Стани богат с водещ Михаил Билалов - тема 7

  • 23 778
  • 740
  •   1
Отговори
  • тук, на мястото си
  • Мнения: 21 784


„Стани богат“ е една от най-гледаните  продукции в българския ефир. Предаването е по лиценз на Sony Pictures Television и е първото по рода си, реализирано в България. През 2021 г. "Стани богат" навършва 20 години у нас.
Завръща  се с  промяна на правилата - всеки участник сам ще определя втората сигурна сума.

 Излъчване:
Понеделник – петък, 18:00 – 19:00 ч.
ТВ канал -  БТВ
Водещ - Михаил Билалов

Правила:
15 въпроса – от 100 лв до 100 000 лв
Първа сигурна сума – 500 лв на 5 въпрос.
Втора сигурна сума – по избор на участника между 6-ти въпрос и 14-ти въпрос: 1000 лв. – 50 000 лв.
Три жокера - „50/50“, „Помощ от публиката“ и „Обади се на приятел“

Виртуалната версия на играта
https://www.btv.bg/shows/stani-bogat/igra/

"Стани богат" е шоу за информация и забавление.
Приятно гледане и коментиране!

Стари теми:

# 1
  • Мнения: 25 739
Кога ги изписвате тези теми, много сте бързи.
Последния играч се отказа от страх. То и аз не знам банкнотите, но бих рискувала.

Въпросите не са еднакво трудни, малко е нечестно.

# 2
  • Мнения: 36 484
Проверих в речника - тиксо го има, като синоним е посочен скоч, така че и двете са книжовни думи. Аз пък знам, че са синоними, но през моя живот никога не съм чувала някой от обкръжението ми да използва думата скоч, вместо тиксо.

# 3
  • Мнения: 1 803
Голяма мъка беше с последните играчи! И да ,въпросите не са равностойни за една и съща сума.Трябва да се постараят повече! Въпроса за китарата беше труден за такава сума.

# 4
  • Мнения: 31 181
И около мен използват повече тиксо.

# 5
  • Мнения: 13 768
Благодаря за новата тема!

Кога ги изписвате тези теми, много сте бързи.
Последния играч се отказа от страх. То и аз не знам банкнотите, но бих рискувала.

Въпросите не са еднакво трудни, малко е нечестно.
Стараем се, стараем се 😀
Като е интересно предаването, нормално е да коментираме повечко!

Човекът правилно се отказа, грешно се беше насочил.
Аз пропуснах, той беше ли фиксирал втора сигурна сума и на колко?

# 6
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Заключи 1000 лева. Според мен бяха трудни въпросите за китарата и за скоча и за банкнотите.

# 7
  • Мнения: 5 916
Проверих в речника - тиксо го има, като синоним е посочен скоч, така че и двете са книжовни думи. Аз пък знам, че са синоними, но през моя живот никога не съм чувала някой от обкръжението ми да използва думата скоч, вместо тиксо.

Аз съм от старото поколение и си казвахме в началото, а и аз още понякога казвам "скоч". ММ твърди, че имало и магнетофонни ленти "скоч".

# 8
  • Мнения: 40 913
Проверих в речника - тиксо го има, като синоним е посочен скоч, така че и двете са книжовни думи. Аз пък знам, че са синоними, но през моя живот никога не съм чувала някой от обкръжението ми да използва думата скоч, вместо тиксо.

Добре, де. Нека да се използва думата "тиксо" в определен контекст, ама да се използва заедно с името на човека, измислил конкурентния бранд, вече е малко много.

# 9
  • София
  • Мнения: 27 175
Благодаря за новата тема, Алфея. 🙂

Прави ли ви впечатление колко бързо се изписват темите?
А преди когато предаването беше в БНТ, почти не се пишеше.
Това само показва за съжаление колко малко хора гледат БНТ... 😮

# 10
  • Мнения: X
Честно казано преди и аз не го гледах по БНТ. Сега предаването ми харесва, попринцип Билалов го уважавам, начетен и умен човек. Но все пак е водещ, не може да подсказва на всички. Според мен просто има заръка да бута някои по-тъпички участници, че да не отпаднат на 6-ти въпрос.

# 11
  • Мнения: 3 361
Проверих в речника - тиксо го има, като синоним е посочен скоч, така че и двете са книжовни думи. Аз пък знам, че са синоними, но през моя живот никога не съм чувала някой от обкръжението ми да използва думата скоч, вместо тиксо.
Използват се и двете. Повечето хора знаят и тиксо, и скоч. Спокойно можеха да пишат и скоч. Хем щеше да е ясно, хем щеше да е коректно.
Но пък и човекът ако знаеше верният отговор едва ли щеше да се затрудни от замяната на скоч с тиксо.

# 12
  • софия
  • Мнения: 842
Записвам се в новата тема.
Дано днес видим въпрос за повече от 2000 лв.
Напоследък се събраха доста участниЧки с претенции и почти никакви знания.

# 13
  • Мнения: 40 913
Използват се и двете. Повечето хора знаят и тиксо, и скоч. Спокойно можеха да пишат и скоч. Хем щеше да е ясно, хем щеше да е коректно.
Но пък и човекът ако знаеше верният отговор едва ли щеше да се затрудни от замяната на скоч с тиксо.

Не е така. Аз пред телевизора усетих, че Билалов натърти, че става дума за "консуматив", това си беше явно подсказване, а химикалката според мен не е консуматив. И би трябвало това да реши нещата, но не стана така, защото се споменаваше и човекът изобретател. Ако бях там щях направо да си питам какво имат предвид - конкретно марката "Тиксо" или лепенката, но не бях.

# 14
  • софия
  • Мнения: 842
Химикалката е консуматив. А отговор на такъв въпрос едва ли ще получиш. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт