АВГУСТИНЧЕТА 2019 - тема 1

  • 25 109
  • 753
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 510
Ехооо, здравейте! Simple Smile Отдавна не съм се включвала. Момчетата са на 2м и 8 дена, растат толкова бързо! Големият сигурно вече е малко над 5кг, огромна разлика в сравнение с началото. Малкият също расте като гъбка, но с по-нормално темпо. Прекрасни са! Имаме отвратителни дни и нощи, но напоследък започнаха сами да пропускат едно нощно хранене и е доста по-добре ситуацията. Хранят се в 20:00, после сами се събуждат около 1:00 и 4:00 и после към 7:30-8:00. По принцип исках на 3 часа да се хранят през деня, но големият близнак не издържа 3 часа, така че малко се променят часовете напоследък, избутват си, така че се надявам в идните няколко седмици да се застопорят нещата и да започнах да пропускат храненето в 1:00, а последното им хранене да не е в 20:00, а по-късно.
Благодаря за идеята да почиствам лицата след кърмене - целите се омазват и имат пъпчици около устичките, които най-вероятно са от това. Голямото ми момче е доста труден с яденето - иска често, много лакомо яде, задавя се, плаче... Но упорствам и се надявам да го израсте скоро.
Като ви чета за срамните устни при момичетат, се радвам, че нямам момичета. Не че при момчетата няма драма със забелването, но там съм се уговорила с педиатъра да не пипам нищо, тя ще ми каже кога да отида на уролог, който ще направи необходимото. Simple Smile

# 286
  • Мнения: 385
Между срамните устнички имало естествена бяла "паста", която прилича да е като от крем и не трябва да се мъчим да я махаме. Така ми каза педи на посещението след изписването. Почистването с марличка имало за цел да не оставя власинки, както става с памучните тампони.
Момичета, на мен вчера ми дойде цикълът. Няма и 3 месеца след раждането. Малко се шокирах, не очаквах толкова рано.

# 287
  • Мнения: 3 949
Момичета, на мен вчера ми дойде цикълът. Няма и 3 месеца след раждането. Малко се шокирах, не очаквах толкова рано.

Кърмиш ли? Аз съм 20 дни след раждането, кървенето ми спря и кърмата ми спря. АГ-то ми каза на прегледа до 1-2 седмици да очаквам цикъл.

# 288
  • София
  • Мнения: 406
Като спре кърменето е нормално да се възстанови цикълът. Нормално е и ако бебето не е изцяло на кърма или се храни на някакви големи интервали.

Момичета да се оплача, че голямата ми дъщеря е болна от вчера - някакво кихане и кашляне. Както и да се опитвам да я отдалеча от бебето, не се получава изцяло - все в някакъв момент се оказват в една и съща стая. А следващата седмица сме на ваксина...

# 289
  • Мнения: 230
И ние сме така...Баткото беше със сополи и кашлица цяла седмица.Отделянето е трудно да не кажа не възможно,но няма как...На малката да чукам на дърво за сега нищо й няма,но на 9-ти и ние имаме ваксина и смятам да я отложа.

# 290
  • Пловдив
  • Мнения: 185
Здравейте, аз да попитам, тези от вас, които имаха линеа негра - изчезна ли ви, моята още седи Sad

# 291
  • Мнения: 646
Здравейте, аз да попитам, тези от вас, които имаха линеа негра - изчезна ли ви, моята още седи Sad
Мойта си стои и се чудя ако отида няколко пъти на солариум дали няма да се заличи...

# 292
  • Мнения: 1 554
Стои мега тъмна. Ама ще се махне де. Но ще отнеме време

# 293
  • Мнения: 28
Здравейте момичета Simple Smile колко време ви вървя това лохи ? На мен по едно време към 30-я ден ми тръгна като цикъл за около 5 дена после пак стана като лохи , но вече 47 дена ? Нормално ли е , кога спира или да ида на доктор пак ?

# 294
  • Мнения: 28
Моята Лорка спи по цяла нощ . Вечер баня ядене и заспива към 21-30 —22-00 часа . Става чак сутрин към 5-30 даже някой път 7-00 . След това заспива и до към 10-30—-11-00. И като се почне цял ден по 15 минутки , 10 минутки . Според вас нормално ли е денем да неиска да спи , защото нощем си наваксва ? Сега на 19 прави два месеца .

# 295
  • Мнения: 264
Здравейте момичета Simple Smile колко време ви вървя това лохи ? На мен по едно време към 30-я ден ми тръгна като цикъл за около 5 дена после пак стана като лохи , но вече 47 дена ? Нормално ли е , кога спира или да ида на доктор пак ?
До колкото знам, ако кървенето продължи повече от 50 дни е хубаво да се посети лекар.

# 296
  • Мнения: 381
Здравейте момичета Simple Smile колко време ви вървя това лохи ? На мен по едно време към 30-я ден ми тръгна като цикъл за около 5 дена после пак стана като лохи , но вече 47 дена ? Нормално ли е , кога спира или да ида на доктор пак ?

Лохиите ми спряха към около 35-тия ден от раждането (секцио беше). Ту спираха, ту почваха вече 4-5 дни нямам нищо, та мисля, че са спрели вече.
До колкото знам е нормално 40дни да има лохии, след това на лекар. Не е лошо да отидеш да види какво се случва.

# 297
  • Мнения: 301
Момичета здравейте, реших и тук да попитам. В 14г.с. с 28мм шийка и доктора казва, че е скъсена. При друг доктор на видеозон е 30мм. Може ли да има разминаване? Моля, споделете много ли е страшно положение 28мм, още около месец съм на работа и съм седнала, пия лекарства - Магнерот?! Моля споделете при вас как са били нещата по този въпрос ?

# 298
  • Мнения: 510
Момичета здравейте, реших и тук да попитам. В 14г.с. с 28мм шийка и доктора казва, че е скъсена. При друг доктор на видеозон е 30мм. Може ли да има разминаване? Моля, споделете много ли е страшно положение 28мм, още около месец съм на работа и съм седнала, пия лекарства - Магнерот?! Моля споделете при вас как са били нещата по този въпрос ?
Скъсена ти е и доста трябва да се пазиш, да лежиш и да пиеш нужните медикаменти.
Не спомена ли Докторът за серклаж? Обикновено в такава ситуация това се прави и трябва да си в болничен, не на работа.

# 299
  • София
  • Мнения: 406
Момичета, давайте идеи - вирусът, от който се оплаквах малко по-рано, тръшна и мен. При това мноого по-тежко, отколкото голямата ми дъщеря. Хрема, гърло, кашлица, температура - пълна програма. Бебето засега е добре, но още я кърмя (не съм зачитала подробно, но стигнах до извода, че щом в кърмата има антитела, може пък по тоя начин и от този вирус да й "предам" някакъв имунитет). Проблемът е аз какво мога да пия - парацетамол и витамин ц е ясно, обаче ефект от тях - почти никакъв.

Общи условия

Активация на акаунт