Отговори
# 630
  • Мнения: 346

Здравейте положителен ли е според вас , като да допълня че вчера по календара в телефона ми го даваше че ми е овулацията обаче не можах да си го хвана с тест и днес реших да направя

# 631
  • Мнения: 2 516
Мел, още не е. Още много малко му трябва. Успех! 😊

# 632
  • Мнения: 257
Момичета аз не мога да се включа по темата с изследванията, диагнозите, медикаментите и процедурите, дори някои неща не ги разбирам, но чета всичко и понякога ми е много тъпо да мрънкам като опитите ни са от 7 месеца и то за второ, а дори не мога да си представя през какво преминават повечето от Вас. В тази връзка искам да Ви кажа, че въпреки, че понякога губите почва под краката си за мен Вие сте много СИЛНИ жени!!! Просто исках да Ви споделя какво си мисля докато Ви чета.

П. П Относно мен: И днес не ми дойде, незнам защо този път нямам надежда и мисля, че ще ми дойде. Но ако и утре няма никой ще направя тест.

# 633
  • Мнения: 1 044
Добре дошла, Galeona! И аз тези дни минах през същите резултати на кръвен, а съм със седем дни закъснение вече. Никаква надежда за тоя месец.

И аз да се включа по темата. Ние също 7 години се пазехме преди  опитите за бебе. И аз бях малка като се събрахме и определено не му беше времето. После ни се получи от първия опит. Това чудесно, но трудности не ни подминаха.
Също някой наскоро тук в темичката много добре го беше казал .. че понякога не знаем през какво са преминали другите, а някои наистина мълчат и предпочитат да си преживяват сами мъката. Аз имам един много ясен пример за това как често нещата не са такива, каквито изглеждат. След като ме приеха в болница и прогнозите бяха, че ще ме изпуснат, племенниците ми и моите деца са били оставени по спешност при майка ми. Една съседка гледала през прозореца и си казала "ето това е щастлива баба" (тя после ни разказва). Това в един кошмарен ден Rolling Eyes Сега имаме нови познати в обкръжението, които си нямат идея през какво сме минали. Понякога долавям такива едни настроения в отсрещната страна сякаш животът ни е песен и всичко ни се случва с лекота. А животът ни е станал толкова воайорски, гледаме снимки, в които хората споделят щастието си, но това понякога е миг от вечността. Рядко ставаме свидетели на трудностите на другите. Така и аз срам не срам нали все не съм или достатъчно слаба, или ..нещо друго. Виждам една приятелка много отслабнала и си казвам "ето може, искам и аз така". То се оказа, че се бори с рак и "щастието" да е слаба никак не е щастие.
Съвсем се отплеснах. По нашата си тема моля за съвет. Дали да приема твърдението на докторката, че ми закъснява без видима причина и да започна Дуфастона, който ми изписа или да си почакам още? При моя доктор нямаше как да отида и минах през просто някаква. Дуфастона ще ми разбърка ли хормоните и да не потисне нещо следващи овулации, какъв е вашият опит? Аз съм пила един път за задържан фоликул, но нямам спомен как ми се отрази Thinking

# 634
  • Мнения: 1 104
Re-Born, може да сме се засичали из темите. Аз сега съм малко издивяла и пиша на 100 места. То не е в темата за добавки, за имунолог..... Grinning
Относно приятелите и познатите, ние решихме да не казваме за загубата си на никой. Мъжът ми някак си беше по-склонен да споделя, но аз се чувствах много виновна и повредена. На работата ми, през последните 2-3 години, всички момичета забременяха и вече имат дечица.
Днес в офиса, след 2 години майчинство, се върна едната колежка. Разбира се, веднага подхвана разговор с мен как и кога ще имаме и ние бебе. Аз реших да и обясня, че все още не искаме деца и засега не планираме, просто защото така ми е по-лесно на този етап. Не искам да ме съжаляват и да ме приемат като "горката и бездетната". Струва ми се, че когато представяш нещата като свой избор, хората го приемат и спират да се занимават с теб много повече, отколкото когато им разкриеш болката си.

# 635
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Тикълс, ако можеш да пропуснеш приема на Дуфастон - най-добре.
Добре дошла на Галеона и успешно бебеправене! Hug
На мен днес ми е последен лелчински ден, онзи ден викам на ММ, че ще трябва поне през 5 дена да щракаме, той ми вика как така през 5, през 3 поне. Open Mouth А вече ви се бях оплакала как мрънка за секса по график, затова реших да е през повече дни. Дано не се отметне, де...  Няма как да се включа в списъчето, че моята О си е когато си иска, но ще дам отчет какво се случва. Blush

# 636
  • Варна
  • Мнения: 2 704
Уууу, човек да не каже, че е пусто тук ... Нямате изчитане 😁😁😁 Реших, че има поне 2-3 "+" теста.
Кайлийн, СГ не е много лоша. Наличието на кръгли клетки повече от нормалното говори най-вероятно за някакви бактерийни и може те да влошават СГ. Аз горещо продължавам да препоръчвам тестовете на Геника - " Андрофлор" за мъжа и "Фемофлор +" за дамите. За мен те са най-показателни какво се случва с обитателите в къщичките ни.
Кийп, 5 дни АБ за хламидиална инфекция е крайно недостатъчен. Така само може още повече да агресора паразита. От уролог ли му е назначен на ТМ курса с АБ? Търсете и други мнения, не е шега работа. Ние не сме се борили с такъв тип Хламидия, а с друг, който предизвиква пневмонии. Март месец синът ми домъкна такова чудо от градината. За да ги изтрепем гадовете аз пих 15 дни АБ, ММ пи 14, а синът ми даже пи 2 вида. После чакахме 40 дни след спирането на АБ, за да пуснем контрола и бяха спаднали IgG -та, а се бях подготвила за месеци наред лечение.
Забравих какво друго щях да пиша, за това ви пожелавам лека нощ!

# 637
  • Мнения: 632
Сънче, и ние сме от сто години заедно, но чак миналата спряхме да се пазим.
Детето не винаги е част от плановете. Simple Smile
И на мен нетактични хора са ме питали дали не става?! Или пък съжалителното „Ще ви даде и на вас Господ”
П.П. Кийпче, никого не си засегнала. Разни хора - разни идеали.
На мен пък ми е странно, как след няколко месечна връзка, някои двойки се наемат да създават живот, а още не се познават самите те.
П.П. 2 Ние сме от 12 години „гаджосани”, от 8 живеем заедно, от миналата не се пазим. Simple Smile

Всеки си има история и за всеки другата е странна.
Моята минала връзка беше 7 годишна и нито един път не е свършвал в мен.Разбирайте ме както искате .Все още не исках да имам деца или подсъзнателно някак съм знаелазпе това не е човека,с който искам да създам семейство.Тези години не бяхме дори като семейство,защото аз живеех в моя дом,с той само спеше при мен.Може би и заради това прекратих връзката.Той ме е карал да живеем заедно ,но аз не исках.
И преди съм разказвала ,след края на тази връзка в мислите ли беше само работата и изобщо не исках да се занимавам с мъже .Няколко месеца по-късно излязох с един мъж като на шега на вечеря и след два дни вече живеех у тях и така до ден днешен .На 15 октомври правим 1 година заедно,а зад гърба ни са една биохимична и един кюретаж.След първия месец реших,че той ще е баща на децата ми и искам да сме истинско семейство ,просто го почувствах,време ли ми е ,не знам ,но с цялото си сърце искам да имаме детенце .И при нас се получи от първия път бременността след два месеца,защото до тогава не бях наясно с овулации и т.н.провто донтози момент не ми е било на главата да чета и знам такива неща.За щастие открих този форум,започнах да чета много в различни сайтове и т.н.
И ето почти година по-късно тръпна в очакване дали ще забременея за трети път,надявайки се да е успешно до финал.

Успех на всички !

# 638
  • Мнения: 2 516
Ами, Иринка, ако аз съм се решила на дете, когато връзката ми е била едногодишна, и съм забременяла, щях да съм 18 годишна майка. Сещаш се, нали?! Колкото и да съм знаела, че това е ТОЙ, нямаше как да съм готова на тази крачка, преди да изпълня някои мои си задължения (образование, капризи и пр.)
Ако го бях срещнала сега (на 29), сигурно бързо щях да се навия. Simple Smile
Годинките са от съществена важност и няма нищо „странно”, че не съм родила на 18. Simple Smile Peace!

Последна редакция: пн, 30 сеп 2019, 22:50 от Re-Born

# 639
  • Мнения: 955
Добро утро! Благодаря на всички, които ми отговориха за резултатите от СГ. Утре записах час да ходим да коментираме какво и защо. ММ беше доста сдух вчера, почти не съм го виждала така и ми стана мъчно, ама квот такоа дето се вика. Хубав ден на всички Hug

# 640
  • Варна
  • Мнения: 2 704
Добро утроо и хубав, слънчев ден на всички!
Кайлийн, вие в "Адела" при кой лекар сте? Успех ти пожелавам, няма място за сдухване!
По въпроса за годинките, няма еднозначен отговор. Детето идва тогава, когато е решило, независимо дали си на 20,30,40 г....
Ние с ММ сме 11 години заедно. Бях на 18, когато започнахме връзката си, учихме заедно в университета и на 20 г. се сгодихме, и решихме, че искаме дете. Обаче бяхме подсигурени отвсякъде. Образование, дом, работа и то благодарение на родителите ни. Но ето, че други премеждия имахме, та пак си мина време, докато успеем да имаме синът ни, а сега дай Боже и още едно детенце, а сме вече на по 30 и 33, не че сме престарели, но от 10 години все за деца се борим. А си мечтаехме да имаме 3 ... Simple Smile Какви оптимисти само! Simple Smile
Ането, стискам палци, ако си решила да правиш тестче!
Борнче, да не нахалствам, амааа тия дни, нещо?
Марго, Марианка, тръпна с вас в очакване!
Атана, ЧРД на патеричка! Бъди здрава, всичко друго е хубаво допълнение!
Тикълс, ти имаш ли ПКЯ или СПКЯ? Ако си сигурна, че ти закъснява, а няма задържан фоликул, трябва да има някаква причина все пак. Много странно. Не бих пила Дуфастон или Утрогестан без да знам каква е причината за липсата на цикъл.
Галеона, добре дошла и скорошен успех ти пожелавам! Никакви мисли повече, че си " дефектна", моля те! Всъщност в по-голям процент миседите се получават заради кофти сперматозоид, некачествен ембрион в последствие, тромбофилия и куп други причини. А и може да ти прозвучи гадно, но по-добре мисед в първото тримесечие, отколкото по-късно. Знам защо го казвам. Когато ни се случи подобно нещо, не е ясно от какво сме били спасени всъщност.

# 641
  • Мнения: 1 924
При мен нищо ново. Чакам петък да си направя тест.
Ако реша може и четвъртък кръвен, тъй като пак ще излезе петък. Тук нямаме лаборатория, в която резултатът да излиза същия ден.
Иначе нямам абсолютно никакви симптоми. Може и да е тревожно това, но това е положението.
Точно сега имам нужда да видя + тест, но ще видим какво е решила съдбата.
Само си казвам "дано". Успех на всички.

Последна редакция: вт, 01 окт 2019, 11:44 от MarianaKV

# 642
  • Мнения: 955
Arven при Семерджиева засега, за Калчев чакането е с месеци и мислех, че няма да се налага нещо по-сложно, че да чакам за него, но ще запиша и при него 1 час да си имам.
Чудя се, ако ни пратят към фонда колко време ще трае целия процес до инвитро. Някой, ако е запознат да казва моляяя. Може и да не се стигне дотам това го знам, но аз имам нужда да съм подготвена с план б винаги.

# 643
  • Мнения: 1 924
Arven при Семерджиева засега, за Калчев чакането е с месеци и мислех, че няма да се налага нещо по-сложно, че да чакам за него, но ще запиша и при него 1 час да си имам.
Чудя се, ако ни пратят към фонда колко време ще трае целия процес до инвитро. Някой, ако е запознат да казва моляяя. Може и да не се стигне дотам това го знам, но аз имам нужда да съм подготвена с план б винаги.
След подаване на документите около 2 месеца до получаване на заповедта.
Ако сте с мъжки фактор най-много ще ви забави спермограмата. Трябват 2 правени през месец време в две различни репродуктивни клиники. Другото бързо става.

# 644
  • София
  • Мнения: 913
Привет, момичета!

Kaylinn, и според мен не е много лоша СГ, виж утре какво ще кажат, но според мен не е нещо, за което трябва много да се притеснявате. Момичетата са ти написали за изследване на еякулат - мисля, че е добре да се направи за да се видят тези клетки от какво са причинени, и с малко добавки ще оправите положението.

Galeona, добре дошла и дано ти донесем късмет Simple Smile

Ането, стискам палчета закъснението да е по хубав повод!

Борнче, съгласна съм с теб. Ето и аз - имах брак, 8 години бяхме заедно, на петата се оженихме... ми, усещах, че това не е моят човек и така и не поисках деца. Но освен това ми се живееше, исках да завърша, за поработя, да опитам от света и да си стъпя на краката. Разведох се. Появи се ММ и на шестия месец вече знаех, че искам той да е баща на децата ми - обаче вече бях на 30, бях постигнала някои неща в живота и вече се чувствах готова за тази стъпка. Така че наистина - много зависи от човека до теб, но и от етапа в живота, в който се намираме в момента.

Абе, важното е бебета да има Joy

Общи условия

Активация на акаунт