Стани богат с водещ Михаил Билалов - тема 13

  • 15 942
  • 746
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 41 482
Не, това е отговорът.
В Ню Йорк е след това в Париж дори.

Да, ама ако говорим за подземна железница, защото първите отсечки на метрото в Ню Йорк са по-ранни, но са надземни. Да бяха писали "подземна железница" за пълна прецизност.

# 736
  • Мнения: 3 653
На мен пък ми е чудно как “нищознаещи” си тръгват с чекове, а ерудирани хора - често с “празни ръце”.

# 737
  • Мнения: 14 453
Ъъъъ,винаги съм си мислела,че метрото е подземна железница,която само по изключение надземна.

# 738
  • Мнения: 928
Явно за нея не е видимо.
Някой близък поне да се намери да и намекне.
Адски тегаво е да се наблюдава такъв участник.

# 739
  • София
  • Мнения: 27 313
Еее, това е легендарния Уудсток Simple Smile

# 740
  • Мнения: 41 482
Ъъъъ,винаги съм си мислела,че метрото е подземна железница,която само по изключение надземна.

Да, така го възприемаме и така се е наложило. Но по същество думата "метро" значи "градски" и де факто става дума за градска железница, която по принуда "влиза" под земята, защото отгоре вече има построени сгради, улици, канализация, паркове... И после става нарицателно за подземната железница.

# 741
  • Мнения: 14 453
Интересно.
Сетих се и за оарижкитеRER ове и берлинските влакове .
Метрото ми е слабост,живея до метростанция.

# 742
  • Мнения: 41 482
От известно време ми прави впечатление, че не "изпипват" въпросите. Не знам дали е от бързане и небрежност или го правят нарочно за да не си личи верният отговор. Например за корабите можеше да добавят "който никога не потъва", защото поне аз го разбирам, че се пита кой от двата е потънал тогава.

Но за фазомера е от тоталните издънки.

# 743
  • Мнения: 36 666
Същото се отнася за филмите за крал Артур - просто са зле (не че няма нови, а не стават за гледане).
Този не е зле:
https://m.imdb.com/title/tt0349683/
Застъпва една от теориите за произхода на Артур - че е сармат на римска служба. Между другото, прабългарите най-вероятно произлизат от сарматите, така че, Артур може да е малко наш човек.Grinning

За да не съм офф, все съм се чудел защо хора като днешната участничка се записват за предаването. Видимо нямаш елементарна обща култура, с какъв акъл се натискаш за Стани богат?
От преди 19 години - няма шанс някоя, като тази участничка да го е гледала.

# 744
  • на село
  • Мнения: 3 965
Хайде, дори да не е гледала филм има и анимации за Робин Худ и там ги има Литъл Джон и пълничкия отец или монах, или там както се нарича.

# 745
  • Мнения: 19 172
Ъъъъ,винаги съм си мислела,че метрото е подземна железница,която само по изключение надземна.

Да, така го възприемаме и така се е наложило. Но по същество думата "метро" значи "градски" и де факто става дума за градска железница, която по принуда "влиза" под земята, защото отгоре вече има построени сгради, улици, канализация, паркове... И после става нарицателно за подземната железница.

И британското underground, и американското subway означават, че е под земята

# 746
  • тук, на мястото си
  • Мнения: 22 006
НОВА  ТЕМА

https://www.bg-mamma.com/?topic=1548138.new#new

Общи условия

Активация на акаунт