Връщане на плоския корем след раждане

  • 2 326
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
Стегнатата коремна мускулатура първоначално няма да се разтегне толкова, колкото би се разтегнал корема на жена, която не спортува (при равни други условия, еднакво качени кг и т.н.).
Освен това е доказано и в практиката, че спортуващи жени раждат много по-лесно, получават по-малко разкъсвания при естествено раждане, и се възстановяват много по-бързо.
Може би помисли единствено за някакво чисто масло, с което да се мажеш превентативно против стрии, (когато кожата е хидратирана е и еластична) защото появят ли се става по-трудно.
Лека бременност ти пожелавам!
Това е пълна глупост. Как ще родите е 90% наследствено, предава се от майка на дъщеря. Ако кърмите след раждането ще ви е по-трудно да свалите килограми и да се приберете бързо. Ако ви е второ или трето дете също, ако сте над 35 години също. Но в идеалния случай, нормално раждане, първо дете, и възраст под 30 години, с малко упражнения няма да имате никакъв проблем.

# 16
  • Мнения: 6 552
Стегнатата коремна мускулатура първоначално няма да се разтегне толкова, колкото би се разтегнал корема на жена, която не спортува (при равни други условия, еднакво качени кг и т.н.).
Освен това е доказано и в практиката, че спортуващи жени раждат много по-лесно, получават по-малко разкъсвания при естествено раждане, и се възстановяват много по-бързо.
Може би помисли единствено за някакво чисто масло, с което да се мажеш превентативно против стрии, (когато кожата е хидратирана е и еластична) защото появят ли се става по-трудно.
Лека бременност ти пожелавам!
Това е пълна глупост. Как ще родите е 90% наследствено, предава се от майка на дъщеря. Ако кърмите след раждането ще ви е по-трудно да свалите килограми и да се приберете бързо. Ако ви е второ или трето дете също, ако сте над 35 години също. Но в идеалния случай, нормално раждане, първо дете, и възраст под 30 години, с малко упражнения няма да имате никакъв проблем.

Извинявай, че се намесвам, но това за кърменето е точно обратното. Именно кърменето спомага за по-бързото възстановяване на организма и прибиране на корема. Когато майката кърми, тялото отделя окситоцин, който пък предизвиква контракции на матката и тя се връщ към първоначалните размери. Освен това кърменето гори около 400-500 калории дневно. Така, че ако се храните балансирано, ще отслабнете много по-лесно, отколкото ако не кърмите.

# 17
  • Мнения: 3 439
В 6 г.с. си мислех за следващия преглед и нямах търпение да започна да го усеща, но това съм аз.
По темата - забременях с коремче 64 кг и влязох да раждам 80 кг. In4hi, майка ми ме е родила с преносване естествено и са й пукали водите в болницата. Мен ми изтекоха водите 12 дни преди термин и ме срязоха по спешност 11 дни преди него. Не, че съм представителна извадка, ама все пак... Подобна глупост с наследственото раждане за пръв (и надявам се последен) път чувам. maiathebee е обяснила и за кърменето, че и там си ръсила глупости.
Да се върна по темата - бях същите килограми месец след раждането (грижите бързо завъртат ежедневието), но се чувствах много отпусната. При секцио е хубаво да минат поне 2-3 месеца преди да започнеш със спорт и то ако нямаш диастаза. Аз започнах след половин година и след още толкова бях вече в топ форма Wink Правилно са ти казали и да си вземеш козметика за мазане по време на бременността, за да не ти се нацепи кожата и обраьуват стрии, макар че това вече е наследствено. Все пак можеш да се погрижиш. Друго е усещането като знаеш, че си напраеил всичко необходимо. Желая леко бременеене!

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
Стегнатата коремна мускулатура първоначално няма да се разтегне толкова, колкото би се разтегнал корема на жена, която не спортува (при равни други условия, еднакво качени кг и т.н.).
Освен това е доказано и в практиката, че спортуващи жени раждат много по-лесно, получават по-малко разкъсвания при естествено раждане, и се възстановяват много по-бързо.
Може би помисли единствено за някакво чисто масло, с което да се мажеш превентативно против стрии, (когато кожата е хидратирана е и еластична) защото появят ли се става по-трудно.
Лека бременност ти пожелавам!
Това е пълна глупост. Как ще родите е 90% наследствено, предава се от майка на дъщеря. Ако кърмите след раждането ще ви е по-трудно да свалите килограми и да се приберете бързо. Ако ви е второ или трето дете също, ако сте над 35 години също. Но в идеалния случай, нормално раждане, първо дете, и възраст под 30 години, с малко упражнения няма да имате никакъв проблем.

Извинявай, че се намесвам, но това за кърменето е точно обратното. Именно кърменето спомага за по-бързото възстановяване на организма и прибиране на корема. Когато майката кърми, тялото отделя окситоцин, който пък предизвиква контракции на матката и тя се връщ към първоначалните размери. Освен това кърменето гори около 400-500 калории дневно. Така, че ако се храните балансирано, ще отслабнете много по-лесно, отколкото ако не кърмите.

Добре, по тази логика сега, след две години и един месец кърмене, трябва да съм изпъната като дъска за сърф, също като приятелките ми, които също кърмеха по година, две.
Фактите са си факти - гени и младост, или имаш дори гени или трябва да си млада. Това е.

# 19
  • Мнения: 912
Ако преди раждането си била като дъска за сърф няма причина кърменето да е попречило да си като дъска за сърф и след раждането. Обратното също важи. Формата се връща в 90% от случаите, с каквото си започнала към такова се връщаш.

# 20
  • Мнения: 6 552
Много зависи и как се храниш. Аз написах балансирано хранене. У много баби и лели и до сега битува схващането, че кърмачката трябва едва ли не да се тъпче, за да имала кърма, което е поредната остаряла тъпотия. Та, ако се храниш балансирано, т.е. наблягаш на плодове, зеленчуци, месо и млечни продукти и избягваш бързите въглехидрати и най-вече захарните и тестени изделия, ще отслабнеш. Ако добавим и включване на лек спорт, когато ти разрешат лекарите след раждането, нещата стават. Също прием на много вода, а не сокове.
Иначе, за индивидуалните особености на всеки организъм съм напълно съгласна.

# 21
  • Мнения: 912
Много зависи и как се храниш. Аз написах балансирано хранене. У много баби и лели и до сега битува схващането, че кърмачката трябва едва ли не да се тъпче, за да имала кърма, което е поредната остаряла тъпотия. Та, ако се храниш балансирано, т.е. наблягаш на плодове, зеленчуци, месо и млечни продукти и избягваш бързите въглехидрати и най-вече захарните и тестени изделия, ще отслабнеш. Ако добавим и включване на лек спорт, когато ти разрешат лекарите след раждането, нещата стават. Също прием на много вода, а не сокове.
Иначе, за индивидуалните особености на всеки организъм съм напълно съгласна.
Извинете, но да НАБЛЯГАШ на месо и млечни продукти, особено докато кърмиш е поредната бабина глупост. Няма да навлизам в подробносни, защото всеки вярва на неговите си източници, и може да потърси, ако се интересува. За вода вместо сокове съм съгласна, както и за спорт задължително, захарта и пакетираните храни няма да коментирам, на всички е ясно, че е добре да бъдат избягвани.

# 22
  • Мнения: 6 552
Нямах предвид, че наблягането на месо и млечни е свързано с кърменето, а с отслабването. Повечето режими за отслабване изключват въглехидрати и препоръчват висок прием на протеини. Примерно пилешко филе/риба със салата е по-добър избор пред картофи със свинско. Затова казах, че зависи как се храниш. И то не само като кърмиш, а и по принцип.
Малко извън темата отидох Sunglasses

# 23
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Аз кърмих сина си до 1г и 2 месеца, до малко след като забременях със сестра му, нея все още кърмя вече 11 месеца, това по никакъв начин не ми е повлияло на килограмите. Ген, здравословно хранене и движение общо взето са в основата на добрата форма. При мен е ген, защото аз невинаги се храня здравословно, не спортувам, но коремът ми е плосък и си нося някои дрехи от 10-и клас 😁 Ако генът ми беше друг, при този ми начин на живот, нещата биха били други. По същия начин със стриите - 2 последователни бременности и нито една стрия - тук вече си е съвсем ген.

Но наистина това с формата след раждането на тоя етап е добре да остане на заден план. Пожелавам на авторката хубава и лека бременност, и а после грижите покрай бебето ще спомогнат за загубата на излишните килограми от бременността 😁

А между другото, често след бременност хормоните играят голяма роля за килограмите, особено щитовидните, също ако се появи и ИР и други такива “екстри”, които могат да последват бременността.

# 24
  • Мнения: 3 439
Говорехме, че по-бързо се прибира коремът при кърмене в общия случай, а не, че самото кърмене сваля килограми Wink

# 25
  • Мнения: 25
Това за кърменето е вярно, даже докторите бяха казали на сестра ми,като беше бременна, че е важно да кърми първите месеци, за да се свие матката напълно.

# 26
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Да, в първите дни след раждане при кърмене матката контрахира доста, мен много ме болеше в родилното. Матката ми си беше върнала небременните размери още на контролния преглед 40 дни след раждането и втория път, но след второто секцио уви коремът, макар и леко, си беше видим въпреки това по-дълго време, заради диастазата. На 9-и, 10-и месец си се прибра съвсем, а първият път още на 2-ия. Иначе сред познатите ми, които са кърмили могат да се чуят и двата варианта - че от кърмене се пълнее, и че се отслабва. Аз все си мисля, че освен за прибиране на матката, за друго надали има някаква значителна роля.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
Това за кърменето е вярно, даже докторите бяха казали на сестра ми,като беше бременна, че е важно да кърми първите месеци, за да се свие матката напълно.
Матка и корем са различни неща.

# 28
  • Мнения: 87
Аз съм с две секцио операции. Едната 2013г, другата 2017. Спортувам от 20 години и винаги съм била в отлична форма. След първата операция тялото ми си възвърна формата след 3-4 седмици. Бях качила около 10 килограма, заради балансирано хранене и вървене по 10-15 км на ден. На 40-тия ден започнах да бягам, а на третия месец - коремни преси. Когато забременях с второто си дете тялото ми реагира по- добре на бременността. Чувствах се супер и бягах (по-скоро бързо спортно ходене) до края на 8-мия месец. Качих около 9 кг. След 2 седмици от раждането бях по- слаба от преди да забременея (от размърда и хормони), пак започнах спорта на 40-тия ден и коремни преси. Коремчето ми е една лека идея по-издадено от предния път и да си призная отне повече време от първия път. Но аз съм ужасно употита и не се отказвам. Ще успеете. Особено като е първо раждане. Аз си мисля за трето, но там вече малко ме е страх.....

# 29
  • Мнения: 18 955
А АГ какво казва за трето раждане със секцио? Моята ме предупреди да се пазя 2 години да не забременявам пак, след първо раждане със секцио (не че бях тръгнала), за да не се разкъса самата матка там, където е шевът, при нарастването на корема през бременността.

Общи условия

Активация на акаунт