Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 58

  • 24 889
  • 784
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 1 517
Да, Бенчита. Още повече щом искаш да забременееш. Трябва да е около 1. А една ендокриноложка ми каза 0.2. Предположих, че нещо се е объркала, но после го повтори. Щом се целиш в тази посока, при всички положения тр дозата да се следи от лекар. Четох за жена, чиято нормална доза е 50 мкгр, но през бременността е стигнала до 150 мкгр. Мисля, че това не тр да те притеснява (като родиш, дозата пак пада), но все пак задай всички въпроси на лекаря, който ще се наеме да те дозира. Чакаме догодина хубавата новина. 👍🥳👶

# 211
  • Мнения: 1 381
Дай Боже! Благодаря ви. Сега пия 5 дни по 0.50 и 2 по 0.75. Дали да не увелича дозата на 0.75 всеки ден?

# 212
  • Sofia
  • Мнения: 5 945
Хормони
Име на теста(изследване)       Резултат      Единици   Референтна стойност   Метод
TSH   L    0.170       uIU/ml     0.350 - 4.940   
fT4       1.210       ng/dl     0.700 - 1.480   
fT3   H    3.290       pg/ml     1.880 - 3.180   
Total b-HCG   H    11882.07       mIU/ml     < 5,0

Извинете пак съм аз.

А сега вече дали се води хиперфункция ?
Утре ще се обадя на Начев, но тези резултати ги намирам за абсурдни, ТСХ продължава да пада, а дори още не съм увеличила дозата както ми каза Начев.
На ръба съм самосиндикално да си я намаля.

# 213
  • Мнения: 6 346
Брин, а Т3 пиеш ли? Ако пиеш, това може да обясни резултатите (в такъв случай може леко да намалиш дозата само на Т3).

# 214
  • Sofia
  • Мнения: 5 945
Брин, а Т3 пиеш ли? Ако пиеш, това може да обясни резултатите (в такъв случай може леко да намалиш дозата само на Т3).
Не пия Т3, само Еутирокс, редувам 25 и 37,5.
Много съм озадачена.

# 215
  • Мнения: 6 346
Ами, тогава може би трябва да намалиш наистина. Не знам защо се получава така. А защо Начев ти е казал да увеличиш?

# 216
  • Sofia
  • Мнения: 5 945
Защото през първия триместър на бременността се очаква значително покачване на ТСХ, което е опасно за бебето.
В продължение на година бях стабилизирала ТСХ на 2,1. А сега още с положителния тест за бременност всичко се разбърка.

# 217
  • Мнения: 2 352
И при мен беше така и продължава и сега, малко преди края.

# 218
  • Мнения: 10 886
Не помня вече къде го четох, но беше за моите критерии надежден източник, всъщност ТСХ трябвало да пада в началото на бременността. Ще се опитам да намеря точно къде беше.
Как ти бяха стойностите преди бременността?
Правилно ли разбирам, че ти увеличава дозата превантивно? Преди да се е случило покачването, което се очаква?

# 219
  • Sofia
  • Мнения: 5 945
Преди бременността беше 2,1. И да, увеличава ми дозата превантивно, защото вече като се покачи ще е "късно", в смисъл бавно се сваля, а ТСХ не трябва да е високо заради бебето. Но това моето е вече прекалено.
Той ми каза, че за бременни долната граница е 0,05. Миналата седмица беше 0,24, тази седмица е 0,17, не ми се мисли какво ще е следващата.

# 220
  • Мнения: 6 346
Щом ти е казал така за ТСХ, не прави нищо според мен, а изчакай часа при него. ФТ4 не ти е прекалено високо, даже е доста добре, а точно то е необходимо на бебето. Другите засега не ги мисли.

# 221
  • Мнения: 2 352
А ти добре ли се чувстваш с това тсх? При мен беше паднало на 0.68 преди 10 дена, почна безсъние, пулс 95, лека аритмия....съответно аз зачочнах да намалям приема на еутирокса. Аз съм и в деветия месец, така че е нормално вече дозата да ми е силна. Въпросът е че не очаквах че ще трябва да намаля в повече хормона.

# 222
  • Sofia
  • Мнения: 5 945
Мисля, че добре се чувствам. Но аз по принцип си имам проблеми със съня, независимо как са ми хормоните.

Така, Начев ми намали дозата на 25мкг. Но го притесни завишеното ФТ3, защото няма откъде да се вземе. Погледна ме на ехограф, за да изключи тумор (който е възможна причина за тази токсикоза, забравих термина).

Препоръча ми и да си сменя лабораторията следващия път, за да е сигурен, че резултатите са ОК.

Момичета, много ви благодаря, че се отзовахте! Hug

# 223
  • Мнения: 724
Здравейте, какво мислите ако се приема хормона в 3ч през нощта?Да ли ще действа по съшия начин? Мерси предварително.

# 224
  • Мнения: 6 346
Да, ще действа.

Общи условия

Активация на акаунт