Orchid, Tom Ford Tuscan Leather, Chanel Coco Mademoiselle, Chanel Allure и едно попадение, което си купувам от около 15 години на Avon Tomorrow, напомня ми точно уютна есен.

# 38
  • Мнения: 790
Аз също изпробвах линтерди едт...същия като едп,но по-слаб,по-размит и разликата в цената не е голяма,поне по физическите магазини.🤭😯 Аз лично съм разочарована от едт-то,а обожавам едп-то.Излишно е да трупат безлични опаковки.Да бяха пуснали нов интригуващ аромат например Simple Smile

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 1 382
Уж не избирам според сезона, но в последните дни посягам все към една стара любов - Obsession CK
Безкраен и разкошен ми е на есенното слънце и лекия ветрец. А и никой друг не ухае на него Yum

# 40
  • София
  • Мнения: 862
Днес най-накрая пробвах Baccarat Rouge 540 Extrait de Parfum https://www.fragrantica.com/perfume/Maison-Francis-Kurkdjian/Bac … Parfum-46066.html
Мисля, че е подходящ за малко по-студено време, но чаках, чаках и не дочаках. Не исках да поемам големи рискове на работа, та се пръснах деликатно.
И тук не познавам аромата на всички нотки и най-вече на амбрата.
В началото аромата ми напомня за разходка по крайбрежна уличка в топла и приятна лятна вечер. От някъде долита лек и въздушен армат на нещо сладичко, което предполагам се дължи на шафрана. Това начало трае доста дълго при мен. Някъде около 2-3 часа.
След това се разгръща истинската му красота-сладък и свеж, леко дървесен и топъл.
При мен, този аромат стоя около 6 часа. Редакция: Струва ми се, че и сега, към 12 ч. го усещам, но не съм сигурна. Grinning

Любим есенен парфюм: Alien, J'adore също ми е идеален за есен, Because it's you. Вероятно има и други, но сега се сещам за тези.

Последна редакция: чт, 12 сеп 2019, 23:57 от Mira_X

# 41
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Влизам само да споделя, колко много ми хареса Mon Guerlain Eau de Parfum Intense Guerlain Broken Heart Това е моята версия и най-добрата от всички до момента за мен. Първообразът и сега се усеща добре, но всичко в него е интензивно, топло, кадифено и усилено многократно. Ако приемем, че Мон Герлен ЕДП е класическия вариант, то този е по-дързък, по за непукисти и за хора, които обичат природата. Лавандулата е фантастична, сладка, изсушена, събрала в себе си слънце, топлина и излъчва невероятно мощно. Страхотна компания й прави сладка, сочна мандарина. Цветята от първата версия не са така ясно представени, и за мен тази версия е най-унисекс от всичките досегашни версии, и мисля, че би стояла страхотно и на мъж. Вместо цветя тук има мнооого смоли, прекрасно дървесно и зелено пачули и разкошна кадифена тонка. Цветният ефект тук е постигнат от плътен, кремав ирис, невероятно си отива с лавандулата, сякаш сте нанесли плътна лавандулова пудра по цялото си тяло. Смолите дават една невероятна топлина и уют на парфюма, сякаш помирисвате капка млада, едва засъхнала върху санталово дърво смола, посипано с ирисова пудра. Пачулито е зелено, мъхесто, с леко кисел оттенък, и дава дълбочина и характер на парфюма, сякаш леки мъхчета й бодлички покриват тази уханна лавандула. Тонката е точно тази, която много харесвам, нито ми е алкохолна, нито ми е пронизителна или нафталинова, просто дава усещане за сладост, за топлина и плътност, за лека кремавост и пада тежко като кадифе. Чудесно допълнена от санталова база и много бензоин.  Mon Guerlain Eau de Parfum Intense Guerlain сякаш е дете на Mon Exclusif Guerlain и на Lavandes Trianon Lancome, което е взело най-хубавите черти и от двамата родители. Парфюм, който ме пренася в онези прекрасни безкрайни лилави полета, окъпани от светлина, въздухът наоколо трепти от жегата, земята излъчва солено и топло, а от близката пекарна се носи аромат на ванилия, на лавандулови макарони и мед, и на топло мляко с аромат на тонка и цвят от лавандула. Трайност и интензитет, по-добри от ЕДП, ох, много ми харесва. Цената хич не е за подценяване, 107 евро за 50 мл, 147 евро за 100 мл, но се надявам да се появи на прилична онлайн цена съвсем скоро. Имам и Лаванде Трианон на Ланком и Мон Герлен ЕДП, така че няма да умра без тази версия, но бих я купила с голямо удоволствие. Чудесен е Heart Eyes Не очаквам обаче да се хареса на повечето участнички във форума. Подозирам, че ще им дойде с по-мъжко звучене и ще има хейт Grinning Радвам се, че от Герлен са излезли точно с такава версия и че не са следвали актуалната тенденцията в момента, да се бяга от всичко плътно и сладко, и да се правят някакви премити, чисти и несладки парфюми, които на нищо не приличат. От мен Браво за тази версия!

Парфюм за деня беше

Нямам търпение да пробвам и https://www.fragrantica.com/perfume/Jul-et-Mad-Paris/Stairway-To … Heaven-56947.html Много му отиват името и този прекрасен син цвят на течността.

По пирамида звучи направо като правен за мен, с изключение на алдехидите, надявам се, да ми хареса.

Последна редакция: пт, 13 сеп 2019, 17:02 от kovatcheva

# 42
  • София
  • Мнения: 5 656
Благодаря за темата, Денси!  bouquet

Есента и на мен ми е любимият парфюмен сезон. През лятото успяват да ми поомръзнат иначе обичаните от мен цитруси, мускове и алдехиди и нямам търпение да се захлади още малко, за да извадя тежката артилерия  Mr. Green

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 2 249
Аз днес стратегически минах през Дъглас и Нотино в Парадайс мола.

От Дъглас си заредих Ординари и естествено помирисах новостите, даже някои пръснах на кожа.

С новият Kenzo World Power не успях да се пръсна, защото бях нафъскана с Шанели (за тях след малко), но пръснах на блотер и знам, че и на кожа ще ми отива. Ще се взимаме, летен и красив аромат, напомнящ ми за море. Леле, леле, морето ще прави чудеса с него. Heart Eyes

Шанел Габриел и Шанел Габриел Есенс - Първият, както и преди, така и сега, не ми хареса началото, после се развиха едни хубави цитруси, поседяха известно време, докато не се пръкна типичното за Шанел днк, което въобще не харесвам.
Есенс е по-кремест и бих го избрала, ако щях да купувам някой от двата. Ама и този си има Шанелското днк, което не харесвам. Тествани са на кожа.

Диор Джой Интенз - по-хубав от първообраза си, по-интензивен. Ако някой ми го подари, няма да го откажа, но не бих го купила, не е запомнящ се с нещо за мен.

И, една изненада за мен. Пръснах си Органза на ръката и толкова мнооого да ми хареса. С удоволствие ще го нося този парфюм.
Напомня ми на някой парфюм, който харесвам, но ще си поблъсквам главата преди да се сетя. Нещо ретро мацка станах хаха.

Делина на Парфюмс де Марли - невероятно сладко от рози, хубави рози. В началото ме полъхна малко познатата розова миризма от мускалче, но много бързо се махна и беше заместена от това сладко, за няколко минути обкръжено от хубави цитруси. След като изчезнаха, остана тази розова елегантност и женственост. Майсторлъшки парфюм, от мен 10-ка, бих го носила с удоволствие. Heart Eyes

Едит: Дори след душ и на другия ден, китката ми още мирише. Браво, браво. Heart

Влюбих се в Уд Катридж от ексклузивната линия на Бушрон - красота, красота и пак красота. Отвя ме като куцо пиле домат. Невероятен.
Туберозата е другият ми фаворит от тази линия, също десетка.

Другите не ми харесаха.

Помирисах всички възможни тестери на Амуаж и моите фаворите са Люляковата любов - перфектното какао и Онър - страхотен.

Тествах на кожа Мемоар и Съншайн. Казах, че съм смела хаха.

Съншайн ме върна години назад. Когато сме чакали в болничните коридори за ваксини или нещо друго. Такъв Съншайн е върху моята кожа, че бих го сложила в торбичка с камъни и бих го метнала в Марианската падина.
Кожата ми го разви отвратително.
Мина 1 час и тогава почнах да усещам плодови нотки как се борят за въздух в тея болници, ама нейсе - болниците бяха тотален победител в този мач и убиха в зародиш плодчетата.

Мемоар - както аз си знам и едно душ ми беше достатъчно, но аз нали обичам да рискувам, та пръснах се. У-ж-а-с-е-н аромат. Върху кожата ми изби препикана мокра котка. Направо ми идеше да се скрия някъде, защото имаше хора, но запазих пълен покер фейс и продължих да душа наред. Това не бих го носила в никакъв случай. С времето стана леко поносим, но не, не е моята бира този Амуаж.

Другите не ги тествах на кожа, че бях станала на манджа с грозде, а Мемоар ми беше ненужната подправка в тая манджа. Grinning

Та, така.


kovatcheva, благодаря за ревюто на Мон, с нетърпение чакам да го заредят и да го пробвам. Flowers Hibiscus

Последна редакция: пт, 13 сеп 2019, 07:19 от sunattraction

# 44
  • The Evergreen State
  • Мнения: 1 153
Много харесвам Dahlia Divin през есента, чудя се дали да не си го купя но харесвам много и L'interdit и се колебая между двата. Дилемата ми става трилема Stuck Out Tongue Closed Eyes понеже много ми хареса и Chloe Nomade. Бих си взела някой от тези но не знам точно кой да бъде. Носи ми се нещо не особено сладко или лепкаво.

Общи условия

Активация на акаунт