Стани богат с водещ Михаил Билалов - тема 14

  • 19 914
  • 753
  •   1
Отговори
  • тук, на мястото си
  • Мнения: 21 705
„Стани богат“ е  българската версия на популярната телевизионна игра "Кой иска да бъде милионер?", създадена от британската компания Celador.
От 20 декември 2021 година предаването се излъчва в ефира на bTV.  Година след старта телевизията обявява, че интересът към „Стани богат“ е изключително голям. Играта привлича средно 39% от всички телевизионни зрители, според данните на пийпълметричната агенция ГАРБ.
През 2022 г. в търговската мрежа излиза едноименната книга „Стани богат“, в която са поместени въпроси, любопитна информация и отговори, част от класическата игра.
На 5 септември 2022 стартира вторият сезон, а на 13 февруари 2023 започва третият сезон за bTV.
За  една година ( от 20 декември 2021г. до 16 декември 2022 г),   в рамките на 185 часа ефирно време,  328 участници са седнали на "стола на богатството" и са спечелили общо 988 500 лева.
Новото правило за втора сигурна сума -  играчът сам да определи каква да бъде тя  е донесло и допълнителна сигурност  при вземане на решение относно въпросите. Чрез тази  промяна близо 2/3 от участниците са си тръгнали със сума над 1 500 лв.
Първоначалният кастинг за третия сезон   желаещи да премерят знанията си в битка за голямата награда от 100 хил. лв. е наброявал 2363 души. От тях са одобрени  126 участника - по равно мъже и жени. Средната възраст на участниците е 41 години. Най-възрастният участник  е на 67 г.

Да се насладим на новите знания и доброто настроение, които ни предлага шоуто!
Приятно гледане и коментиране!


Излъчване:
Понеделник – петък, 18:00 – 19:00 ч.
ТВ канал - БТВ
Водещ - Михаил Билалов

Правила:
15 въпроса – от 100 лв до 100 000 лв
Първа сигурна сума – 500 лв на 5 въпрос.
Втора сигурна сума – по избор на участника между 6-ти въпрос и 14-ти въпрос: 1000 лв. – 50 000 лв.
Три жокера - „50/50“, „Помощ от публиката“ и „Обади се на приятел“

Виртуалната версия на играта
https://www.btv.bg/shows/stani-bogat/igra/

Стари теми:

# 1
  • София
  • Мнения: 6 916
Благодаря, Алфи! Flowers Rose
Дразнещо ми е когато някой участник споменава Гугъл при помощ от приятел...и Билалов се дразни. Хубаво, то е ясно, че така се процедира, но поне да не го изтъкват.

# 2
  • София
  • Мнения: 27 132
Благодаря за новата тема, Алфея! 🙂

elix,
Май такъв е етикета. Уж официално не е позволено, ама неофициално всеки го прави и няма как да се попречи разбира се.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 916
Знам аз, но трябва да ги инструктират предварително.Този жокер е колкото добър, толкова и лош, защото често се случва докато търсят отговора, да се омешат и да изтече времето. Помня преди години, когато помощ от приятел си беше помощ от приятел и имаше много качествени жокери...

# 4
  • Мнения: 26
Има разлика между версиите, лично на мен ми допадаше като че ли повече Ники Кънчев, както спомена По-горе и elix, сега помощ от приятел вече е помощ от гоогле и колко бързо може да търсиш.

Все пак е хубаво да има образователни предавания в ефир Simple Smile

# 5
  • Мнения: 8 182
Цитат
Това за тока е абсолютна издънка. Май Билалов сам се сепна като обясняваше после какво е фазомер - фазомерът не показва дали тече ток, а дали дадена точка е под напрежение. Бръкнете с фазомер в контакта и той ще светне въпреки, че ток не тече. 

Всъщност дали тече ток показва електромерът (от всички показани опции).
Черна станция,
аз може да не го знам правилно, но съм запомнила, че фазомерът проверява дали един проводник е "фаза", т.е по него тече ток. Преполагам оттам е дошло това "фазомер"

И не светва само като бръкнеш в контакта, трябва да сложиш палеца на металния връх на дръжката. Иначе нищо няма да стане. Simple Smile

# 6
  • Мнения: 40 725
Цитат
Това за тока е абсолютна издънка. Май Билалов сам се сепна като обясняваше после какво е фазомер - фазомерът не показва дали тече ток, а дали дадена точка е под напрежение. Бръкнете с фазомер в контакта и той ще светне въпреки, че ток не тече. 

Всъщност дали тече ток показва електромерът (от всички показани опции).
Черна станция,
аз може да не го знам правилно, но съм запомнила, че фазомерът проверява дали един проводник е "фаза", т.е по него тече ток. Преполагам оттам е дошло това "фазомер"

И не светва само като бръкнеш в контакта, трябва да сложиш палеца на металния връх на дръжката. Иначе нищо няма да стане. Simple Smile

Благодаря, че ме светна за това с натиска, аз съм електроинженер ама  никога нямаше да се сетя Simple Smile
Иначе когато една верига е прекъсната по нея не може да тече ток. Точно това е контактът - има потенциал да потече ток, но такъв не тече, не тече и през фазомера. Дали тече ток може да премери амперметър. И фазомерът мери дали нещо е под напрежение, а не дали тече ток.

# 7
  • Мнения: 1 792
Аз също първоначално се сетих за амперметър.Добре е специалистите да пишат до предаването,не знам доколко ще ги прочетат,но може да прецизират въпросите.

# 8
  • Мнения: 8 182
Е, "на челото ти" не пише, че си електроинженер, нито всички българи са такива, та няма нужда да ме иронизираш. Аз ги написах от личния миопит в домашни условия Wink Не съм виновна, че така си го написала, само с бъркане в контакта нищо няма да светне Simple Smile

# 9
  • Мнения: 40 725
Ей сега ще видя в някоя готварска книга дали когато казват да се разбърка нещо с миксер посочват също, че трябва да се включи щепселът в контакта и да се натисне копчето. Защото иначе нищо няма да стане, нали?

# 10
  • Мнения: 8 182
В готварската книга едва ли ще пише, но в инструкциите за употреба на миксера ... Ако разполагаш само с фазомер и не си "жичкаджия" няма как да знаеш, поне аз не знаех, когато за първи път бръкнах в контакт с фазомер. Може пък да съм тъпа Simple Smile

# 11
  • Мнения: 25 564
Влак

А-а-а, как си изгорях. А точно връхлитащия влак си представих. Simple Smile

# 12
  • Мнения: 40 725
И аз се колебаех между влак и работници, другото отпадаше след анализ.

Ама следващият въпрос съвсем гаден, не знам кой професор може да отговори на това.

# 13
  • Мнения: 25 564
Печатната преса. 1600 и някоя година май беше Спиридон Габровски.

Поправка след справка. Тази вечер не съм във форма. 1700+ е Габровски, там някъде и щатският долар май.

# 14
  • Мнения: 40 725
Печатната преса. 1600 и някоя година май беше Спиридон Габровски.

Много рано за такава книжка. Трябва да е възрожденец, което ще рече 18 век. А пресата е измислена по-рано май.

Общи условия

Активация на акаунт