Стани богат с водещ Михаил Билалов - тема 13

  • 15 900
  • 746
  •   1
Отговори
  • тук, на мястото си
  • Мнения: 21 831
„Стани богат“ е  българската версия на популярната телевизионна игра "Кой иска да бъде милионер?", създадена от британската компания Celador.
От 20 декември 2021 година предаването се излъчва в ефира на bTV.  Година след старта телевизията обявява, че интересът към „Стани богат“ е изключително голям. Играта привлича средно 39% от всички телевизионни зрители, според данните на пийпълметричната агенция ГАРБ.
През 2022 г. в търговската мрежа излиза едноименната книга „Стани богат“, в която са поместени въпроси, любопитна информация и отговори, част от класическата игра.
На 5 септември 2022 стартира вторият сезон, а на 13 февруари 2023 започва третият сезон за bTV.
За  една година ( от 20 декември 2021г. до 16 декември 2022 г),   в рамките на 185 часа ефирно време,  328 участници са седнали на "стола на богатството" и са спечелили общо 988 500 лева.
Новото правило за втора сигурна сума -  играчът сам да определи каква да бъде тя  е донесло и допълнителна сигурност  при вземане на решение относно въпросите. Чрез тази  промяна близо 2/3 от участниците са си тръгнали със сума над 1 500 лв.
Първоначалният кастинг за третия сезон   желаещи да премерят знанията си в битка за голямата награда от 100 хил. лв. е наброявал 2363 души. От тях са одобрени  126 участника - по равно мъже и жени. Средната възраст на участниците е 41 години. Най-възрастният участник  е на 67 г.

Да се насладим на новите знания и доброто настроение, които ни предлага шоуто!
Приятно гледане и коментиране!


Излъчване:
Понеделник – петък, 18:00 – 19:00 ч.
ТВ канал - БТВ
Водещ - Михаил Билалов

Правила:
15 въпроса – от 100 лв до 100 000 лв
Първа сигурна сума – 500 лв на 5 въпрос.
Втора сигурна сума – по избор на участника между 6-ти въпрос и 14-ти въпрос: 1000 лв. – 50 000 лв.
Три жокера - „50/50“, „Помощ от публиката“ и „Обади се на приятел“

Виртуалната версия на играта
https://www.btv.bg/shows/stani-bogat/igra/

Стари теми:

# 1
  • София
  • Мнения: 157
Аз съм се чудел честно казано. Но някой по запознат може ли да сподели как става кандидатстването и тн.

# 2
  • София
  • Мнения: 27 189
Благодаря за темата, Алфея!
Значи днес е денят Х. Ще паднат ли 100-те бона? 😀😎

# 3
  • тук, на мястото си
  • Мнения: 21 831
А дано!

# 4
  • Мнения: 1 880
Аз попълних всички въпроси за кастинга, но не прикачих видео. Сигурно много хора се записват, но пък нищо не губя Simple Smile Някой от форума участвал ли е?

# 5
  • София
  • Мнения: 27 189
Малко късно се включих. Браво за Софроний, железна логика! Simple Smile
Този е много начетен.

Тук е околоземни спътници.

# 6
  • Мнения: 1 132
"Чудовището Лох Нес" ли бяха написали във въпроса? "Лох Нес" е самото езеро (лох = езеро), а не чудовището – то си е "чудовището от Лох Нес".

# 7
  • Мнения: 40 996
Лесни са му въпросите до тук. Този за Софроний на пръв поглед е паниращ, защото и аз не помня къде е роден, но с малко анализ се стига до отговора. И това за Старлинк е лесно, колко се повтаряше около войната в Украйна, но и името подсказва.

# 8
  • Мнения: 25 641
Оле, този ли ще печели 100 000?
Колко много приказки за толкова лесни въпроси, които трябваше да закове от раз.

# 9
  • София
  • Мнения: 27 189
Каква им е закачката, защо Билалов непрекъснато го пита за излагане. Някакъв странен разговор имат, все едно се знаят от много време.
Нещо е казал ли, какво?
Странни въпроси задава Билалов.

п.п. И аз съм за Русия.

# 10
  • Мнения: 40 996
Е, то много се пишеше. Русия не е пълноправен член на Г7, а беше канена като осми член за да направят густо на Путин. Нещо като асоцииран член. И затова е як капан. А как може ЕС да е член не ми го побира главата - нали членки на ЕС са и членки на Г7???

https://www.dw.com/bg/%D0%B3-7-%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BA%D0%BE-%D … %D0%B0/a-62264342

Цитат
Групата на седемте" включва Германия, Франция, Великобритания, Италия, Япония, Канада и САЩ. Между 1998 и 2014 година Русия също беше член на групата, която тогава се наричаше Г-8. След анексията на Крим обаче Москва беше изключена


Още се рових и смятам, че въпросът е грешен. ЕС не е член и не може да бъде член на Г7, а просто пефът на ЕС присъства на срещите.  Докато в миналото Русия е била асоцииран член.

# 11
  • Мнения: 25 641
Каква им е закачката, защо Билалов непрекъснато го пита за излагане. Някакъв странен разговор имат, все едно се знаят от много време.
Нещо е казал ли, какво?


На един въпрос участникът се пошегува, че ще играе, защото е там да се излага.

# 12
  • In The Middle Of Nowhere
  • Мнения: 2 589
Много глупаво решение толкова категорично да маркира Русия, която не е член от няколко години на Г 8, сегашно Г 7. Мен това също малко ме обърка.
Предишните въпроси след 500 лв не бяха никак трудни.
3 жокера опаковани под мишница и за вкъщи..

# 13
  • София
  • Мнения: 27 189
Бати тъпия въпрос.
Жалко за човека. Ето така се играе, смело и максимално дълго без жокери, само така може да се стигне до въпросите отвъд 20 000 лв. И другото, да имаш късмет с въпросите.

# 14
  • Мнения: 36 516
Как може да не знае емблематичната песен на Тодор Колев... Публиката й вля енергия и се сети...

Общи условия

Активация на акаунт